logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
20
0
0

Widzialność przede wszystkim

Środowy przegląd muzyczny (16.11.2016)

Dodano: 16.11.2016, Aktualizacja: 16.11.2016

Staramy się pokazywać Wam muzyczne nowości, premiery klipów bądź mało znane starocie, które odkopaliśmy. Dziś kolejna odsłona środowego przeglądu muzycznego. Zapraszamy także na fanpage cyklu na Facebooku.

ATHENA

Klip tureckiego zespołu Athena, do piosenki "Ses Etme", w którym główną rolę zagrał znany w Turcji performer drag, Onur Gokhan Gercek, obejrzało już ponad 3 mln. ludzi. W klipie widzimy geja, który wybiera się do klubu w drag. Gdy wraca do domu zostaje pobity, ale... sami zobaczcie.W rozmowie z Buzzfeed Gercek nie ukrywa, że większość obrazków w klipie to sceny z jego życia, a on sam pracował nad scenariuszem. "Nie spodziewaliśmy, że klip aż tak zwróci uwagę. To nie jest polityczne oświadczenie, to po prostu muzyczny klip. Wszyscy jednak byli opowiedzianą historią głęboko poruszeni. W czasach, gdy homofobia i transfobia rosną w siłę, widzialność LGBT jest bardzo potrzebna i ważna" - mówi w rozmowie z serwisem, dodając: "Homofobia i transfobia zabijają ludzi. Moralność jest kształtowana na złych wpływach, a społeczeństwo ogląda i czyta wszystko co się im podsuwa. Dlatego widzialność jest kluczowa, ludzie są czasem ignorantami. Chcemy zwracać uwagę na pewne kwestie i wierzę, że to się udało".

Athena to rockowo-punkowy zespół, założony przez dwóch braci pod koniec lat 80. W Turcji są dość znani - grali przed koncertami największych gwiazd. W 2004 roku reprezentowali Turcję w konkursie Eurowizji.

JOHN LEGEND

Nie pierwszy raz John Legend w ładnie brzmiącą muzykę wplata ważne społecznie kwestie. Muzyk od dawna jest sojusznikiem LGBT, aktywnie wspierał walkę o równość małżeńską, a dwa lata temu pisaliśmy o pięknym klipie Johna z m.in. Laverne Cox.

Nowa płyta, "Darkness and Light", już niedługo, a promuje ją utwór "Love me now". W klipie widzimy kilka miejsc, o których w 2016 roku było głośno: obóz dla uchodźców w Iraku, rezerwat Standing Rock i klup Pulse w Orlando. Oczywiście wśród historii miłosnych w tle nie zabrakło też tej tęczowej.A TRIBE CALLED QUEST

Legendarny już zespół hip-hopowy, A Tribe Called Quest, wydał właśnie swoją pierwszą od 18 lat płytę. Nie mogliśmy więc nie wspomnieć o tym fakcie, zwłaszcza, że "We Got It From Here… Thank You 4 Your Service" jest bardzo politycznie aktualna i traktuje o dyskryminacji intersekcjonalnie, co w świecie hip hopu nie jest takie oczywiste.#ŚRODOWY PRZEGLĄD MUZYCZNY na QUEER.PL

Playlista Środowy Przegląd Muzyczny 2016


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku