logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
122
3
17

100 km dla syna geja

Niezwykła akcja akceptującego ojca

Dodano: 01.08.2016, Aktualizacja: 01.08.2016

Co może zrobić ojciec, przed którym ujawnił się jego 11-letni syn? Neil Dallimore ze Szkocji postanowił przejść prawie 100 kilometrów, by zwrócić uwagę na homofobię w szkołach i zebrać fundusze na walkę z prześladowaniem młodzieży LGBTQ.

11-letni syn Dallimore'a ujawnił się przed nim, ale poprosił ojca, by ten zatrzymał "sekret" dla siebie. Chłopiec bał się reakcji nauczycieli i tego, że będzie traktowany "inaczej". W rozmowie z "The Evening Times" Neil podkreślił, że obawy są uzasadnione: wcześniej w tej samej szkole ujawnił się inny chłopak, którego spotkało odrzucenie ze strony pracowników i pracowniczek szkoły.

Co zrobił Neil? Rozpoczął kampanię, by zebrać fundusze na akcję Time for Inclusive Education (TIE), zwracającą uwagę na rolę inkluzywnej edukacji w szkockich szkołach. W tym celu ojciec zamierza przejść prawie 100 km. Planowany próg 500 funtów został już przekroczony: w tej chwili Neil zebrał już ponad 1500 funtów.

"Gdy słyszysz, że twoje dziecko prosi, by część jego tożsamości ukryć przed starszymi, którzy powinni edukować, chronić i wspierać to jak cios w brzuch" - powiedział Dallimore, podkreślając, że "Zbyt często słyszałem historie dzieciaków, którzy byli świadkami lub sami stawali się ofiarami homofobii i prześladowań, a nauczyciele nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić. To smutne, gdy twoje dziecko jest traktowane jak odrzutek przez inne dzieciaki z powodu swojej seksualności, to musi się zmienić".

Start pieszej wycieczki został zaplanowany na 27 sierpnia: zajmie ona Neilowi 6 dni.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (17)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Terryy (39) Lubuskie 01.08.2016 12:41
Tera zdzieci są bardzie świadomo i czy mając 10,11 czy 45 nieważne każdy chce by nas wysłuchać i by nasze słowa traktowano poważnie. Podziwiam ojca za wsparcie dla synka. Brawo
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
andro (32) a nie bo wieś 03.08.2016 16:27
Fajna,:
andro:

wcale nie jest potrzebna pełna dojrzałość żeby stwierdzić czy jest się gejem, już przedszkolaki interesują sie sobą nawzajem (w jeszcze zupełnie aseksualnym sensie) i nikt im nie mówi żeby jeszcze poczekały bo nie mogą mieć pewności czy są hetero. Ja że jestem gejem uświadomiłem sobie bardzo wcześnie, na pewno w pierwszej połowie podstawówki a wcześniej już interesowałem się sąsiadami z naprzeciwka; a tym co faceci maja w spodniach zacząłem interesować się dopiero pod koniec podstawówki tak że ten...

Andro, sądze że wychowałeś się bez ojca lub miałeś z nim zły kontakt dlatego lgnełeś do innych mężczyzn. Tą tęsknotę za ojcem myliłeś z homoseksualizmem jako dziecko.
Wg mnie prawdziwy homoseksualizm zaczyna się wraz z pożądaniem genitalnym.

no interesujące, pytanie tylko czemu interesowałem się chłopakami w mojej grupie wiekowej a nie ojca? Wiem, może ja podświadomie pragnąłem brata a mam tylko siostrę; nie umiałem tego pragnienia nazwać więc ubzdurałem sobie że jestem gejem... choinka, tyle przegrać, gdybym sobie uświadomił że to o brak brata chodzi to bym naciskał na rodziców żeby sie o brata postarali i może teraz był bym hetero a nie homo... ironizuję; ale nie mogłem sie powstrzymać :P
vraios (25) Rzeszów 02.08.2016 23:24
stay with me:
Fajna,:
Chłopcy dojrzewają biologicznie ok.13 roku, psychicznie jeszcze później... Dlatego nazywanie 11 letniego dziecka gejem jest przedwczesne i głupie.
Gdyby mi taki syn zwierzył się z innej orientacji to powiedziałabym mu, że musi jeszcze dorosnąć, aby przekonać się na 100% kim jest.


Skoro mając 11 lat można być hetero to można być i homo. Głupoty wypisujesz..

można ale też nie zawsze. w czasie dojrzewania występuje coś takiego jak faza homofilna (jeśli nie wiesz co to jest, to wygoogluj :). Nie każdego to dopada, ale jakąś część społeczeństwa na pewno. W takim przypadku dopiero jak to minie (lub nie :P) można być pewnym swojej orientacji. Aczkolwiek nie przeczę, że są też tacy, którzy wiedzą że są gejami od przedszkola. Ja sam zacząłem się domyślać dopiero mając 15 lat, chociaż patrząc z perspektywy czasu już jako dużo młodsze dziecko dawałem wyraźne sygnały :p
VU2X7IfV (?) 02.08.2016 21:45
Ciekawe co wpłynęło na postawę tego ojca. Może sam jest gejem lub inaczej był prześladowany jako młody chłopak dlatego wstawia się za synem, chce walczyć. Inny rodzic stanął by jeszcze po stronie prześladowców, dobijając własne dziecko..już nie muszę pis-ać gdzie jest taki kraj.
shingao (31) Szczecin 02.08.2016 14:16
Fajna,:
Andro, sądze że wychowałeś się bez ojca lub miałeś z nim zły kontakt dlatego lgnełeś do innych mężczyzn. Tą tęsknotę za ojcem myliłeś z homoseksualizmem jako dziecko.
Wg mnie prawdziwy homoseksualizm zaczyna się wraz z pożądaniem genitalnym.


Diagnoza psychologiczna na miarę sklepu "wszystko za 5 groszy".
VU2X7IfV (?) 02.08.2016 11:55
Fajna,:
Chłopcy dojrzewają biologicznie ok.13 roku, psychicznie jeszcze później... Dlatego nazywanie 11 letniego dziecka gejem jest przedwczesne i głupie.
Gdyby mi taki syn zwierzył się z innej orientacji to powiedziałabym mu, że musi jeszcze dorosnąć, aby przekonać się na 100% kim jest.


Wiem o tym od przedszkola. Nie chrzań.
andro (32) a nie bo wieś 01.08.2016 23:45
Fajna,:
Chłopcy dojrzewają biologicznie ok.13 roku, psychicznie jeszcze później... Dlatego nazywanie 11 letniego dziecka gejem jest przedwczesne i głupie.
Gdyby mi taki syn zwierzył się z innej orientacji to powiedziałabym mu, że musi jeszcze dorosnąć, aby przekonać się na 100% kim jest.

wcale nie jest potrzebna pełna dojrzałość żeby stwierdzić czy jest się gejem, już przedszkolaki interesują sie sobą nawzajem (w jeszcze zupełnie aseksualnym sensie) i nikt im nie mówi żeby jeszcze poczekały bo nie mogą mieć pewności czy są hetero. Ja że jestem gejem uświadomiłem sobie bardzo wcześnie, na pewno w pierwszej połowie podstawówki a wcześniej już interesowałem się sąsiadami z naprzeciwka; a tym co faceci maja w spodniach zacząłem interesować się dopiero pod koniec podstawówki tak że ten...
Po prostu Roman (46) Warszawa 01.08.2016 23:00
miły facet , pisałem do niego na fejsie , był zaskoczony , że nawet w Polsce o nim i jego synu słyszano :-) myślał ,że tylko w Szkocji o nich będą pisali :-)
https://www.facebook.com/neil.dallimore.96
Po prostu Roman (46) Warszawa 01.08.2016 20:11
"Gdy słyszysz, że twoje dziecko prosi, by część jego tożsamości ukryć przed starszymi, którzy powinni edukować, chronić i wspierać to jak cios w brzuch.
Zbyt często słyszałem historie dzieciaków, którzy byli świadkami lub sami stawali się ofiarami homofobii i prześladowań, a nauczyciele nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić. To smutne, gdy twoje dziecko jest traktowane jak odrzutek przez inne dzieciaki z powodu swojej seksualności, to musi się zmienić".

ŚWIĘTE SŁOWA - POPIERAM GOŚCIA !!!
moon_river (20) Kraków 01.08.2016 20:09
Fajna,:
Czy zwierzenia 11 latka co do swojej orientacji należy śmiertelnie poważnie traktować? Za kilka lat gdy dojrzeje pewnie stwierdzi, że nim nie jest...
Dziwny ten ojciec, jakiś nadwrażliwy, histeryzuje.


Ta akcja nie ma skupiać się na jednostkowym problemie, tylko zwracać uwagę na coś zdecydowanie bardziej dalekosiężnego. Neila aż tak nie poruszyła informacja, że jego dziecko nie jest hetero, a fakt, że obawia się ono ujawnienia w szkole. To sprzeciw wobec tamtejszego stanu edukacji, która jest odległa od właściwego traktowania uczennic i uczniów.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
100 km dla syna geja Neil Dallimore, fot. za: Facebook