logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
49
2
2

15 lat Kampanii Przeciw Homofobii

Urodziny organizacji

Dodano: 12.09.2016, Aktualizacja: 12.09.2016

11 września Kampania Przeciw Homofobii obchodziła 15. urodziny. Dziękujemy za lata walki o równość, życzymy wszystkiego najlepszego i przede wszystkim - jak najmniej pracy!

Kampania Przeciw Homofobii powstała w 2001 roku, jako organizacja zajmująca się przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

W ostatnich 15 latach KPH zorganizowało wiele ważnych akcji i kampanii, m.in. "Niech nas zobaczą", czyli pierwszą głośną kampanię społeczną dotyczącą osób LGBT, "Jestem gejem, jestem lesbijką" - akcję promująca ideę związków partnerskich, "Nie jesteś sam, nie jesteś sama" - akcję plakatową w wielu miastach w Polsce, "Spoko, ja też!" - kampanię filmików kierowaną do nastolatków, "Rodzice, odważcie się mówić" - kampanię, w której głos zabrali rodzice osób LGBT (w ramach Akademii Zaangażowanego Rodzica), "Popieram związki" - kampanię na rzecz potrzeby legalizacji związków partnerskich #popieramzwiazki, czy "Ramię w ramię po równość", namawiającą sojuszników ludzi LGBT do głośnego (i widocznego) wyrażania swojego poparcia.

W zeszłym tygodniu wystartowała kampania społeczna "Przekażmy sobie znak pokoju", w którą – na zaproszenie organizacji LGBT – włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich.

Dziękujemy za 15 lat walki o równość, życzymy dalszych sukcesów, a Was zachęcamy do składania życzeń Kampanii Przeciw Homofobii - u nas lub na Facebooku organizacji!

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
milioogo92 (25) Kraków 14.09.2016 10:34
Jako Kampania Przeciw Homofobii powinniście się zajmować TYLKO przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną bo to był cel waszego powstania (co wynika zresztą z samej nazwy). To jest najgorsze w organizacjach LGB że nie trzymają się określonych reguł. Popierałem KPH ale od czasu gdy zaczęli zajmować się też transówami i uchodźcami to mam do was ambiwalentny stosunek. Zajmujcie się tylko walką z homofobią bo dodając do tego inne grupy stworzycie tylko wewnętrzny konflikt.
Imago (?) 12.09.2016 12:02
bogate osoby z Warszawy muszą zarobić, biedne spoza Warszawy muszą dojechać... budżet się zgadza, dofinansowanie otrzymane... a całość wygląda jak warszawska reprywatyzacja...

sami wyedukowani ludzie, którzy pouczają innych, jak i gdzie wyjechać, aby dorobić... mam nadzieję, że obecna władza naprawi to, co poprzednia wypaczyła...

ja jestem na anty, nie moja rocznica

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku