logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
124
5
14

Jednopłciowa para sępów adoptowała... odrzucone jajo

Przyroda robi to dobrze

Dodano: 28.04.2016, Aktualizacja: 28.04.2016

W ostatnim czasie przyroda bardzo mocno wysyła nam sygnały, że "gay is ok". Po parze lwów samców, które ignorując samiczki znalazły szczęście we własnych objęciach i podobnej historii z pingwinami w berlińskim zoo, czas na... sępy. Jednopłciowa para, Isis i Nordhorn, przygarnęła porzucone przez matkę jajo i wysiaduje je w zbudowanym przez siebie gnieździe.

Parę tygodni temu głośno zrobiło się o berlińskim zoo, gdzie para pingwinów królewskich nie za bardzo była zainteresowana udziałem w Europejskim Programie Ochrony Zwierząt i nie chciała spółkować z samiczkami. Za to Stan i Olli okazywali wyraźne zainteresowanie sobą nawzajem. Pracownicy zoo poddali się i zrezygnowali z udziału pary w programie.

Kolejny news pochodzi także z Niemiec, gdzie w jednym z zoo żyjąca razem para sępów, Isis i Nordhorn, przygarnęła porzucone przez matkę jajo. Jeszcze nie ma pewności, czy jajo jest zapłodnione, ale panowie wysiadują je we wspólnie zbudowanym gnieździe. Co ciekawe, jeżeli na świat przyjdzie mały sęp, to Isis i Nordhorn będą mieli więcej praw niż jednopłciowe pary w Niemczech, gdzie ciągle trwa walka o równość małżeńską, także w kontekście adopcji.

W połowie kwietnia, na safari w Botswanie, fotografka przyłapała dwóch lwich samców na igraszkach. Okazało się, że mających się ku sobie panów widziano już wcześniej, a homoseksualne zaloty w świecie lwów nie są takie rzadkie.

Pamiętajmy, że

Homoseksualność jest znana u 450 gatunków zwierząt, ale tylko jeden gatunek jest homofobiczny.

Kilka lat temu pojawiło się obszerne opracowanie badań biologa, Bruce'a Bagemihla, w którym wymienia m.in. gatunki zwierząt, u których zaobserwował homoseksualne zachowania. I tak DELFINY nie tylko angażują się w stosunki jednopłciowe, ale często są po prostu biseksualne, podobnie znane z bogatego życia seksualnego (i podobnego do ludzkiego DNA) SZYMPANSY bonobo. Są też badania, które wskazują, że ponad 30 proc. par Albatrosa ciemnolicego na Hawajach stanowią pary kobieco-kobiece. Tendencję do zakładania jednopłciowych rodzin zaobserwowano też u tego ptaka w innych rejonach. Dodajmy do tego mnóstwo historii jednopłciowych par z zoo na całym świecie: od czarnych łabędzi w Wielkiej Brytanii po pingwiny, które stały się już dowodem na to, że pary gejowskie też mogą być świetnymi rodzicami. Kilka lat temu cały świat usłyszał o Royu i Silo w nowojorskim zoo: para wspólnie wysiadywała jajko, z którego wykluło się pisklę - Tango. Historia ta natchnęła Petera Parnella oraz Justina Richardsona do napisania bestsellerowej bajki dla dzieci, "Z Tango jest nas troje". Przypadki par gejowskich wśród pingwinów zanotowano także m.in. w zoo w Japonii, Niemczech czy Kanadzie.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Chandra (30) Kraków 01.05.2016 23:23
Lwy w Botswanie to pan i pani. Występuje tam gatunek lwów, u którego w skutek mutacji genetycznej samice czasem mają grzywy. Można wyguglować.
radek (42) Kraków 01.05.2016 19:19
heyday:
To jest artykuł na pocieszenie ludzi homo? Że nie tylko ludzie mogą być homoseksualni? Nie wiem po co się usprawiedliwić i na siłę szukać popracia w hmm zwierzętach? ;)


To nie media publiczne i nie wszystkie teksty muszą kogoś czegoś przekonać albo usprawiedliwiać. To po prostu ciekawostka a wnioski leżą po stronę odbiorców.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 01.05.2016 12:22
Krycha ogłosi, że wsród pingwinów szerzy się lewactwo ;-)
tk (?) 30.04.2016 8:46
mam konia geja jest słodki
heyday (24) Kraków / Edynburg 29.04.2016 22:21
To jest artykuł na pocieszenie ludzi homo? Że nie tylko ludzie mogą być homoseksualni? Nie wiem po co się usprawiedliwić i na siłę szukać popracia w hmm zwierzętach? ;)

Plus jest taki, że czasami zazdroszczę tym zwierzętą, że nie mają czegoś takiego jak wrogość nikt nikogo nie ocenia ani nie patrzy z góry po prostu u nich tak ma być :D
shingao (31) Szczecin 29.04.2016 14:27
szampon:
shingao:
No właśnie. Jakiś ponad milion gatunków mamy, a tylko jeden jest homofobiczny.


Jakieś źródło?


Źródło? Po co? Homofobia jest wytworem kulturowym, a kultura jest cechą charakterystyczną dla ludzi.
Emmilou (20) Wrocław 29.04.2016 1:06
Po przeczytaniu "sęp ISIS" dostałam czkawki.
gość (?) 28.04.2016 22:42
też uważam że świetny cytat ale nie powinno się tak pisać ,bardziej trafnie brzmiałoby: Homoseksualność jest znana u 450 gatunków zwierząt, ale tylko u jednego gatunku obserwuje się homofobie." Nawet w Polsce nie wszyscy są homofobami a w Holandii czy Californi homofobia wymiera:) Lubie też cytat że "homofobie jak każdą chorobę trzeba leczyć:)
Xaxs (21) Gdańsk 28.04.2016 22:23
szampon:
Kocham ten cytat, brzmi jakby na świecie było tylko kilkaset gatunków zwierząt, a nie z jakiś ponad milion ;)

Z chęcią podyskutuję z Tobą o życiu intymnym żachw :)
szampon (25) Wrocław 28.04.2016 20:14
shingao:
No właśnie. Jakiś ponad milion gatunków mamy, a tylko jeden jest homofobiczny.


Jakieś źródło?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku