logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
204
4
75

Całujący się powstańcy i narodowcy. Dlaczego? Bo mogą

Rysunki na Święto Niepodległości robią furorę w Internecie

Dodano: 15.11.2016, Aktualizacja: 15.11.2016

Całujący się powstańcy, albo narodowcy? Ankalime postanowiła uczcić Święto Niepodległości rysując całujące się jednopłciowe pary w strojach, które dla wielu narodowców są symbolami patriotyzmu. Rysunki zrobiły furorę w Internecie. "Pomyślałam, że skoro tzw. "patrioci" tak nienawidzą gejów, to na złość wezmę ich ulubione męskie symbole i każę im się całować, bo mogę. Taki mechanizm radzenia sobie" - mówi w rozmowie z naszym portalem.

Autorką rysunków (w międzyczasie powstała też kobieca wersja) jest Ankalime, której prace możecie oglądać m.in. na Tumblrze. "Dziś jest polski Dzień Niepodległości. Jest mi smutno z powodu tego co się teraz dzieje i ponieważ nie kocham już tego kraju tak bardzo jak kiedyś. Narysowałam więc kilka narodowych symboli, które są gejowskie - z czystej złośliwości" - tymi słowami Ankalime skomentowała swoje dzieła w serwisie. Rysunki na Tumblrze bardzo się spodobały.

11 listopada na Facebooku umieściła je Paulina, zaangażowana m.in. w Babski Londyn autorka PALIAN Show. Rysunki wywołały na stronie Pauliny ożywioną dyskusję, przeważały jednak głosy poparcia i uznania dla prac Ankalime.

Skąd pomysł na takie właśnie grafiki? "Była to reakcja na cały ten przykry nastrój otaczający Święto Niepodległości. Pomyślałam, że skoro tzw. "patrioci" tak nienawidzą gejów, to na złość wezmę ich ulubione męskie symbole i każę im się całować, bo mogę. Taki mechanizm radzenia sobie" - mówi w rozmowie z naszym portalem.


Za: ankalime.tumblr.com

"Tumblr jest środowiskiem wyjątkowo liberalnym, więc rysunki zostały przyjęte bardzo dobrze. Potem dostały się różnymi kanałami na Facebooka, gdzie reakcje zależą zwykle od tego, jakich kto ma odbiorców" - dodaje Ankalime.

Prace możecie obejrzeć na Tumblrze Ankalime: wersja męska i kobieca. Koniecznie polubcie autorkę i podajcie dalej!

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (75)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
ankalime (?) 16.11.2016 0:57
Może powinnam wyjaśnić nieznającym specyfiki Tumblra, że rysunki ukazały się pierwotnie na moim blogu, gdzie zamieszczam to, na co mam ochotę, dla własnej przyjemności, bez potrzeby docierania do szerokiej publiki. Nie był to agresywny manifest, a jedynie wynik potrzeby chwili.
Dzięki wszystkim, którym się mimo wszystko podoba! Bardzo mi miło!
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
lilianne_blaze (100) Warszawa 15.11.2016 19:24
Pomysl bardzo dobry.
Nie widze w tym nic specjalnie "prowokacyjnego" czy "zlosliwego", przeciwnie, grafiki sa dosc "wywazone" i ciezko im cos zarzucic. Jesli mialy byc zlosliwe to chyba nie wyszlo.
Co do samozwanczych "narodowcow" to dla nich "prowokacja" jest juz sam fakt ze w ogole istniejemy, a stwierdzenie ze my tez przelewalismy krew za ojczyzne to juz w ogole swietokradztwo i powod do natychmiastowego co najmniej pobicia.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
andro (32) a nie bo wieś 19.11.2016 17:46
A propos niektórych dyskusji na tej stronie https://www.youtube.com/watch?v=QmEITFsnK2I Pozdrawiam cieplutko :)
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 19.11.2016 15:44
andro:
właśnie coś w tym stylu miałem na myśli pisząc "zrozumiesz na swój, sobie tylko znany sposób"... czyli dyskusja od samego początku nie miała sensu. Pozdrawiam :)

Jaki "swój sposób"?
Prosiłem o przykłady. Są? Nie ma.
Mimo to zapytam po raz kolejny i na pewno już ostatni:
O JAKICH ZŁOŚLIWOŚCIACH ZE STRONY NARODOWCÓW PISAŁEŚ?
shingao (31) Szczecin 19.11.2016 15:29
Kostka...:
@don diego
Wykształciuchy i działacze LGBT nie wiedzą, że trzeba bronić Polskę przed uchodźcami islamskimi i innymi intruzami, a narodowcy tak. Pod tym względem są rozsądniejsi.


Wykształciuchy? Masz kompleksy na punkcie własnego niskiego wykształcenia?
andro (32) a nie bo wieś 18.11.2016 22:42
upstairs_at_you:

Jak podasz KONKRETNE przykłady (kto? gdzie? kiedy? jak?) rzeczonych złośliwości to nie będzie miejsca na dowolne interpretacje.
Ale rozumiem, że takich KONKRETNYCH przykładów nie będzie czyli tak jak się domyślałem od początku była to z Twojej strony klasyczna "wrzutka" mająca przekonać (tylko kogo?), że obie strony stosują wobec siebie dokładnie takie same metody a więc nikt nie powinien się czuć np. niesłusznie atakowany, pomawiany czy obrażany.
Wyszło Ci to słabo a raczej nie wyszło wcale.

właśnie coś w tym stylu miałem na myśli pisząc "zrozumiesz na swój, sobie tylko znany sposób"... czyli dyskusja od samego początku nie miała sensu. Pozdrawiam :)
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 18.11.2016 17:58
don_diego44:
@shingao
Narodowcy to też ludzie a ich przywódcy wcale nie są tacy głupi ,więc racjonalne argumenty mogą do nich dotrzeć .

Odważna teoria. Szkoda, że jak na razie brak dowodów na jej prawdziwość.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 18.11.2016 17:47
andro:
upstairs_at_you:
andro:
upstairs_at_you:
andro:
Takie przerzucanie się złośliwościami nic dobrego nie wnosi; moim zdaniem...

O jakich "złośliwościach" ze strony narodowców piszesz?

Nie mówię tu o skrajnych przypadkach jak pobicia czy akty wandalizmu bo do tego, myślę zmierzasz.

A może zamiast myśleć (co nie bardzo Ci wychodzi) odpowiedziałbyś na moje pytanie?

Daruję sobie, bo i tak zrozumiesz na swój, sobie tylko znany, sposób. Dobrej nocy życzę :)

Jak podasz KONKRETNE przykłady (kto? gdzie? kiedy? jak?) rzeczonych złośliwości to nie będzie miejsca na dowolne interpretacje.
Ale rozumiem, że takich KONKRETNYCH przykładów nie będzie czyli tak jak się domyślałem od początku była to z Twojej strony klasyczna "wrzutka" mająca przekonać (tylko kogo?), że obie strony stosują wobec siebie dokładnie takie same metody a więc nikt nie powinien się czuć np. niesłusznie atakowany, pomawiany czy obrażany.
Wyszło Ci to słabo a raczej nie wyszło wcale.
maxoku (31) Radom 18.11.2016 0:10
don_diego44:
Chrześcijaństwo nie dopuszcza samobójstwa a kodeks japoński tak ,wiec w tej kwestii jest duża różnica.
To powinieneś to tak od razu określić, a nie mieszać w niezrozumiały sposób pojęcia^^.
don_diego44 (52) Tychy 18.11.2016
@maxoku
Chrześcijaństwo nie dopuszcza samobójstwa a kodeks japoński tak ,wiec w tej kwestii jest duża różnica.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Całujący się powstańcy i narodowcy. Dlaczego? Bo mogą Fot. za: ankalime.tumblr.com