logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
26.07.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
164
3
12

Mateusz Janicki z "Singielki": gdyby mój syn był gejem, przytuliłbym go

Kolejny sojusznik LGBT

Dodano: 21.11.2016, Aktualizacja: 21.11.2016

"Gdy myślę, że któryś z moich synów mógłby być gejem, to jedyny strach jaki jest we mnie, związany jest z tym, co ich spotka na ulicy. Nie to jakimi będą ludźmi, bo wiem, że będą to wspaniali faceci. Ale mam w sobie strach, że ktoś mógłby im dać w mordę, ktoś mógłby ich pobić" – mówi Mateusz Janicki, odtwórca roli Tomka z bijącego rekordy popularności serialu "Singielka". Aktor dołączył właśnie do grona ambasadorów akcji "Ramię w ramię po równość" Kampanii Przeciw Homofobii.

"Pamiętam cudowną historię mojego przyjaciela, który nie wiedział jak powiedzieć swojej mamie, że jest osobą homoseksualną. W końcu powiedział: Mama, mój chłopak jest gejem!" – śmiejąc się wspomina Mateusz w wideo nagranym specjalnie dla Kampanii Przeciw Homofobii.

Jak aktor zareagowałby, gdyby jeden z jego synów oznajmił mu, że jest gejem? "Gdybym ja coś takiego usłyszał, to bym po prostu mojego syna przytulił i powiedział: Jestem Twoim tatą. Tyle" - deklaruje aktor. Jednocześnie, jako ojciec dwóch synów, podkreśla jak ważne dla niego jest to, jak jego synowie będą czuć się w Polsce: "Chciałbym, żeby kraj, w którym się wychowują, był w pełni ich krajem. Chciałbym, żeby mogli się tu czuć bezpiecznie i szczęśliwie" - mówi Janicki i dodaje: "Nie chcę, aby ktokolwiek bał się o swoje dziecko z jakiegokolwiek powodu".



Ambasadorkami i ambasadorami akcji społecznej "Ramię w ramie po równość" są m.in. Dorota Wellman, Zbigniew Wodecki, zespół Lao Che, Aga Zaryan, Maja Ostaszewska, Julia "Maffashion" Kuczyńska czy Maryla Rodowicz.

(kph.org.pl)

#SOJUSZNICYLGBT na QUEER.PL

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (12)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Piotr   dodane przez Facebooka 24.11.2016 4:04
jakie rekordy popularnosci, co wy gadacie.
Katarzyna   dodane przez Facebooka 23.11.2016 18:30
Weronika Fenske wygral.
Slawomir   dodane przez Facebooka 23.11.2016 17:49
......a co innego mozna powiedziec dziecku, ktore sie kocha?
Podpis (?) 23.11.2016 10:36
Sonia:
Orientacji się nie narzuca z tym się czlowiek rodzi . Dla mnie każda miłość jest piękna. Trzeba nauczyć dziecka szacunku tokeracji do drugiego człowieka a nie nienawiści. Od patrzenia na geja czy les nikt nie stanie się homo to nie jelitowka która się zarażasz.
Człowiek się z tym nie rodzi....tylko nabywa z wiekiem. Pozdrawiam
Rafał   dodane przez Facebooka 23.11.2016 9:29
Sonia joanna nakielska. Masz rację że tego sie nie wybiera tylko ludzie się z tą przypadłością rodzą tak jak z wadą serca i należy tą ułomność leczyć
Sonia   dodane przez Facebooka 23.11.2016 2:22
Orientacji się nie narzuca z tym się czlowiek rodzi . Dla mnie każda miłość jest piękna. Trzeba nauczyć dziecka szacunku tokeracji do drugiego człowieka a nie nienawiści. Od patrzenia na geja czy les nikt nie stanie się homo to nie jelitowka która się zarażasz.
Arnold   dodane przez Facebooka 23.11.2016 0:28
A czy już nie macie równości no skoro ktoś jest kobietą a ktoś jest mężczyzna to już chyba jak każdy ma prawa obywatelskie a to że ludzie mają różnie pod kopułą to inna sprawa i jak można pisać że tak poprostu powiedzieć dziecku, jak zobaczy geji którzy się całują np w parku to miałbym powiedzieć tak synu to normalne szukaj sobie męża zamiast żony i potem może mam się nie dziwić czemu Brnie dalej w ten cały homoseksualizm aż w końcu już jest za późno i zostaje gejem. Chyba normalne że z dziećmi wtedy trzeba rozmawiać ale starać się nakłonić ich do zmiany decyzji a nie udawać że wszystko normalnie i fajnie bo to tylko coraz bardziej utwierdza go w tej chorej akcji
alessandro68 (?) 22.11.2016 21:00
Linbix:
Nikołaj:
A jaki to ma sens :))?


ta akcja? Jak się odzywają takie osobistości to może to poruszyć ich fanów.
A poza tym jak się o czymś nie mówi ( np.o sojusznikach osób LGBT ) to oficjalnie tego nie ma.A to wiemy do czego prowadzi


No właśnie to się dzieje, choć pewnie nie dotyczy tylko fanów. Na stronie Mateusza Janickiego pojawiły się głosy poparcia w rodzaju:
Magda EM Życzę nam, Polakom, aby więcej osób miało takie podejście do sprawy, żeby ludzie przestali zaglądać sobie do łóżek a naszą wartość determinowały czyny i charakter a nie to z kim sypiamy. https://pl-pl.facebook.com/Mateusz-Janicki-1616972655(...)5218640/

a ponieważ kiedy własny punkt widzenia podzielają inni pojawia się wartość wspólna, chyba więc polubienia z naszej strony zamieszczone na stronie byłyby Mateusza Janickiego miłym także dla niego miłym gestem. W końcu mamy również tak skrajnie odmienne postawy jak np. Filipa Chajzera, który klika tygodni temu wyciął ze swojej strony wpis dotyczący pary chłopaków pomagających staruszce http://queer.pl/news/198254/filip-chajzer-geje-faceb(...)omaganie
Linbix (21) Poznań 21.11.2016 22:37
Nikołaj:
A jaki to ma sens :))?


ta akcja? Jak się odzywają takie osobistości to może to poruszyć ich fanów.
A poza tym jak się o czymś nie mówi ( np.o sojusznikach osób LGBT ) to oficjalnie tego nie ma.A to wiemy do czego prowadzi
Linbix (21) Poznań 21.11.2016 22:36
Brawo :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Mateusz Janicki z "Singielki": gdyby mój syn był gejem, przytuliłbym go Fot. Rita