logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
38
3
0

Dziewczyny na Politechniki!

Nauka i technologia potrzebują kobiet

Dodano: 06.04.2016, Aktualizacja: 06.04.2016

Przekonaj się o tym, że masz inżynierską smykałkę! Już jutro (7 kwietnia) w całej Polsce specjalny Dzień Otwarty w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki.

Polska i Europa podejmują starania, aby stworzyć kulturę innowacji. Jest ona konieczna dla budowania społeczeństwa i gospodarki opartych o wiedzę, ukierunkowanych na globalną konkurencyjność. Udział kobiet w tym procesie jest jednym z kluczowych warunków jego powodzenia. Absolwentki kierunków technicznych i ścisłych muszą mieć swój wkład w tworzenie nowych rozwiązań w obszarze naukowo-technologicznym. Ich potencjał i kreatywność tworzą unikatowy wkład w rozwój innowacyjności kraju.

Akcja Dziewczyny na politechniki! i jej „młodsza siostra” – Dziewczyny do ścisłych! zainicjowane przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy, za najważniejszy cel stawiają sobie przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. Bo nauka i technologia potrzebują kobiet.

Akcja odbywa się po raz dziewiąty, można zatem mówić już o pokoleniu Dziewczyn na politechniki! – grupie młodych kobiet zainspirowanych do podjęcia studiów technicznych. Dzięki kolejnym edycjom akcji na polskich uczelniach technicznych studiuje blisko 20 000 dziewczyn więcej niż siedem lat temu, podczas gdy ogólna liczba studentów w Polsce ze względów demograficznych maleje.

Kulminacyjnym punktem akcji jest co roku Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. W czwartek 7 kwietnia panie pracujące na uczelniach, a także studentki i absolwentki, spotkają się z uczennicami, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach. Zaproszą dziewczyny do zwiedzania laboratoriów, zorganizują warsztaty, wykłady i pokazy, stworzą szansę dotknięcia tego, nad czym się pracuje na kierunkach technicznych i ścisłych. Studentki opowiedzą zaś o blaskach i cieniach studiowania w grupach z przewagą „pierwiastka męskiego”. W działaniach Dnia Otwartego nierzadko uczestniczą rektorzy uczelni technicznych, którzy podkreślają, że kobiety doskonale radzą sobie na kierunkach uznawanych tradycyjnie za „męskie”.

Więcej informacji o wydarzeniach w poszczególnych miastach na stronie dziewczynynapolitechniki.pl!

My szczególnie zapraszamy na Politechnikę Warszawską, gdzie słodkie niespodzianki specjalnie przygotują Psotne Babki!

(mat.pras./red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku