logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
124
25

Prezes Kaczyński: nie będzie ustaw o mowie nienawiści

"Byliśmy wyspą tolerancji, bądźmy wyspą wolności"

Dodano: 04.05.2016, Aktualizacja: 04.05.2016

"My nie przyjmiemy żadnych ustaw o mowie nienawiści zmierzających do tego, by wolność wyeliminować" - mówił w poniedziałek prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Prezes Kaczyński wystąpił w poniedziałek w Sejmie. W półgodzinnej przemowie podsumował dotychczasowe działania rządu i mówił o planach: w tym m.in. o pracach nad zmianą Konstytucji.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wymienił też najważniejsze dla Polski wartości: bezpieczeństwo, wolność, równość, sprawiedliwość i solidarność. "Jak jest z polską wolnością? Mamy prawo do wypowiadania się, mamy prasę bez cenzury, możemy zakładać partie, środki masowego przekazu. Wolność nie jest niczym naruszana. Bywała naruszana, ale za poprzednich rządów, w sposób bardzo drastyczny" - mówił polityk, dodając, że "I jest w Polsce także nacisk tego, co na zachodzie już wolność zlikwidowało. To jest poprawność polityczna. Nie przyjmiemy żadnych ustaw o mowie nienawiści, żadnych tego typu wynalazków, które służą temu, by wolność wyeliminować. Polska powinna być wyspą wolności. Byliśmy kiedyś wyspą tolerancji, teraz bądźmy wyspą wolności".

W listopadzie zeszłego roku Jarosław Kaczyński podkreślał w Sejmie, że "Są normy i odchylenia od normy. Tolerancja tak, afirmacja nie" - mówił polityk, uzupełniając, że "by się rozwijać nie musimy przyjmować zachodnich wzorców".

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (25)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Imago (?) 03.06.2016 4:39
haha Legierski wspominał kiedyś, że głosuje na PiS, bo Platforma się nie sprawdziła... no przecież gorzej być nie może!


nie o mowę nienawiści chodzi i walkę z nią... nazywanie napaści na innych NORMĄ jest niebezpieczne... nie jesteś typowym Kowalskim-sam sobie jesteś winien... Deja Vu.
Bredzisz (?) 10.05.2016 12:27
kierownik2:
Nie wiem po co na tej stronie zamieszczac wypowiedzi tego zakompleksionego ,zyjacego jeszcze w 19 wieku faceta.Wolnosc tak,ale tylko wg.PiSu i prezesa,demokracja tak,ale jak wyzej itd.Jesli jednak przyjac te logike,to nalezaloby usunac z kodeksu karnego zapis o obrazie uczuc religijnych,bo to zapis z obcego,bo Watykanskiego panstwa.

Bredzisz
Kupa Off (?) 10.05.2016 12:26
Popieram Kaczyńskiego.
Jak na razie to "Hejt Stop" nie ma nic przeciwko wyskakiwaniu z nożami do chrześcijan.
GreenTea92 (25) Warszawa 05.05.2016 15:07
"Prezes Prawa i Sprawiedliwości wymienił też najważniejsze dla Polski wartości: bezpieczeństwo, wolność, równość, sprawiedliwość i solidarność."

No ten człowiek jest już po prostu bezczelny z tą równością. Jak to w ogóle możliwe, że taki człowiek praktycznie rządzi tak dużym krajem? Niesamowite, jak ludzie kupują, że wielki z niego wódz i dzięki niemu Polska będzie super- czy hipermocarstwem. Mam nadzieję, że odejdzie w końcu na emeryturę i przestanie ludzi nękać swymi lękami i kompleksami.
Agressief (?) 05.05.2016 13:10
"nie musimy przyjmować zachodnich wzorców"- tylko,że ludzie żyjący właśnie na zachodnim terenie mogą powiedzieć z uniesioną głową "jestem wolna mogę decydować o sobie i wziąć ślub !" . Oni mogą prowadzić swobodne życie bez ukrywania głowy w piasek my nie, my musimy siedzieć cicho. Zatkać nam usta umową cywilnoprawną i z bogiem. To tyle jeśli chodzi o naszą 'politykę'
kierownik2 (67) Tarnow 05.05.2016 10:28
Nie wiem po co na tej stronie zamieszczac wypowiedzi tego zakompleksionego ,zyjacego jeszcze w 19 wieku faceta.Wolnosc tak,ale tylko wg.PiSu i prezesa,demokracja tak,ale jak wyzej itd.Jesli jednak przyjac te logike,to nalezaloby usunac z kodeksu karnego zapis o obrazie uczuc religijnych,bo to zapis z obcego,bo Watykanskiego panstwa.
belial (?) 05.05.2016 1:35
Myślę, że PiS będzie działał na rzecz ciemnogrodu. Bo ciemnogród go popiera.
Saadako (21) Wrocław 05.05.2016 0:33
Powiedział niziołek którego partia kazała ścigać każdego kto obrazi prezydenta lub mam wrażenie, że kogokolwiek z jego chorej partii.
Nilition (21) Poznań 05.05.2016 0:16
,,bezpieczeństwo, wolność, równość, sprawiedliwość i solidarność.''

A co wy o tym wiecie zgrajo szaleńców?
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 04.05.2016 23:17
RF:
"bezpieczeństwo, wolność, równość, sprawiedliwość i solidarność"... że się nie zakrztusił żadnym z tych słów?

A niby dlaczego miałby się zakrztusić?
Dla niego to tylko hasła bez jakiejkolwiek tresci.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Prezes Kaczyński: nie będzie ustaw o mowie nienawiści   credits CC-BY-SA 3.0 Jarosław Kaczyński, fot. Aargambit/lublin.com.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku