logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
208
1
24

Kolumbia z równością małżeńską

Numer cztery w Ameryce Południowej

Dodano: 08.04.2016, Aktualizacja: 08.04.2016

Kolumbijski Sąd Konstytucyjny uznał w czwartek, że jednopłciowe pary mają prawo do zawierania małżeństw. Kolumbia dołączyła więc do Argentyny, Brazylii i Urugwaju i stała się czwartym krajem w Ameryce Południowej z równością małżeńską!

6 sędziów zagłosowało za, 3 przeciw - decyzja, która dla wielu osób zaskoczeniem nie była, weszła w życie od razu.

W 2011 roku Sąd Konstytucyjny nie tylko wezwał parlament do uchwalenia prawa zezwalającego parom jednopłciowym zawieranie małżeństw, ale wyznaczył też na to termin: czerwiec 2013. Parlamentarzyści i parlamentarzystki nie wywiązali się z tego zadania, co w teorii oznaczało, że już od 2013 roku pary tej samej płci mogły w Kolumbii zawierać małżeństwa. W praktyce - z powodu braku prawnej regulacji wiele par odsyłano jednak z kwitkiem. Cztery takie pary zdecydowały się pójść do sądu, a finał sprawy poznaliśmy w czwartek.

Kolumbia jest czwartym krajem w Ameryce Południowej z równością małżeńską: obok Argentyny, Brazylii i Urugwaju. Warto pamiętać, że pary jednopłciowe mogą też zawierać małżeństwa w kilku meksykańskich stanach, a Sąd Najwyższy nakazał respektowanie takich małżeństw w całym kraju.

Przed Pałacem Sprawiedliwości w Bogocie, w którym urzęduje Sąd Konstytucyjny, zebrała się wczoraj grupa zwolenników równości, którzy skandowali "Iguales en impuestos, iguales en derechos": równi w podatkach, równi w prawach.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (24)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 18.04.2016 8:16
mila90:
A kiedy my?;)
tojeszcze unas w polsce nie tak szybko będzie,,
VU2X7IfV (?) 10.04.2016 12:54
upstairs_at_you:
VU2X7IfV:
upstairs_at_you:
@ VU2X7IfV
Zresztą... Poszukaj swojego tekstu o "pół-dzikich krajach" i policz ile jest pod nim "łapek" w górę a ile w dół.
Może to Ci da trochę do myslenia a może nie.


Heh, Pan taki dziecinny, naprawdę?? Zły adres. Efeby pociły się parę linijek niżej..

Tak, zgadza się. Zły adres. O mysleniu w Twoim przypadku nie ma mowy. Dziękuję, skończyłem.


Skoro tak sądzisz to dlaczego zaczynasz w ogóle tą dyskusję?? Nudzi Ci się strasznie widzę. Zajmij się czymś pożyteczniejszym dla społeczeństwa na którego łasce żyjesz, znudzony tetryku.
mila90 (?) 10.04.2016 12:51
A kiedy my?;)
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 09.04.2016 22:10
VU2X7IfV:
upstairs_at_you:
@ VU2X7IfV
Zresztą... Poszukaj swojego tekstu o "pół-dzikich krajach" i policz ile jest pod nim "łapek" w górę a ile w dół.
Może to Ci da trochę do myslenia a może nie.


Heh, Pan taki dziecinny, naprawdę?? Zły adres. Efeby pociły się parę linijek niżej..

Tak, zgadza się. Zły adres. O mysleniu w Twoim przypadku nie ma mowy. Dziękuję, skończyłem.
VU2X7IfV (?) 09.04.2016 22:10
@upstairs_at_you

Nie wmawiaj mi rzeczy które nie istnieją. Nie mam nic wspólnego z Twoim ukochanym PiS'em o którym UWIELBIASZ się tu rozpisywać i przy okazji przypisywać im każdego na tym nie-PiS'owskim portalu, kto nie w pełni podziela wszystkie Twoje poglądy. Jesteś żenujący, bo każdy kto choć po części nie zgadza się w pełni z Twoimi poglądami (nawet wciąż lewak), jest od razu przez Ciebie obrzucany mianem prawaka. Jesteś krótkowzroczny, ograniczony i pyszałkowaty. Tym bardziej żałosne, bo już wcale nie taki młody. Musisz mieć zajebiscie nudne życie żeby tracić czas i energie na stukanie w klawiaturę takich prostackich metod ku podbudowaniu Twojej niskiej samooceny. Bardzo niskiej jak na faceta w średnim wieku. Mylisz adresy.
VU2X7IfV (?) 09.04.2016 22:03
upstairs_at_you:
@ VU2X7IfV
Zresztą... Poszukaj swojego tekstu o "pół-dzikich krajach" i policz ile jest pod nim "łapek" w górę a ile w dół.
Może to Ci da trochę do myslenia a może nie.


Heh, Pan taki dziecinny, naprawdę?? Zły adres. Efeby pociły się parę linijek niżej..
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 09.04.2016 21:17
@ VU2X7IfV
Zresztą... Poszukaj swojego tekstu o "pół-dzikich krajach" i policz ile jest pod nim "łapek" w górę a ile w dół.
Może to Ci da trochę do myslenia a może nie.
VU2X7IfV (?) 09.04.2016 21:15
No i co z tego ile jechała? Gdy ja miałem wypadek to z z nie-wojewódzkiego miasta jechała 20 minut. Toż to równość obywateli wobec prawa do podstawowej opieki medycznej się nazywa, proszę Pana kapitalizm mamy, nie socjalizm. Tak jak Pan chciał...
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 09.04.2016 21:14
VU2X7IfV:
@upstairs_at_you

Daleko mi do PiS'u. Coś słabo śledzisz moje wypowiedzi tutaj. Załóż okulary, tetryku.

Mentalnie jest Ci dużo bliżej niż myslisz. "Kierujecie się wyuczonymi schematami, temu jesteście tacy ograniczeni myślowo" - no przecież jakbym Brudzińskiego czytał.
I jeszcze ten "tetryk" na okrasę.
VU2X7IfV (?) 09.04.2016 21:11
@upstairs_at_you

Daleko mi do PiS'u. Coś słabo śledzisz moje wypowiedzi tutaj. Załóż okulary, tetryku.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kolumbia z równością małżeńską Fot. za: Twitter.com