logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
7
118
35

Wybita szyba w biurze KPH

Kolejny atak na organizację LGBT

Dodano: 15.04.2016, Aktualizacja: 15.04.2016

"To kolejny atak na siedzibę KPH w przeciągu ostatnich tygodni. W 15-letniej historii działalności naszego stowarzyszenia ataki nigdy nie były tak częste" – mówi wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii komentując wybicie szyby w biurze organizacji. W nocy, 13 kwietnia, młody mężczyzna wybił szybę w oknie siedziby KPH. Zdarzenie zarejestrowała kamera zainstalowana tuż po tym, gdy 3 marca trzech mężczyzn próbowało wtargnąć do biura organizacji.

Tylko w tym roku doszło już do dwóch ataków na siedzibę Stowarzyszenia Lambda Warszawa i jednego na KPH.
ZOBACZ TEŻ Ataki na siedzibę Lambdy Warszawa i KPH "Będziemy nagłaśniać każdy taki incydent"

W nocy, 13 kwietnia, młody mężczyzna wybił szybę w oknie siedziby Kampanii Przeciw Homofobii. Zdarzenie zarejestrowała kamera zainstalowana tuż po tym, gdy 3 marca trzech mężczyzn próbowało wtargnąć do biura organizacji. Na nagraniu widać jak młody mężczyzna najpierw kieruje wulgarne gesty w stronę biura KPH i wybija szybę."Tego rodzaju incydenty skłaniają do zadania pytania o aktualny stan prac legislacyjnych zmierzających do przeciwdziałania homofobicznej i transfobicznej przemocy oraz zwiększenia ochrony osób, które jej doświadczyły" – mówi Paweł Knut, prawnik KPH i dodaje: "Z monitoringu KPH wynika, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie planuje podjąć jakichkolwiek prac nad nowelizacją Kodeksu karnego w zakresie ścigania homofobicznych i transfobicznych przestępstw z nienawiści".

W związku z tym Kampania Przeciw Homofobii uruchomiła specjalną stronę www, skąd każdy będzie mógł wysłać apel do Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro. Celem apelu jest zmobilizowanie Ministra do podjęcia prac zmierzających do wprowadzenia zmian w Kodeksie karnym, które zagwarantowałyby osobom LGBT ochronę przed agresją.

kph.org.pl/apelarka

(za: kph.org.pl)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (35)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nilition (21) Poznań 15.04.2016 15:23
To już jakiś dramat...kolejny raz i to w tak niedługim odstępie czasu.
Oby sprawiedliwość dopadła tych kryminalistów
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
crashoverride (100) Trójmiasto 15.04.2016 14:12
To dopiero początek...
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
Biuro   dodane przez Facebooka 18.04.2016 13:27
:-(
Dundee (42) Warszawa 18.04.2016 11:21
Radiospeaker:
Są badania naukowe, które jasno mówią, że ponad 90% nie jest orientacji czysto heteroseksualnej czy homoseksualnej. Są te przejawy biseksualizmu jasno widoczne :-)


Dokładnie tak !! Skala rozpiętości naszej seksualności jest naprawdę ogromna i niesamowicie pojemna. Dlatego pomiędzy orientacją czysto heteroseksualną a homoseksualną jest ogromna przestrzeń, a w niej szczęśliwe miejsce na wszystkie nasze emocje, pragnienia, marzenia i potrzeby. Przypomina mi ona ogromną paletę, na której znajdziemy wszystkie możliwe kolory oraz najrozmaitsze ich odcienie. I to właśnie jest piękne, ta niesamowita różnorodność i rozpiętość, która wymyka się jednoznacznym ocenom. Masz oczywiście rację, tak naprawdę to chyba zdecydowana większość z nas plasuje się gdzieś pomiędzy tymi dwiema skrajnościami. I bardzo dobrze ♥ Pogodnego, spokojnego i miłego dnia :-)
Radiospeaker (23) Szczecin 17.04.2016 23:54
Maciej:
Swoją drogą zawsze mnie fascynuje, jakim cudem takie "samce alfa" zamiast myśleć jak tu zapłodnić milion sarenek, jedyne co robią to gadają o gejach, myślą o gejach, ba nawet za gejami chodzą... No jak to tak ? Haha


No jak to jakim cudem. Choćby takim, że to są kryptogeje, którzy tylko myślą o mężczyźnie jako obiekcie swoich marzeń seksualnych. Są badania naukowe, które jasno mówią, że ponad 90% nie jest orientacji czysto heteroseksualnej czy homoseksualnej. Są te przejawy biseksualizmu jasno widoczne. :-)
VU2X7IfV (?) 17.04.2016 22:06
Powinno się takich ludzi - obok wymierzenia fizycznej kary (grzywny/więzienia) także przymusowo kierować do psychologa/psychiatry na terapię. To są antyspołecznicy! Jak psychopaci.
Piter89 (28) Polska 17.04.2016 21:40
Nie ma co na chłopaku wieszać psów. Czasem agresja jest problemem, który powinno się leczyć. Nie wiemy czy gostkowi coś dolega czy jest tylko wandalem którego należałoby odizolować od społeczeństwa. Każdy zasługuje na szanse, czasem agresja jest objawem, uzewnętrznieniem swoich problemów. Nie oznacza, że ktoś jest taki siaki i owaki. Nie mam na myśli jednak tego, że cokolwiek go usprawiedliwia, bo to zrozumiałe, że agresywne zachowanie jest piętnowane i za swoje czyny powinien odpowiadać i ponieść konsekwencje.
shingao (31) Szczecin 17.04.2016 14:00
jps:
"Tego rodzaju incydenty skłaniają do zadania pytania o aktualny stan prac legislacyjnych zmierzających do przeciwdziałania homofobicznej i transfobicznej przemocy" - ahahaha. Przepraszam, nie śmieję się z tych słów, ale z ich groteskowego kontrastu z obecną formą stanowienia prawa w tym kraju...


Mamy dwa porządki prawne. To chyba jakaś odmiana schizofrenii.
jps (31) Dublin 16.04.2016 14:51
"Tego rodzaju incydenty skłaniają do zadania pytania o aktualny stan prac legislacyjnych zmierzających do przeciwdziałania homofobicznej i transfobicznej przemocy" - ahahaha. Przepraszam, nie śmieję się z tych słów, ale z ich groteskowego kontrastu z obecną formą stanowienia prawa w tym kraju...
crashoverride (100) Trójmiasto 16.04.2016 13:59
Środkowe palce tego kolesia. skierowane w stronę kamery obrazują stosunek obecnej władzy do środowiska LGBT.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wybita szyba w biurze KPH Fot. S. Łajder
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku