logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
75
2
14

Ujawniony piłkarz i gejowski romans w "Barwach szczęścia"

Majdan, Tomaszewski i TVP o homofobii w sporcie

Dodano: 18.04.2016, Aktualizacja: 18.04.2016

Gejowski romans, ujawniony, odsunięty od grania piłkarz oraz Radosław Majdan i Jan Tomaszewski dyskutujący o homofobii w piłce nożnej. Takie rzeczy tylko w "Barwach szczęścia" w... TVP2. Czy Darek wróci do gry? I najważniejsze: co na to dyrektor Jacek Kurski?

"Barwy szczęścia" to serial w TVP2, w którym przez jakiś czas mogliśmy śledzić zawiłe losy gejowskiej pary, Władka (który ma syna Kajtka) i Maćka. Panowie, którzy kilka razy się rozstawali, mają za sobą symboliczny ślub w chmurach. Wątek opisywał na naszym portalu Krzysztof Tomasik, podkreślając jednak, że "w polskich serialach mniejszości seksualne zaludniają drugi, a nie pierwszy plan i zyskują na znaczeniu raczej ewolucyjnie niż rewolucyjnie".
ZOBACZ TEŻ Przełom w polskim serialu? Gejowski ślub w chmurach

W styczniu donosiliśmy, że w tym roku w popularnym serialu pojawią się nowe twarze, w tym - sąsiad Władka (Przemysław Stippa), piłkarz Darek (Andrzej Niemyt). Sportowiec pojawił się w 1381 odcinku, a początkowo subtelna relacja z Władkiem wkroczyła właśnie w nowy etap: panowie spędzili razem noc, Darek rozstał się z dziewczyną i... ujawnił publicznie, że jest gejem. Mężczyznę spotkało z tego powodu wiele homofobii, w tym odsunięcie od gry w drużynie.

Z oficjalnej strony serialu dowiadujemy się, że w "Barwach szczęścia" czeka nas piłkarski tydzień. Darek udziela coming outowego wywiadu dziennikarzowi - w tej roli Dariusz Szpakowski, a jego odsunięcie od gry i homofobia, której doświadcza pojawiają się w telewizyjnym programie, gdzie dyskutują Radosław Majdan i Jan Tomaszewski. Czy Darek wróci do gry? I najważniejsze: co na to dyrektor Jacek Kurski? Plotki mówią, że Kurski zamierza "prześwietlić seriale w TVP", albowiem za mało zarabiają.
ZOBACZ TEŻ Stworzyłyśmy fajną atmosferę w tej naszej miłości Marta Wierzbicka o lesbijskim wątku w "Na wspólnej"

Przypomnijmy, że po lesbijskim wątku w "Na wspólnej" to kolejny serial, który podejmuje tematy LGBT.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
krzysiek2991 (25) Jastrzębie-Zdrój 21.04.2016 0:56
przyprawa do herbaty:
Co prawda nie oglądam tych seriali, ale podoba mi się, że wprowadzane są do nich tego typu wątki. Oby więcej filmów, seriali szło tropem choćby tych dwóch.


Może te rzesze Polaków, które oglądają zrozumieją z nich choć trochę, nie?
VU2X7IfV (?) 20.04.2016 19:48
Cóż się dziwić, w Polsce nie wielu jest aktorów chętnych grać taką rolę. Problem stygmatyzacji pozostaje i wzmaga za rządu pis.
BoyPol (?) 20.04.2016 18:42
Nie przechodzimy do stereotypizacji, bo ja oceniam grę aktorską. Jeśli podskórnie wyczuwam brak wiarygodności u odgrywania postaci homoseksualnej to po prostu o tym mówię. Na zasadzie "gram tego geja bo mi kazali, ale wiecie - to nie jest na serio"... Nie lubię tego po prostu. Jak grasz geja to spraw, abym w to uwierzył.
VU2X7IfV (?) 20.04.2016 17:10
Cóż, nie każdy ma wrodzoną zdolność do "odgrywania" geja. Jeśli już do kwestii stereotypizacji słowa "gej" przechodzimy.
BoyPol (?) 20.04.2016 16:22
Chyba czytanie ze zrozumieniem szwankuje...
VU2X7IfV (?) 20.04.2016 11:18
BoyPol:
100% heteryk Niemyt tak pasuje do tej roli, jak Rowan Atkinson do roli Romea... Zero subtelności, spójności. Na zasadzie "muszę wypowiedzieć kwestię, w którą sam nie wierzę". Stippa co innego, tu wychodzi klasa aktora.A jaki ma być, taki że się chowa po kątach i nawet na gejowskim portalu twarzy nie pokaże? Najlepiej to jakby grał w worku na głowie i bez majtek ze sterczącym...co nie?! bo to takie 'gejowskie'...polsko
BoyPol (?) 20.04.2016 10:57
100% heteryk Niemyt tak pasuje do tej roli, jak Rowan Atkinson do roli Romea... Zero subtelności, spójności. Na zasadzie "muszę wypowiedzieć kwestię, w którą sam nie wierzę". Stippa co innego, tu wychodzi klasa aktora.
Igoś (28) Warszawa 19.04.2016 10:12
Nilition:
Tomaszewski o homofobii w sporcie...on coś o tym dobrze wie


Dokładnie to samo mi przyszło do głowy! Tomaszewski do oceny tej kwestii pasuje jak wół do karety!
Kodaka (26) Szczecin 19.04.2016 9:33
Oj, ktoś straci pracę...
Albo i cały serial zostanie usunięty. Bo za mało zarabia oczywiście...
Thibodeaux (32) spoza środowiska 18.04.2016 23:58
Długo to nie potrwa, Kurski skończy ten karnawał, ale niech się lud edukuje póki może

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ujawniony piłkarz i gejowski romans w "Barwach szczęścia" Fot. za: barwyszczescia.tvp.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku