logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
60
2
6

Love is love: w grudniu komiks o Orlando

Na cześć ofiar i miłości

Dodano: 05.10.2016, Aktualizacja: 05.10.2016

Dwa komiksowe giganty, DC i IDW oraz ponad 200 artystów i pisarzy: w grudniu swoją premierę będzie miał specjalny komiks "Love is love", w całości poświęcony strzelaninie w Orlando i jej ofiarom.

Pomysłodawcą tomu jest odpowiedzialny m.in. za takie tytuły jak "Batwoman", czy "Wonder Woman" Marc Andreyko. Ujawniony scenarzysta wysłał zapytanie do kilku znajomych rysowników i pisarzy, czy chcieliby się zaangażować w projekt. Szybko zaczęły się włączać kolejne osoby, a skala pozytywnej reakcji zaskoczyła samego Andreyko. Ostatecznie w projekt zaangażowało się ponad 200 znanych w świecie komiksu nazwisk.

"Love is love" to 100 krótkich komiksów, opowiadających o ofiarach strzelaniny w Orlando i celebrujących społeczność LGBTQ. Cały dochód z komiksu ma zostać przekazany na wsparcie rodzin i ofiar strzelaniny.

"Gdy dzieje się tragedia, sztuka odpowiada. Po masakrze w klubie Pulse społeczność komiksowa odpowiedziała szybko, zdecydowanie i z otwartymi sercami. Nie mogłem być bardziej dumny z tej książki i z naszej społeczności. Talent i emocje są na każdej stronie. "Love is love" opłakuje tych, których straciliśmy, pamięta o tych, którzy przetrwali i celebruje miłość w każdej formie" - mówi Andreyko.

Komiks dostępny będzie na stronie IDW.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
anybothways (20) Warszawa 08.10.2016 13:20
Ciekawe, czy w komiksie będzie o tym, kto stał za tą masakrą, czy skończy się na klasycznym "hurr durr wina broni".
psom_na_pożarcie (?) 08.10.2016 2:17
ktoś na obrazku zobaczy WonderWoman... ktoś inny dostrzeże analogię do "Wolność wiodącą lud na barykady"... a ktoś inny uzna, że artyści nie mają wyczucia i że żerują na tragedii...

swoja drogą wydawnictwo komiksu ma w ofercie opowiadanka o rasach ze StarTreka... jesteś albo światłym członkiem federacji albo rasa zasymilowaną przez Borg... każdy zobaczy to co chce-takie życie i taka manipulacja
no_one (20) Warszawa 07.10.2016 21:37
Do artykułu załączono grafikę. Czy na górze jest napis "love is love", a na dole widać Wonder Woman?


W lewym dolnym rogu? To, że mała dziewczynka jest przebrana za Wonder Woman nie znaczy że nią jest.
shingao (31) Szczecin 07.10.2016 0:26
no_one:
(...) nie wiem skąd wywnioskowałeś, że zamierzają przedstawić tam te postacie. Czytaj ze zrozumieniem.


Do artykułu załączono grafikę. Czy na górze jest napis "love is love", a na dole widać Wonder Woman?
no_one (20) Warszawa 06.10.2016 23:41
shingao:
Stąpanie po cienkim lodzie. Nie wiem czy mieszanie świeżej tragedii, w której zamordowano ludzi, z kosmitami (Superman), ludźmi przebierającymi się za zwierzęta (Batman, Batwoman) i z mutantami, to dobry pomysł.


shingao, tak jak jest tu napisane, komiks jest poświęcony ofiarom strzelaniny w Orlando, a jednym z twórców jest po prostu autor komiksów Wonder Woman i Batwoman, więc nie wiem skąd wywnioskowałeś, że zamierzają przedstawić tam te postacie. Czytaj ze zrozumieniem.
shingao (31) Szczecin 05.10.2016 11:17
Stąpanie po cienkim lodzie. Nie wiem czy mieszanie świeżej tragedii, w której zamordowano ludzi, z kosmitami (Superman), ludźmi przebierającymi się za zwierzęta (Batman, Batwoman) i z mutantami, to dobry pomysł.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku