logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
92
13
27

Prezydent Warszawy "o tolerancji i hejcie"

Czekamy na konkrety? (komentarz)

Dodano: 16.06.2016, Aktualizacja: 16.06.2016

"Warszawa jest otwarta na politykę różnorodności i związane z nią europejskie praktyki" - czytamy w felietonie prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz w serwisie NaTemat. Polityczka Platformy Obywatelskiej skomentowała tragedię w Orlando i skrytykowała homofobiczny "Hejt, który rozlał się w Internecie".

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie tylko pojawiła się przed Ambasadą USA w Warszawie, by oddać hołd ofiarom zamachu w Orlando, ale swoimi przemyśleniami podzieliła się w serwisie NaTemat. Polityczka podkreśla w swoim felietonie, że "Był to akt barbarzyństwa, który zasługuje na potępienie i, tak jak pisałam w liście kondolencyjnym, na refleksję. Już dzisiaj widzę, że tej refleksji zabrakło skoro wylał się niesamowity homofobiczny hejt".

Następnie dowiadujemy się, że "Warszawa jest otwarta na politykę różnorodności i związane z nią europejskie praktyki", że to właśnie Warszawa jako pierwsza powołała stanowisko Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania, że w mieście obowiązuje Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, działa Centrum Wielokulturowe, a "Organizacje pozarządowe walczące o prawa osób LGBT startują w konkursach samorządowych i dostają granty. Jestem zwolenniczką europejskiej, otwartej i tolerancyjnej Polski".

Treść całego felietonu.

Magda Dropek
Magda Dropek Queer.pl
Bardzo się cieszę i nawet trochę wzruszam, gdy znane i publiczne osoby w tak wyraźny sposób okazują swoją niezgodę na homofobię i nienawiść względem społeczności LGBT. Wspaniale wiedzieć, że mamy takich sojuszników i sojuszniczki i że, gdy cokolwiek się wydarzy, to kolejny raz nie będziemy musieli udowadniać, że nie jesteśmy wielbłądem. Że miasto wspiera różnorodność i wie, że się opłaca (nawiązując już do istotnych po tej stronie sceny politycznej wartości).

Tyle, że właśnie nie do końca. I ciekawa jestem co na to warszawskie organizacje, które od lat z miastem współpracują?

Przemyślenia Pani Prezydent są ważne i dają nadzieję, że być może coś się zmieni w myśleniu urzędników zarządzających miastem, ale nie da się zapomnieć, że kilka dni wcześniej ta sama osoba nie objęła (po raz kolejny) patronatem Parady Równości, podczas której głośno i wyraźnie postulowano także za hasłami wspomnianymi w felietonie.

Bhawo pani prezydent, ale czekamy na konkrety.
0
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (27)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Imago (?) 29.07.2016 9:51
tomix:
Hipokryzja platformersów sięga zenitu!


co co było to było... liczy się tylko to, co można zrobić w obecnej sytuacji... jeszcze do niedawna taki publiczny gest byłby politycznie nierozsądnym posunięciem... zwrócę uwagę, że wiele osób krytykowało poprzedni rząd-ale nie raczyło przedstawić konstruktywnej przeciwwagi dla swoich pomysłów... mamy obecnie co mamy...

a tragedia w Orlando powinna jednoczyć wszystkich, którzy opowiadają się przeciw aktom barbarzyństwa
szampon (25) Wrocław 19.06.2016 20:37
Pani płezydent to taka nowoczesna jest, zna słowa jak "hejt" i w ogóle ;)

ps. Redakcjo, dlaczego bufetowa jest polityczką PO, ale już nie jest prezydentką Warszawy, tylko prezydentem? Toż to szowinizm jest, homofobia i zaścianek i ciemnogród też!
cafedelmar27 (?) 18.06.2016 20:20
Tu nie chodzi o to kto rządzi i co było czy pis czy po czy inne partie. Jesteśy grupa społeczną która tez płaci podatki i możemy byc jak inni wobec Polski i Polska wobec Nas.
tomix (32) Gdynia 18.06.2016 0:46
Hipokryzja platformersów sięga zenitu!
GreenTea92 (25) Warszawa 17.06.2016 13:25
Miło, że Pani Prezydent Warszawy tak się wypowiada. Trzeba wspomnieć, że faktycznie że występuje zezwolenie na różne programy albo finansowanie, choć może nie widać tego na pierwszy rzut oka. Trudno jednak nie dostrzec w zachowaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz działania dla uzyskania poklasku. Powstaje teraz pytanie, czy to polityczne wyrachowanie, czy brak zrozumienia dla środowisk LGBT?
Marek   dodane przez Facebooka 17.06.2016 8:24
Nie chce, to po co ja zmuszac? I tak dobrego dla srodowiska LGBT nie zrobila ani ona, ani jej partia. Po co sie donagac falszywego patronatu??? I tak zachowuje sie jak dewota torunska.
Dariusz   dodane przez Facebooka 17.06.2016 2:56
wrescie ruszyła tłusty tylek od stolkai sie przeszła pod Ambasadę.
elle (?) 16.06.2016 22:32
lilianne_blaze:
elle:
ludzie ? a może dacie jej szansę?


Ktora z rzedu?


nie wiem, aż do skutku. niektórzy powoli dochodzą do Ogarnięcia się. ja bym dała.
lilianne_blaze (100) Warszawa 16.06.2016 21:25
elle:
ludzie ? a może dacie jej szansę?


Ktora z rzedu?
A_ (28) Warszawa 16.06.2016 21:07
Bardzo nie podoba mi się taka dwulicowość. Wstyd, Pani Prezydentko, wstyd.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Prezydent Warszawy "o tolerancji i hejcie" Fot. za: twitter.com/USEmbassyWarsaw
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku