logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
38
1
2

Tęcza na angielskich stadionach

Premier League walczy z homofobią w piłce nożnej

Dodano: 24.11.2016, Aktualizacja: 24.11.2016

Jedna z najsłynniejszych lig piłkarskich na świecie, angielska Premier League, będzie w ten weekend walczyć z homofobią na boiskach i stadionach. Jak? Z pomocą tęczowych sznurówek.

Akcja "Rainbow Laces" jest efektem współpracy Premier League z organizacją Stonewall. W 2013 roku każdy piłkarz ze 134 brytyjskich profesjonalnych klubów sportowych otrzymał przed weekendowymi meczami tęczowe sznurówki – ich założenie podczas meczy miało być symbolicznym gestem poparcia dla homo- i biseksualnych piłkarzy. Na taki gest zdecydowało się wielu sportowców. Premier League poparło akcję i zaprosiło organizację do współpracy.

Tęczowe flagi, sznurówki i reklamy na 10 najważniejszych weekendowych meczach: tak kampania "Rainbow Laces" wygląda trzy lata później. Oficjalnym partnerem akcji jest Premier League, które z tej okazji wrzuciło w media społecznościowe swoje logo z tęczą w tle.


W ten sposób liga chce pokazać swoje zaangażowanie w walkę z uprzedzeniami w sporcie i to, że piłka nożna jest dla wszystkich.

"Kampania jest podsumowaniem tego, co kluby robią, by promować inkluzywność i różnorodność na swoich stadionach i w ogóle w sporcie. Poprzez wspieranie i dołączenie do kampanii chcemy pokazać, że ludzie LGBT są ważną i integralną częścią naszej społeczności" - mówi szef Premier League, Richard Scudamor.

Przypomnijmy, że w lutym kapitanowie drużyn Manchester United i Arsenal Londyn wymienili się przed meczem symbolicznymi tęczowymi sznurówkami, a cały mecz poświęcony był walce z homofobią w sporcie i społeczeństwie.
ZOBACZ TEŻ Manchester i Arsenal przeciwko homofobii Tęcza na Old Trafford

Co na to nasza Ekstraklasa? Wyobrażacie sobie taką akcję w Polsce?

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
pisqbez (32) 3city 25.11.2016 1:16
GG MAN UTD! :) Świetna akcja! ♥
BoyPol (?) 24.11.2016 18:04
Super!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku