logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
2
2

Kto wśród laureatów Polish LGBT Awards?

Ruszyło głosowanie!

Dodano: 08.11.2016, Aktualizacja: 08.11.2016

Kto zostanie laureatem lub laureatką pierwszej edycji Polish LGBT Awards? Dowiemy się już w przyszłym roku, a wszystko zależy od Was - ruszyło już internetowe głosowanie!

Polish LGBT Awards to pierwsza od wielu lat taka inicjatywa w naszym kraju. Przypomnijmy, że w latach 1998-2001 - za głoszenie postaw tolerancyjnych i walkę o prawa mniejszości przyznawano Tęczowy Laur (pomysłodawcami byli Sławomir Starosta i Jarosław Ender), jego następcą był rozdawany przez Fundację Równości Hiacynt (w latach 2007-2010).

Za granicą idea nagród przyznawanych przez LGBT dla LGBT i sojuszników ma długą tradycję. Gala British LGBT Awards, nagród nazywanych w Wielkiej Brytanii "gejowskimi i lesbijskimi Oskarami", przyciąga co roku wielkie gwiazdy i jest dużym wydarzeniem. Swoje nagrody rozdaje też m.in. amerykańska stacja Logo, a najbardziej znane na świecie są nagrody organizacji GLAAD, która od kilkudziesięciu już lat honoruje ludzi i inicjatywy związane z mediami.

Polish LGBT Awards zostaną przyznane w takich kategoriach, jak muzyka, film, osobowość telewizyjna, dziennikarz, polityk, blog/vlog, organizacja i nagroda specjalna. Wszystkich nominowanych, wśród których znaleźli się m.in. Lao Che, Czesław Mozil, Agnieszka Holland, tygodnik "Polityka", Magda Gessler, czy Dorota Wellman możemy znaleźć na stronie organizatora.

"Nominacje do nagród konsultowane są z największymi organizacjami i stowarzyszeniami LGBT w Polsce. Nagrody będą przyznane tym nominowanym, którzy zdobędą największą ilość głosów w głosowaniu internetowym. Wyniki oraz wręczenie nagród odbędzie się w lutym 2017 roku podczas specjalnie zorganizowanej Wielkiej Gali wręczenia nagród" - mówi Paweł Zabilski, prezes Stowarzyszenia PRO LGBT, które jest organizatorem wydarzenia. Zabilski dodaje, że tylko wczoraj oddanych zostało ponad 1000 głosów.

Głosować można raz w tygodniu na tej STRONIE. Głosowanie potrwa do końca stycznia 2017 roku.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Camille   dodane przez Facebooka 15.11.2016 11:09
Oskar Kasprzycki

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku