logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
65
13
12

Chciałem też pokazać, że można być dumnym z bycia gejem

Głosujemy na Andrzeja!

Dodano: 22.07.2016, Aktualizacja: 22.07.2016

"Zgłaszając swoją kandydaturę do wyborów Mister Gay Poland 2016 liczyłem przede wszystkim na dobrą zabawę. Pośrednio chciałem także pokazać, że można być dumnym z bycia gejem" - mówi w rozmowie z nami Andrzej Berg, Mister Gay Poland. Już za kilkanaście dni Andrzej będzie reprezentował Polskę podczas wyborów Mr Gay Europe. Pomożecie?

Na początku lipca odbyły się pierwsze w Polsce wybory Mister Gay Poland. W finale znalazło się 9 panów: Mieszko, Przemek, Andrzej, Krzysztof, Jarek, Mikołaj, Kamil, Mateusz i Paweł.

Zwycięzcą okazał się Andrzej Berg, który będzie teraz reprezentował Polskę podczas wyborów Mr Gay Europe. Finałowa gala już na początku sierpnia w Sztokholmie.

O konkursie Mister Gay Poland

Andrzej: Zgłaszając swoją kandydaturę do wyborów Mister Gay Poland 2016 liczyłem przede wszystkim na dobrą zabawę. Pośrednio chciałem także pokazać, że można być dumnym z bycia gejem.

Gala finałowa była zorganizowana na wysokim poziomie, kandydaci mieli cztery wyjścia: w stroju sportowym, dowolnym, w bieliźnie i w stroju wieczorowym. Przewagą głosów jury wygrałem, z czego jestem bardzo dumny i szczęśliwy. Na samej gali finałowej Mister Gay Poland 2016 towarzyszył mi stres, ale szybko minął dzięki mojemu partnerowi, który zawsze mnie wspiera i wierzy we mnie. W HAH Poznań byli ze mną też znajomi z Trójmiasta (grupa wsparcia), którzy także mnie dopingowali.

Jak to jest być pierwszym Mister Gay Poland?

Po wyborach moje życie jest identyczne, nic się jeszcze nie zmieniło. Jedynie po transmisji relacji z gali Mister Gay Poland 2016 w TVN, spływają do mnie gratulacje "za odwagę" z całej Polski.

Samopoczucie przed konkursem w Sztokholmie?

Na przełomie lipca/sierpnia w Sztokholmie i Oslo odbywają się wybory Mister Gay Europe 2016, odczuwam lekki stres, bo konkurencja jest na wysokim poziomie, ale trzeba być dobrej myśli i wierzyć w siebie. Jest tam więcej konkurencji, w których trzeba rywalizować, ale w niektórych mam przewagę nad pozostałymi. Mam nadzieje, że wygram!

Na stronie konkursu ruszyło głosowanie - namawiamy do wsparcia Andrzeja, można głosować raz dziennie!

GŁOSOWANIE ONLINE


(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (12)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
roza-paula (40) tarnów/kraków 28.07.2016 6:50
Dyskusja, dyskusja, po prostu dobierajmy czasem inaczej słowa i tyle. a Andrzej niech wygra, trzymam kciuki w końcu jest jednym z nas i nie chodzi o to żeby Go atakować tylko, że według części z nas źle sformułował zdanie, każdy ma prawo mieć swoje, ale nie oznacza to, że mamy się atakować na wzajem, chodzi o rozmowę i przemyślenia:) Miłego dnia wszystkim życzę:)
ThreeThreeThree (20) Aokigahara 27.07.2016 0:17
shingao:
ThreeThreeThree:
Dumnym z bycia gejem? Myślałem, że bycie gejem to nie wybór, ergo nie ma z czego być dumnym.


Narodowości też się nie wybiera, ale wielu jest z niej dumnych. Niesłusznie wg Ciebie?


Owszem, ponieważ to, że urodziłeś się na takiej a nie innej ziemi to zupełny przypadek i duma z tego moim zdaniem jest głupia. Nie masz obowiązku bycia dumnym z narodowości i kochania kraju, w którym się urodziłeś. Niczego nie kazałeś ludziom, którzy oddali życie za kraj.
andro (32) a nie bo wieś 25.07.2016 23:04
kefir:
Jakiś troll próbuje pobudzić dyskusję?

czemu od razu troll?
andro (32) a nie bo wieś 25.07.2016 23:02
z tą „dumą "zawsze jakiś zgrzyt jest, też nie przepadam za tym sformułowaniem; lepiej by brzmiało że „homoseksualizm nie jest powodem do wstydu” niż że „jest powodem do dumy” słowo duma jest słowem wieloznacznym i dla tego stwierdzenie "jestem dumny z tego kim jestem" bywa różnie odbierane, interpretowane.
shingao (31) Szczecin 25.07.2016 23:00
ThreeThreeThree:
Dumnym z bycia gejem? Myślałem, że bycie gejem to nie wybór, ergo nie ma z czego być dumnym.


Narodowości też się nie wybiera, ale wielu jest z niej dumnych. Niesłusznie wg Ciebie?
mlodyturek (33) CK 25.07.2016 15:39
Społeczeństwo nie ukuło jeszcze określenia "dumny hetero", ponieważ orientacja heteroseksualna jest w nim transparentna i nie wiąże się z doświadczeniem pogardy, wykluczenia i poczucia zagrożenia. Dopóki takie konotacje będzie miała orientacja homoseksualna, dopóty funkcjonować będzie sformułowanie "dumny gej/dumna lesbijka".
kefir (?) 25.07.2016 9:55
Jakiś troll próbuje pobudzić dyskusję?

Określenie być dumnym gejem oznacza nie wstydzić się nim być, nie mieć komleksów.
roza-paula (40) tarnów/kraków 25.07.2016 7:19
Też mi się nie podoba wyrażenie "dumny", chcemy tolerancji od innych, czy nie wyróżniania nas, a sami to podkreślamy na każdym kroku. Mogę powiedzieć, że jestem lesbijką w momencie kiedy się mnie ktoś spyta czy mam faceta, albo chciałby się facet zemną umówić, staram się funkcjonować jak każdy człowiek, szanuje wszystkich i tego samego oczekuje od innych, dla mnie na świecie odróżniam tylko kobiety i mężczyzn, nie wsadzam ich potem w jakieś małe zbiory. Kibicuje Adamowi, niech wygra nawet te wybory i wtedy niech powie, że jest z tego dumny.
aleheca (31) miasto snu 24.07.2016 19:02
dumny z bycia gejem? O.o
czemu jeszcze nie spotkałam się ze stwierdzeniem "jestem dumny z bycia hetero? "
dumnym to można być z kogoś za to jaki jest itp., ale z siebie samego i to w dodatku z orientacji?! wtf?
no tak w końcu to wybory miss, sory, mister;a
no tak, każdy robi to co lubi i na co go stać ;) :p
miłej ....zabawy
Podpis (?) 24.07.2016 15:40
A jaki to powód do bycia dumnym z orientacji?! To jak ktoś wygląda, co sobą reprezentuje nie ma nic wspólnego z orientacją, więc nie widzę tutaj zbieżności... Żeby z czegoś być dumnym, trzeba coś osiągnąć w związku z tym. Bycie gejem, to żadne osiągnięcie :D

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Chciałem też pokazać, że można być dumnym z bycia gejem Fot. za: facebook.com/HAHPoznan
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku