logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.08.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
100
4
6

Solidarni z Orlando

Cały świat uczcił pamięć ofiar zamachu

Dodano: 14.06.2016, Aktualizacja: 14.06.2016

Znicze, kwiaty i tęczowe flagi pojawiły się pod amerykańską Ambasadą w Warszawie oraz Konsulatami w Krakowie i Poznaniu. W ten sposób społeczność LGBTQ oraz nasi sojusznicy uczcili pamięć ofiar zamachu w Orlando na Florydzie.

W nocy z soboty na niedzielę w klubie LGBT w Orlando na Florydzie doszło do najbardziej krwawej w historii USA strzelaniny – nie żyje 50 osób, 53 są ranne. Napastnik, Amerykanin afgańskiego pochodzenia, wybrał klub Pulse nieprzypadkowo – to miejsce, gdzie spotykała się i działała lokalna społeczność LGBT. Wśród ofiar są zarówno członkowie i członkinie naszej społeczności, jak i nasi sojusznicy.

W poniedziałek cały świat uczcił pamięć ofiar. W wielu miastach odbyły się demonstracje przeciwko nienawiści i czuwania. Od Londynu po Seul, Toronto, Paryż Nowy Jork, ludzie spotykali się, by uczcić pamięć ofiar oraz okazać solidarność z ich bliskimi.

W Warszawie akcję palenia zniczy zorganizowała Kampania Przeciw Homofobii. Pod amerykańską Ambasadą pojawiło się wielu Warszawiaków, którzy przynosili kwiaty i tęczowe flagi. Pojawił się także zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz, Jacek Wojciechowicz, który złożył wieniec w imieniu władz miasta.


W Krakowie akcję zorganizowało Stowarzyszenie Queerowy Maj. Przed amerykańskim Konsulatem pojawiło się kilkadziesiąt osób, palono znicze, świeczki, były też kartki z hasłem "Miłość zwycięży nienawiść" oraz tęczowe flagi. Ludzie płakali i w milczeniu się przytulali, wspólne czuwanie trwało godzinę.


W Poznaniu do palenia zniczy pod Agencją Konsularną Stanów Zjednoczonych zachęcała Grupa Stonewall.

W Gdańsku w parku Reagana pod Pomnikiem Wolności spotkała się Partia Razem i Tolerado.

Dziś wydarzenia w kolejnych miastach: TORUNIU, PŁOCKU i KATOWICACH.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
matio (27) Kielce 14.06.2016 19:21
U nas w Kielcach także zorganizowano manifestację ku czci pamięci ofiar w Orlando. Można znaleźć informację na stronie Radia Kielce wraz ze zdjęciami.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
praecipitatio (?) 14.06.2016 17:09
W poniedziałek były jeszcze akcje we Wrocławiu (Kultura Równości + Partia Razem): https://www.facebook.com/razem.wroclaw/posts/170420451651(...)16511464 oraz w Kielcach (Partia Razem): https://www.facebook.com/razemswietokrzyskie/posts/841713(...)72599698
Dzisiaj będzie jeszcze jedno czuwanie (Partia Razem): https://www.facebook.com/razemczestochowa/posts/105123178(...)84958882
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
tabascoo (21) Luton/Katowice 15.06.2016 6:50
rusałka:
Jak sfrustrowanym i pełnym nienawiści człowiekiem trzeba być, żeby zrobić coś takiego?!!
I nie pojmuję jak sumienie jakiegokolwiek człowieka może przyklasnąć zabijaniu w ogóle. Bo tak dla jeszcze niedoinformowanych to Młodzież Wszechpolska w pewnym sensie tak też zrobiła, cytując fragment Starego Testamentu. I to jest ta miłość do bliźniego? Ci ludzie mieli rodziny, bliskich! A przede wszystkim byli ludźmi![/quote

Jak pełnym nienawiści trzeba być - bo słowo "człowiek" zdecydowanie byłabym skłonna wykreślić z Twojego pytania. Otóż na powyższe nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż nie do końca jesteśmy w stanie stwierdzić, jak wysoko sięga nienawiść ludzi, którzy już od dnia urodzin są wychowywani na zasadzie "nienawidzić wszystkich, nikogo nie oszczędzać."
Klucz masz we własnej odpowiedzi. Tym ludziom w żaden sposób nie jest żal własnych ofiar - wręcz przeciwnie, oni mordują z przekonaniem, że każde kolejne morderstwo zbliża ich do "nieba" i niegdyś obiecanych dziewic. Ci "ludzie" nie mają sumienia, a prawdopodobnie nawet nigdy nie minęli się z podobnym określeniem - bez jakiejkolwiek mowy, o stosowaniu go w praktyce. Ale co ja tam mogę wiedzieć :))))
tabascoo (21) Luton/Katowice 15.06.2016 6:41
obscurespirit:
tabascoo - to tak jakby myszy protestowały, że w każdym domu ma być kot. ;)


Dokładnie. I właśnie to jest dla mnie tym skrajnym debilizmem.
Nie do końca czuję, czy to aprobata, czy może jednak krytyka dla mojego komentarza, który, jak widać - został usunięty, ale tak czy siak, wiem doskonale, że mam rację i jedyne, co teraz mnie zastanawia, to to, ile jeszcze musi się zdarzyć, żeby co po niektórzy zaczęli używać tej rzeczy zwanej mózgiem :) Pozdrawiam.
rusałka (20) Kraków 15.06.2016 1:08
Jak sfrustrowanym i pełnym nienawiści człowiekiem trzeba być, żeby zrobić coś takiego?!!
I nie pojmuję jak sumienie jakiegokolwiek człowieka może przyklasnąć zabijaniu w ogóle. Bo tak dla jeszcze niedoinformowanych to Młodzież Wszechpolska w pewnym sensie tak też zrobiła, cytując fragment Starego Testamentu. I to jest ta miłość do bliźniego? Ci ludzie mieli rodziny, bliskich! A przede wszystkim byli ludźmi!
valles (22) Warszawa 14.06.2016 23:11
milioogo92:

Ps.Redakcja niech nie manipuluje bo to był klub gejowski a nie "klub lgbt", W srodku byli sami mężczyzni a nie lesbijki lub transówy. Trzymajmy się faktów.


W trakcie strzelaniny zginęli m.in. geje, lesbijki, osoby bi, trans, drag king i heteroseksualna matka geja. Przykre, że nawet w takiej chwili znajdą się ludzie wewnątrz społeczności LGBTQ gotowi wyciągać na wierzch swoje uprzedzenia.

Btw - jak "transówy" to "pedały", nie?
babka stacha (?) 14.06.2016 22:44
milioogo92:
Straszna tragedia...
Dodajmy również że sprawca Omar Mateen zadzwonił pod numer 911 i złożył deklarację wierności tzw. Państwu Islamskiemu. Dżihadyści za pośrednictwem powiązanej z IS wydali komunikat, w którym wzięli na siebie odpowiedzialność za masakrę w klubie.
Ps.Redakcja niech nie manipuluje bo to był klub gejowski a nie "klub lgbt", W srodku byli sami mężczyzni a nie lesbijki lub transówy. Trzymajmy się faktów.


skoro taka straszna tragedia to nie wykorzystuj jej do wyrzygiwania w tym miejscu swoich fobii
obscurespirit (25) Opole 14.06.2016 20:45
tabascoo - to tak jakby myszy protestowały, że w każdym domu ma być kot. ;)
milioogo92 (25) Kraków 14.06.2016 13:18
Straszna tragedia...
Dodajmy również że sprawca Omar Mateen zadzwonił pod numer 911 i złożył deklarację wierności tzw. Państwu Islamskiemu. Dżihadyści za pośrednictwem powiązanej z IS wydali komunikat, w którym wzięli na siebie odpowiedzialność za masakrę w klubie.
Ps.Redakcja niech nie manipuluje bo to był klub gejowski a nie "klub lgbt", W srodku byli sami mężczyzni a nie lesbijki lub transówy. Trzymajmy się faktów.
Tenebris7 (25) Warszawa 14.06.2016 13:10
Zapaliłem znicz by przekazać gest solidarności rodzinom ofiar i wszystkim poszkodowanym w zamachu z Orlando ale też by pokazać, że piętnuję takie akty zła skierowane nie tylko wobec grupy LGBTQ, ale każdego człowieka, bo potencjalnie KAŻDY może paść ofiarą terroryzmu.

Chcę podziękować Mirce z KPH, której przemowa bardzo podniosła mnie na duchu.

Myślę, że każda i każdy z Nas wyniesie coś dla siebie poświęcając chwilę refleksji nad poniższym hasłem:
MILCZENIE = ŚMIERĆ

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Solidarni z Orlando Solidarni z Orlando Solidarni z Orlando Solidarni z Orlando Solidarni z Orlando