logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
141
56

Zablokują związki partnerskie w Polsce?

Co zrobi PiS?

Dodano: 30.03.2016, Aktualizacja: 30.03.2016

"Istnieje pilna potrzeba wprowadzenia do polskiego porządku prawnego takich zmian, które miałyby na celu wzmocnienie pozycji małżeństwa i rodziny. Jest to istotne w sytuacji orzeczeń polskich sądów, w których podejmuje się próby zmiany znaczenia podstawowych instytucji prawa rodzinnego" - mówi w "Naszym Dzienniku" Tymoteusz Zych, prawnik Ordo Iuris, współautor projektów o zmianie niektórych ustaw "w związku z ochroną tożsamości małżeństwa". Projekt jest już podobno w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość ma zdecydować czy trafi pod obrady.

O proponowanych przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris zmianach w prawie prywatnym międzynarodowym i prawie o aktach stanu cywilnego donosi dziś "Nasz Dziennik". Zakładają one m.in. obostrzenia, które m.in. uniemożliwią urzędom stanu cywilnego wydawanie zaświadczeń, dzięki którym pary jednopłciowe mogą wstępować w związki partnerskie za granicą. "Dobra zmiana" ma też dotyczyć orzeczeń np. Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
ZOBACZ TEŻ USC i zaświadczenia: skarga w Strasburgu! Szypuła: PO i PSL pokazali nam środkowy palec

Współautor projektu, Tymoteusz Zych z Ordo Iuris, podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że "w niektórych krajach europejskich zinstytucjonalizowano już związki jednopłciowe, stosując do nich nawet nazwę "małżeństwa". Istotne, że odpowiada za to nie tyle władza ustawodawcza, co sądownicza, która reinterpretując znaczenie prawa pozytywnego, dąży do instytucjonalizacji tego rodzaju układów. Dotyczy to zarówno sądów krajowych, jak i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka". Projekt znalazł się już podobno w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje, czy trafi pod obrady.

Ze strony Ordo Iuris dowiadujemy się, że w zeszłym tygodniu parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej jednogłośnie przyjął uchwałę "w sprawie potrzeby zmian legislacyjnych mających na celu ochronę tożsamości małżeństwa". Kierujący zespołem poseł Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Uściński, wezwał do... poszanowania Konstytucji, zwłaszcza art. 18. "W związku z niepokojącym orzecznictwem polskich i międzynarodowych sądów, które może godzić w prawną tożsamość małżeństwa w naszym kraju, Zespół apeluje do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o pilne przystąpienie do prac nad przyjęciem przepisów, które zagwarantują spójną i jednolitą realizację dyrektyw wynikających z art. 18 Konstytucji w procesie stosowania prawa. Zespół zwraca w szczególności uwagę na potrzebę przyjęcia przepisów, które jasno wykluczą możliwość uznawania przez polskie sądy skutków prawnych związków jednopłciowych rejestrowanych w innych krajach oraz ograniczą możliwość przyznawania osobom pozostającym w konkubinatach, w tym relacjach jednopłciowych, praw i przywilejów przynależnych w polskim porządku prawnym małżeństwom" - czytamy w uchwale.
ZOBACZ TEŻ Dyskryminacja wg Ordo Iuris? Nowy Pełnomocnik o swojej pracy i nowych współpracownikach

Przypomnijmy, że Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris wystosowywał w przeszłości analizy prawne sprzeciwiające się związkom partnerskim, edukacji seksualnej, czy in vitro, które zdaniem organizacji miało być furtką do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Prezes organizacji, Aleksander Stępkowski jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie zajmuje się m.in. prawami człowieka, a sama organizacja - zdaniem Pełnomocnika ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania ma pomóc w jego biurze "w identyfikacji obszarów dyskryminacji, które wymagają interwencji państwa".

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (56)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Пати   dodane przez Facebooka 03.04.2016 14:24
Starac sie o obywatelstwo za granicą )
Monika   dodane przez Facebooka 01.04.2016 21:19
gdzie my żyjemy?....ale, czemu pozwoliliśmy im dojść do władzy....? ŻENADA TEN KRAJ!
Aleksandra   dodane przez Facebooka 01.04.2016 8:54
niech dalej ten jebany pis tak wariuje to bedzie wojna jak nie jednym to drugim sie narazaja. Ponoc warszawka jest na celowniku isis mam nadzieje ze jebna w sejm.
Viola   dodane przez Facebooka 01.04.2016 8:09
Bez małżeństwa będziesz nielegalny w kraju i zmuszany do rodzenia bachorow.za poronienie do więzienia za bycie homo do więzienia ...niech lepiej już zaczną budować bo nie pomieszczą takiej ilości narodu lol i jeszcze chcą skazać na to samo polaków za granicą na brak możliwości zawarcia związku.
don_diego44 (52) Tychy 01.04.2016 0:44
@shingao
O i bardzo dobrze ,że sprzątasz po swoim jednorożcu .To godne naśladowania .
Jeżeli jesteś tak majętny , to Twój kamerdyner powinien robić takie przyziemne rzeczy .A Ty to robisz osobiście .Znów nie przesadzaj z tym utożsamianiem się z prostym ludem.
shingao (31) Szczecin 01.04.2016 0:12
don_diego44:
@shingao
To nie żart ,tylko najprawdziwsza prawda .


Ok. Ja idę umyć swoje długie blond włosy, wykąpie się w najlepszym szampanie w diamentowo złotej wannie, a potem wyprowadzę swojego jednorożca na spacer, który jak zrobi swoją księzycowo-tęczową kupę, to sprzątnę ją do papierowej torebki, aby nikt w nią nie wdepnął. Dobranoc.
psom na pożarcie (?) 31.03.2016 23:53
don_diego44:
@shingao
To nie żart ,tylko najprawdziwsza prawda .


:D
don_diego44 (52) Tychy 31.03.2016 23:41
@shingao
To nie żart ,tylko najprawdziwsza prawda .
shingao (31) Szczecin 31.03.2016 23:26
don_diego44:
@shingao
Bo ja jestem niespotykanie obiektywny


To fajnie, że masz dystans do siebie i potrafisz śmiać się sam z siebie. Ten żart nawet się Tobie udał.
Borys   dodane przez Facebooka 31.03.2016 23:18
No trzeba się przyzwyczaić... Ja się dziwię że was to zdumiewa. Toż to było do przewidzenia. A prawda taka że Unia i tak nic nie zrobi. Bo co może od nas wyegzekwować ? Nawet jak nas wyj***ą na zbity pysk ze wspólnoty europejskiej (czego chce pis) to i tak, To co się nachapaliśmy to nasze. Gorzej jak będzie trzeba tą całą forsę oddać, wtedy to jesteśmy bankruty.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku