logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
28
1
3

W sobotę Marsz Równości w Łodzi

Otwarcie sezonu marszowo-paradowego!

Dodano: 21.04.2016, Aktualizacja: 22.04.2016

"W tym roku po raz szósty przejdziemy ulicami naszego miasta. Będziemy maszerować, mimo że klimat polityczny temu nie sprzyja - będzie to pierwsze tego typu wydarzenie po zmianie władz centralnych. Wszyscy obserwujemy, jak histerycznie prawicowy obóz rządzący reaguje na manifestowanie na ulicach naszych wartości i politycznych postulatów" - podkreśla Fabryka Równości i zaprasza w sobotę na Marsz Równości. Start: godz. 15.00, Stary Rynek.

Od poniedziałku w Łodzi trwa kolejna odsłona Maratonu Równości, festiwalu co roku towarzyszącemu Marszowi Równości. W planach jeszcze m.in. pokaz filmu i dyskusja o prawach kobiet, konferencja o równej szkole, pomarszowa impreza i tęczowy piknik.

Najważniejszym wydarzeniem Maratonu jest jednak Marsz Równości, który ulicami Łodzi przejdzie już po raz szósty. Łódzki marsz otwiera tegoroczny sezon marszowo-paradowy: w maju widzimy się w Krakowie (14 maja) i Trójmieście (21 maja), następnie w Warszawie na Paradzie Równości (11 czerwca), a jesienią w Poznaniu (24 września) i Wrocławiu (8 października).

"Odważmy się marzyć o Łodzi, w której nikt nie wyzywa przyjezdnych, nie bije wyróżniających się, nie szykanuje z powodu niezrozumienia czy lęku. Odważmy się pragnąć Łodzi takiej, która dba o wszystkich którzy mogą mieć gorzej na starcie i dba o dobrą edukację młodzieży, kształtującą prorównościowe postawy i przekazującą rzetelną wiedzę – najlepszą szczepionkę przeciwko różnego rodzaju uprzedzeniom. Odważmy się pragnąć Łodzi takiej, w której każdy i każda czuje się jak u siebie" - podkreśla Fabryka Równości, organizator wydarzenia i dodaje: "Hymnem społeczności LGBTQ+ na całym świecie jest piosenka Glorii Gaynor "I will survive". Wyślijmy 23 kwietnia władzy, całemu krajowi i światu jasny przekaz: WE WILL SURVIVE!"

KIEDY? 23.04.2016, godz. 15.00
GDZIE? Łódź, Stary Rynek

WYDARZENIE NA FACEBOOKU.

(red)

Szukasz ciekawych wydarzeń LGBT i LGBT-friendly? Zapraszamy do zapoznania się z naszym QUEEROWYM ROZKŁADEM JAZDY!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
VU2X7IfV (?) 22.04.2016 11:47
Tylko jeden dzień w roku. Wielkie halo. Ile z tych osób na co dzień się nie ukrywa i ma godność żyć jawnie? Ja wolę pokazywać że jestem tu i teraz na co dzień. Ale nie każdy lubi trudne życie w imię własnego honoru.
Nilition (21) Poznań 21.04.2016 22:32
Oby nie zdarzyła się tylko powtórka z marszu równości w Poznaniu 2005.
Trzymam kciuki
Podpis (?) 21.04.2016 14:44
Hehehe! Hehehe! Hehehe!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku