logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
12
0
1

Kto zostanie Czarnym Koniem?

Pod koniec września rusza Ars Independent (rozdajemy bilety!)

Dodano: 15.09.2016, Aktualizacja: 15.09.2016

Ars Independent, katowicki festiwal filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu rusza już 27 września i potrwa do 2 października. Przez 6 festiwalowych dni szukać będzie Czarnych Koni – tego, co niedostrzeżone, pominięte, marginalizowane. Mamy dla Was karnet na cały festiwal oraz bilety na poszczególne seanse: śledźcie na dniach naszego Facebooka!

W tym roku w programie znalazło się ponad 40 wydarzeń w ramach 11 sekcji. Zobaczymy 78 pełno- i krótkometrażowych filmów i animacji, a także 75 wideoklipów – w sumie 1756 minut materiału! Ponadto na interaktywnych wystawach czekać będzie 19 gier wideo, a wieczorami odbędzie się 6 koncertów i 6 afterów z DJ-ami.

Obok znanych, międzynarodowych konkursów nowości: filmowych, animowanych i growych, pojawia się nowy. O tytuł Czarnego Konia powalczą w tym roku także najnowsze wideoklipy. Czyniąc kolejny istotny gest w stronę swojej publiczności, Ars Independent w tym roku oddaje decyzję o przyznaniu nagród festiwalowiczkom i festiwalowiczom, którzy w głosowaniach zadecydują o tym kto otrzyma Czarne Konie!

W kinie Światowid, wśród 6 nominowanych pełnometrażowych fabuł, oglądać będziemy m.in. polsko-meksykańską, surrealistyczną komedię „Maquinaria Panamericana” Joaquina del Paso, absolwenta łódzkiej filmówki. Konkurs animacji, którego seanse odbędą się w gmachu Katowice Miasto Ogrodów (KMO), to w tym roku popis twórców reprezentujących najróżniejsze estetyki i podejście do filmu animowanego dla dorosłych. O tytuł Czarnego Konia Gier Wideo ubiegać będzie się 6 tytułów wystawionych w KMO. Zagramy m.in. w zwariowany eksperyment „Keep Talking & Nobody Explodes” od Steel Crate Games, w którym w goglach wirtualnej rzeczywistości rozbrajamy bombę, a nasi znajomi doradzają nam mając na podorędziu zwodniczą instrukcję. W KMO rozegra się także nowy konkurs wideoklipów. Wystartują w nim 24 wideoklipy, m.in. „Doing it to Death” The Kills w reż. Wendy Morgan, której “Going On” dla Gnarls Barkley znalazło się na liście 30 wideoklipów wszechczasów Magazynu Time.

KONKURS!

Mamy dla Was karnet na cały festiwal: żeby go zdobyć wystarczy w kilku zdaniach w komentarzu poniżej napisać o swoim ulubionym wideoklipie! Wśród autorów i autorek najciekawszych wpisów wylosujemy zwycięzcę (na komentarze czekamy do środy, 22.09.2016).

Oprócz tego na naszym Facebooku będziemy rozdawać pojedyncze bilety na seanse i koncerty. Co trzeba zrobić, żeby je zdobyć? Napisać komentarz z tytułem wydarzenia, na które chce się iść - kto pierwszy ten lepszy! Obserwujcie naszego Facebooka w poranki w następujące dni:

ŚRODA, 28.09.2016

Strażnicy mainstreamu, czwartek 29.09.2016, godz. 19.00

CZWARTEK, 29.09.2016

Dziwne dni, piątek, 30.09.2016, godz. 18.30
Perwersyjny przewodnik po polskich wideoklipach, piątek, 30.09.2016, godz. 19.00
Zdrada pałki - koncert, piątek, 30.09.2016, godz. 22.30

PIĄTEK, 30.09.2016

Czarny Koń Animacji, sobota, 01.10.2016, godz. 16.30
Czarny Koń Wideoklipu, sobota, 01.10.2016, godz. 20.30

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdziecie na stronie Ars Independent.
Ponadto w KMO zobaczymy: wybór animacji z krajów Wyszehradu, historyczne „Przygody księcia Ahmeda” z 1926 roku z muzyką projektu Lód 9 wykonywaną na żywo, współczesne animowane i interaktywne horrory, najciekawsze etiudy studenckie z katowickiej filmówki oraz polskie gry niezależne, wystawione w galerii sztuki.

W festiwalowym klubie Drzwi Zwane Koniem czekać na nas będą: dokumenty i filmy muzyczne z 3 stron świata, nieformalna historia polskiego teledysku, wideoklipowa pop-awangarda, niepokojące teledyski grozy, koncerty – od zimnofalowego rocka, przez praski postrave, po berlińską wegańską elektronikę – a także nocne aftery z DJ-ami. Oprócz tego, na chwilę wybierzemy się do Kina Rhino w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, by zobaczyć animowane krótkie metraże ze słynnej praskiej FAMU, szkoły której wychowankami są m.in. Emir Kusturica, Agnieszka Holland czy Petr Zelenka.

Ars Independent Festival 2016 odbędzie się w Katowicach od 27 września do 2 października. Organizatorami wydarzenia są instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Portal QUEER.PL objął wydarzenie swym patronatem.

Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na: arsindependent.pl

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
wawale (?) 15.09.2016 18:25
Moim faworytem do zwycięstwa w konkursie Czarne Konie Wideoklipu jest Carpenter Brut i teledysk do utworu Turbo Kiler. Dlaczego? Reżyserowi jak i twórcom wideoklipu udało się utrzymać niesamowity klimat od samego początku do ostatniej sekundy jego trwania. Dodatkowego smaku nadaje przesadna ostrość i nasycenie barw. Stare auta, żywa muzyka, efekt telewizji z lat 60/70 w połączeniu z najnowszą technologią dostarczaną przez komputery sprawia, że teledysk zostawia konkurencję daleko w tyle :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku