logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.03.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
66
35

Arcybiskup broni drukarza skazanego za dyskryminację LGBT

"Lewacki RPO" i LGBT

Dodano: 29.08.2016, Aktualizacja: 30.08.2016

Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i arcybiskup łódzki, Marek Jędraszewski, bronił w niedzielę w Łodzi drukarza, który odmówił wykonania usługi zleconej przez Fundację LGBT Business Forum - przypomnijmy, że w sprawę włączył się minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro. Duchowny apelował o modlitwę za rządzących, "Aby najpierw naprawili to zło, gdy chodzi o kształtowanie się życia narodowego i wychowania dzieci i młodzieży w naszych szkołach. To zło wynikające z fałszywych prawd i krzywdzących człowieka ideologii". Adama Bodnara nazwał "lewackim RPO".

Przypomnijmy: pod koniec lipca donosiliśmy, że Sąd Rejonowy w Łodzi wyrokiem nakazowym uznał, że pracownik drukarni, który odmówił wykonania usługi zleconej przez Fundację LGBT Business Forum, popełnił wykroczenie. Sąd nakazał drukarzowi opłacenie grzywny. Oświadczenie w sprawie wydał minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro: zdaniem polityka wyrok ten "Stawia w uprzywilejowanej pozycji Fundację reprezentującą środowiska mniejszości seksualnych, a łamie wolność sumienia pracownika, który ma prawo nie popierać homoseksualnych treści".
ZOBACZ TEŻ Wolność sumienia, czyli prawo do dyskryminacji? Ziobro interweniuje ws. grzywny dla drukarni

Do sprawy odniósł się wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i arcybiskup łódzki, Marek Jędraszewski. Podczas mszy towarzyszącej 91. pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, duchowny apelował o modlitwę za rządzących, "Aby najpierw naprawili to zło, gdy chodzi o kształtowanie się życia narodowego i wychowania dzieci i młodzieży w naszych szkołach. To zło wynikające z fałszywych prawd i krzywdzących człowieka ideologii".

"Jakże w tym momencie nie wspomnieć nieznanego nam z imienia i nazwiska łódzkiego drukarza, który niedawno nie przyjął zlecenia usługi na rzecz fundacji LGBT Business Forum. Odpowiadając: Odmawiam wykonania roll-upu z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą. Wiemy, że za to został skazany na wniosek lewackiego rzecznika praw obywatelskich, którego urząd ma przecież polegać na tym, że broni on w imieniu obywatela jego praw i wolności" - mówił Jędraszewski, dodając, że "to sprawa precedensowa".

"On uważał, że nie może przyczyniać się swoją pracą do szerzenia ideologii wypaczających prawdę o człowieku. Jakże nie być dumnym z tego mieszkańca naszej Łodzi? A jednocześnie jak go nie wspierać w tej odwadze? Jakże nie brać przykładu, jak żyć i jak wiarę przekuwać na codzienność" - podkreślał arcybiskup.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (35)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Zbigniew   dodane przez Facebooka 30.08.2016 18:12
Robert   dodane przez Facebooka 30.08.2016 12:56
Ten pan na pewno nie dostapi krolestwa niebieskiego. Pieklo czeka
Linbix (20) Poznań 29.08.2016 23:20
VanZeeland:
Hierarchowie polskiego Kościoła mają z prawdziwym przesłaniem Boga tyle wspólnego ile wspólnego ma piernik z wiatrakiem. Ich Bogiem jest pieniądz.


zgadza się :) jestem osobą wierzącą w Boga,ale od kościoła jako instytucji pozostaję zdystansowany. Bo spora część hierarchów nie ma z Bogiem nic wspólnego ( osobiście znam kilku którzy mają,ale to nie żadni hierarchowie lecz ,,niższego szczebla ''. Podobnie znam paru z zdaje się dobrym nastawieniem do LGBT no ale są to wyjątki )

Natomiast ta wypowiedź nie powinna dziwić nikogo kto już kiedyś słyszał Jędraszewskiego bo on jest jednym z tych którzy najczęściej mówią coś głupiego.Wystarczy poszperać na necie
VanZeeland (22) Szczecin 29.08.2016 20:10
Monika tadama:
VanZeeland:
Matibi:
Pisze hejt stop itp a tutaj widze same negatywne komentarze... Zachowujecie się tak samo jak oni... Czemu na tej stronie są same negatywne artykuły o dyskryminacji itp. ?!?! Dlaczego nie ma co LGBT robi dobrego!!! Ja chce być wesoły i zadowolony ale jak codziennie wchodze to widze kogoś pobili, tu jakiś biskup cos powiedział!! Nie wszyscy księża są tacy osobiście znam takich co rozumieją homoseksualizm... Poprostu w wierze katolickiej, w piśmie świętym jest napisane że homoseksualizm jest grzechem... Czyli oni bronią tego w co wierzą!! Komentarze kościół to zło, księża gwałciciele itp. Są zbędne i niepotrzebne... Nie raz znajomi mi mówią że w kościele się za nas modlą. Więc nie siejmy zła!!! Pokój z wami :)


Poczekaj, bo czegoś nie rozumiem. Jeśli ktoś obrzuca nas - jako środowisko LGBT - błotem, porównuje z największym złem to dlaczego my - jako owe środowisko - nie mamy prawa wytknąć grzechów tej drugiej stronie? Wchodzisz tu i widzisz takie wiadomości, bo o tym trzeba mówić, trzeba mówić o tym, że są na tym świecie ludzie, którzy uważają, że jesteś nienormalny zasługujesz na najgorsze - o tym trzeba mówić, ponieważ to trzeba zmienić. Oczywiście, nie wszyscy księża są tacy - pisano tutaj, na tym portalu, o kilku takich księżach. Pisano tutaj, jak sąsiedzi murem stanęli za obrażanymi lesbijkami - pisano tutaj o pozytywnych rzeczach.




Ech właśnie o to chodzi, że działacie ząb za ząb. Lepiej przyjąć to z pokorą i pokazać że nie jesteśmy tacy jak oni tylko lepsi :) W dużej mierze są tu takie artykuły. A ja nie chce by to był portal złości i nienawiści tylko chce wiedzieć co się dobrego dzieje na świecie. Wiele dobrych rzeczy jest pomijanych przez ten portal niestety.. A od sądzenia nie my jesteśmy więc darujmy sobie te agrsywne komentarze :D Pokój :3


Przepraszam, co? Mam przyjąć z pokorą to, że ktoś mnie obraża? Mam przyjąć z pokorą fakt, że ktoś uważa mnie - jak i całe środowisko LGBT - za ludzi chorych, wartych leczenia a jeszcze przed tym potępienia? Mam przyjąć z pokorą to, że ktoś kto z założenia "głosi Słowo Boże" - jak już wcześniej napisałam - miesza mnie z błotem mimo tego, że "kochaj bliźniego swego jak siebie samego"? Mam przyjąć z pokorą to, że ktoś miesza mnie z błotem mimo tego, że "Widzi drzazgę w oku brata swego a w swoim belki już nie widzi"? Proszę Cię, zdejmij te różowe okulary. Dobre rzeczy są pomijane przez ten portal? Podaj, zacytuj jakie - chętnie poczytam i ufam, że większość użytkowników też. "A od sądzenia nie jesteśmy mi więc darujmy sobie te agresywne komentarze" - przepraszam co? A ten Pan opisany w artykule, co robi? Ciastka sprzedaje? On Cię osądza. On twierdzi, że jesteś chora. On by Cię leczył. Zdejmij okulary.
Marcin   dodane przez Facebooka 29.08.2016 19:36
Masochiści jesteście, dajcie spokój z tym kościółkiem, wszyscy wiedzą, że oni nas gorąco nienawidzą.
melodyofbrooklyn (23) Toruń 29.08.2016 19:16
Wcale nie dziwią jego słowa, bo czego się spodziewać? Żaden news, to zwyczajne słowa na wielu mszach świętych. Kościół nie będzie popierać ani rozumieć naszej orientacji nie tutaj o czym pisać. A drukarnia ma zakichany obowiązek podjąć się zlecenia, niezależnie od tego czy mu się to podoba czy nie. Jak pójdzie do lekarza i mu lekarz powie, że go nie przyjmie bo jest czarny/biały/ ma blond włosy albo jest hetero to się dopiero zdziwi.
Occultus (18) Warszawa 29.08.2016 19:08
Jak zwykle standardowa wypowiedź hierarchy kościelnego wywołała falę hejtu na Kościół Katolicki. Ktoś nie znał wcześniej podejścia KK do LGBT? Kogoś zszokowała ta wypowiedź? Czy ta wypowiedź implikuje korupcję, zło, chęć zaszkodzenia innym, pedofilię, zakłamanie i inne przymiotniki, które przypisujecie teraz Kościołowi?
Rozumiem, że fakt wtrącania się KK w sprawy karne może być bulwersujący, ale proponuję zawierać w swoich wypowiedziach trochę więcej merytoryki niż emocji. Pokażmy, że jesteśmy zdolni do polemiki, a nie tylko do krzyku.
jaehaerys (20) Katowice/Sosnowiec 29.08.2016 17:46
what the fucking fuck?? nie połasił się na hajs i odmówił używając tak marnej wymówki? nie wierzę. do takich sytuacji najbardziej pasuje stwierdzenie "nie, nie zjesz ciastka bo JA jestem na diecie"...
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Arcybiskup broni drukarza skazanego za dyskryminację LGBT   credits CC BY-SA 3.0 Abp Marek Jędraszewski, fot. Zorro2212, za: wikimedia.org