logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
1
3

#Światowy Dzień AIDS

Chcemy Wam coś powiedzieć

Dodano: 01.12.2016, Aktualizacja: 07.12.2016

Mija już 35 lat od pierwszego przypadku zakażenia w USA. Jednak świat pędzi i szacuje się, że zakażonych wirusem HIV może być już nawet blisko 40 milionów ludzi! Akcje i kampanie organizowane na światową skalę okazują się coraz większym sukcesem. Jednak wciąż jest dużo do zrobienia. Tegoroczna akcja Światowego Dnia AIDS przebiega pod hasłem walki ze stygmatyzacją zakażonych - HIV Stigma: not retro, just wrong.

Dzięki szybkiemu przebiegowi informacji i w dobie mediów społecznościowych, w ekspresowym tempie rozpowszechniają się informacje o badaniach i nowych metodach diagnostyki i leczenia. Musimy pamiętać, że wirus HIV to najlepiej poznany mikroorganizm! A jednak w walce z nim wciąż pozostajemy bezbronni i bezsilni. Dlatego należy pamiętać o bezpiecznym seksie i uwadze.

Independent podał ostatnio informację, że 44-latek może okazać się pierwszym wyleczonym! Jest to oczywiście rewelacyjna wiadomość, ale to już nie pierwsza taka! Natomiast należy przyjrzeć się i śledzić efekty nowej terapii – „Kick and Kill”. Wciąż za wcześnie, żeby mówić o przełomie w walce z HIV. Nowe metody i strategie w zwalczaniu i leczeniu zakażeń mogą okazać się sukcesem, ale – przynajmniej w tym przypadku – należy poczekać do 2018 roku, kiedy zostanie opublikowany końcowy raport. “Kick and kill” to najnowsza metoda polegająca na podawaniu leku Vorinostat, który – dosłownie – atakuje i niszczy wirusa HIV.

Pamiętajmy - wokół HIV/AIDS narosło morze nieprawd i głupot. Na całym świecie działają organizacje, na których stronach internetowych można znaleźć informatory i przewodniki. Powinniśmy sprawdzać informacje dwa razy, posiłkować się wiedzą ze sprawdzonych źródeł i przede wszystkim – zachować ostrożność. Temat HIV pojawia się w popkulturze – coraz więcej jest go w mainstreamowych mediach. Badaniu poddał się nawet książę Harry, by dodać otuchy i odwagi innym.

-

Polecamy również stronę:#AskTheHIVDoc to videoblog, na którym lekarze zajmujący się pacjentami z wirusem HIV odpowiadają na wszystkie pytania! Jeżeli sami macie – piszcie do nich!

Warto też zajrzeć na stronę WHO i przeczytać aktualny informator.(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Marcel Woronow (?) 02.12.2016 10:22
Lepiej zapobiegać niż później diagnozować i zaleczać. O tym się głównie powinno mówić.

p.s. i jeszcze być swiadomym takich patologii jak opisuje artykuł
http://kobieta.wp.pl/polowanie-na-robaka-przez-seks-(...)2121089a
Pokaż Cycki (20) Nowa Sól/Zielona Góra 01.12.2016 20:06
1 grudnia, ah... Brało się co roku udział w konkursach wiedzy o AIDS :D
BoyPol (?) 01.12.2016 17:00
Przeżyłem takie badanie, dla świętego spokoju. I nic strasznego, a spokój w głowie.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku