logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
61
1
6

Coming out na Comic Con twórczyni "Steven Universe"

Rebecca Sugar: trzeba rozmawiać z dziećmi

Dodano: 25.07.2016, Aktualizacja: 25.07.2016

Podczas San Diego Comic Con 2016 nie zabrakło i tęczowych wątków: jednym z najgłośniejszych był coming out twórczyni dla wielu kultowej już bajki Cartoon Network, "Steven Universe". "Wiele historii dla dzieciaków jest o miłości, to ważne, by pojawiały się i historie jak ktoś, taki jak ty, może być kochany. Bez tych historii możemy się zmienić" - mówiła Rebecca Sugar.

Za nami San Diego Comic Con 2016: jedna z najważniejszych imprez dla fanów i fanek komiksów, fantastyki i filmów. Do San Diego zjeżdżają największe gwiazdy, w trakcie wydarzenia zapowiadanie są nowe filmowe i komiksowe produkcje, jak i swoje premiery mają trailery długo oczekiwanych filmów.

Obecna na Comic Conie Rebecca Sugar stworzyła serial "Steven Universe", pokazywany także i w polskim Cartoon Network od 2014 roku. Bajka opowiada o chłopcu, który jest członkiem grupy superbohaterek zwanych Kryształowymi Klejnotami. "Steven Universe" jest pierwszym serialem dla dzieci w Cartoon Network, stworzonym przez kobietę.

W trakcie panelu z Sugar padło pytanie o inkluzywność i wątki kobiece oraz LGBTQ, dość ważne w bajce. Rebecca odpowiedziała, że ujęcie tych wątków w ten sposób wynika też z jej własnego doświadczenia jako biseksualnej kobiety.

To ma wiele wspólnego z tym kim jesteś, a jest tendencja, by pewnych tematów nie poruszać w obecności dzieci. Wiele historii dla dzieciaków jest o miłości, to ważne, by pojawiały się i historie jak ktoś, taki jak ty, może być kochany. Bez tych historii możemy się zmienić, możesz być kimś innym. Dla mnie ważnym jest, by mówić do dzieciaków o przyzwoleniu i zgodzie (consent), o tożsamości, by w ogóle mówić do nich dużo. Chcę czuć, że istnieję i chcę, by inni też mogli poczuć to samo
- mówiła Sugar, a jej słowa spotkały się z owacją na stojąco.

Witamy w rodzinie i dziękujemy za ten coming out!(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Mała Larwa (24) Uć/okolice 25.07.2016 19:47
Żadne zaskoczenie dla kogoś, kto śledzi twórczość pani Sugar. Ale i tak jestem dumna, że się nie bała powiedzieć tego oficjalnie. Oglądałam panel na żywo na czyimś periscope i widziałam, jak zestresowana była Rebecca, gdy odpowiadała na to pytanie z widowni, jak uważnie dobierała słowa. Podziwiam ją i czekam na następne odcinki Stevena. Jak na razie moim zdaniem najlepsza kreskówka Cartoon Network :D
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
FinnVYV (22) Kraków 25.07.2016 17:23
Uwielbiam ją, to dla mnie taka miła wiadomość :D SU jest wspaniałą produkcją.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
milioogo92 (25) Kraków 27.07.2016 2:08
Widać utrwala stereotyp niekobieco wyglądającej lesbijki.
kefir (?) 25.07.2016 12:20
zewszad_i_znikad:
"Wiele historii dla dzieciaków jest o miłości, to ważne, by pojawiały się i historie jak ktoś, taki jak ty, może być kochany. Bez tych historii możemy się zmienić"
Te zdania są bez sensu i niegramatyczne. Kto to tłumaczył?

Pewnie jakaś biseksualistka.
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 25.07.2016 10:49
"Wiele historii dla dzieciaków jest o miłości, to ważne, by pojawiały się i historie jak ktoś, taki jak ty, może być kochany. Bez tych historii możemy się zmienić"
Te zdania są bez sensu i niegramatyczne. Kto to tłumaczył?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Coming out na Comic Con twórczyni "Steven Universe" Rebecca Sugar, fot. za: twitter
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku