logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
35
1
0

Will z "Stranger Things": wszyscy możemy być inni

Młody aktor o spekulacjach na temat bohatera serialu

Dodano: 19.10.2016, Aktualizacja: 19.10.2016

"Czy bycie wrażliwym, albo samotnikiem, albo nastolatkiem, który lubi fotografię, albo dziewczyną z czerwonymi włosami i wielkimi okularami sprawiają, że jesteś gejem lub lesbijką? Mam tylko 12 lat, ale wiem, że wszyscy możemy być inni. I dlatego bracia Duffer napisali ten serial tak, a nie inaczej" - w ten sposób Noah Schnapp odniósł się do spekulacji, czy jego postać w serialu "Stranger Things" jest gejem.

W wakacje świat oszalał na punkcie netfliksowego serialu braci Duffer, "Stranger Things". Mroczna historia o grupie dzieciaków, która szuka swojego zaginionego przyjaciela zdobyła już rzesze fanów i fanek, a młodzi aktorzy stali się gwiazdami. I chociaż w "Stranger Things" nie znajdziemy odniesień wprost do LGBT, serial stał się popularny także wśród tęczowej społeczności - wiele osób uważa go za jedną wielką metaforę tego, jak to jest być innym.

Noah Schnapp wciela się w produkcji w rolę Willa Byersa, który pewnego dnia znika w tajemniczych okolicznościach. Na poszukiwania chłopaka ruszają jego przyjaciele. W kolejnych odcinkach dowiadujemy się, że Will był obiektem homofobicznego nękania - także ze strony ojca. Fani i fanki od premiery zadają więc pytanie, czy Will Byers jest gejem?

Do internetowego szumu odniósł się w końcu i młody aktor.

Czytam różne rzeczy już od jakiegoś czasu. Myślę, że wszyscy tracą punkt widzenia. Pisarz Gary Schmidt był w naszej szkole w tym tygodniu i powiedział nam, że dobre historie nie powinny pozostawiać nas z odpowiedziami, ponieważ wtedy nie zadajesz sobie pytań i zapominasz o tym. Dobra książka, czy dobry film pozostawiają wiele pytań bez odpowiedzi, ale to sprawia, że myślisz. A to robimy wszyscy. Dla mnie to, czy Will jest gejem czy nie, nie jest trafionym pytaniem. "Stranger Things" to serial o grupie dzieciaków, które są wyrzutkami i są razem ponieważ były w jakiś sposób nękane i są inne. Czy bycie wrażliwym, albo samotnikiem, albo nastolatkiem, który lubi fotografię, albo dziewczyną z czerwonymi włosami i wielkimi okularami sprawiają, że jesteś gejem lub lesbijką? Mam tylko 12 lat, ale wiem, że wszyscy możemy być inni. I dlatego bracia Duffer napisali ten serial tak, a nie inaczej. Więc możecie zadawać te wszystkie pytania. Mam nadzieję, że prawdziwa odpowiedź nigdy się nie ujawni!
- napisał Schnapp na Instagramie.

Oglądaliście "Stranger Things"?

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku