logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
31
27

Nowy szef publicystyki TVP: "pedał sprzeda wszystko"

Krótki przewodnik dla Dawida Wildsteina

Dodano: 16.03.2016, Aktualizacja: 17.03.2016

Związany do tej pory z "Frondą" i m.in. "Gazetą Polską Codziennie" Dawid Wildstein został powołany na szefa redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - poinformował Jacek Kurski. Sam zainteresowany potwierdza, tymczasem w internecie krąży tekst, który dwa lata temu Wildstein opublikował w serwisie "WGospodarce". "Pedały, gdyby ktoś nie wiedział, bywają blondynami, brunetami, czasem są łyse. Są czarne, żółte i białe. Ale nigdy nie są stare, brzydkie i biedne. Nie są nudne, religijne, konserwatywne i reakcyjne. Pedały patrzą na Ciebie z reklam wszelakich. Pedał jak widać sprzeda wszystko". Panie Dawidzie, mamy złą wiadomość: geje też są nudni.

Dawid Wildstein jest synem opozycjonisty, dziennikarza i byłego prezesa TVP, Bronisława Wildsteina. Publikuje m.in. w "Gazecie Polskiej Codziennie", "Frondzie", komentuje też w TV Republika - przede wszystkim jako korespondent zagraniczny (był na Ukrainie, a ostatnio także w obozach uchodźców w Turcji).

Media szybko podchwyciły tekst Wildsteina z 2014 roku, który pojawił się w jednym z serwisów braci Kranowskich, "WGospodarce". Tekst (prawdopodobnie) dotyczył osobistych doświadczeń nowego szefa TAI i był krytyką mody na otwartość w świecie biznesu i reklamy. "Pedał zaprosił mnie na obiad. Potem pedał chciał, żebym kupił dobrego drinka. Pedał zasugerował też, żebym się ubrał w najlepszą kolekcję pewnej drogiej firmy. Pedał polecił mi świetny klub, gdzie można się wybawić jak nigdzie indziej. Pedał uznał za stosowne wyrazić swoje przekonanie o konieczności picia pewnego napoju. A potem... zaproponował mi konto w banku" - czytamy w tekście, po którym zostały tylko zrzuty ekranu (bo na stronie go już nie znajdziemy). Dawid Wildstein idzie jeszcze dalej: "Pedały, gdyby ktoś nie wiedział, bywają blondynami, brunetami, czasem są łyse. Są czarne, żółte i białe. Ale nigdy nie są stare, brzydkie i biedne. Nie są nudne, religijne, konserwatywne i reakcyjne. Pedały patrzą na Ciebie z reklam wszelakich. Pedał jak widać sprzeda wszystko. Idealny nośnik reklamy i generator zysków i wciąż nowych potrzeb" - podkreślał dziennikarz, reasumując: "Homoseksualizm to już nie moda, nie polityka, ale świetny biznes, z gigantycznymi obrotami. Tylko o to chodzi w pedale. O sprzedaż".

Tekst zainteresował nawet plotkarskiego Pudelka i był szeroko komentowany. Pisarz Jacek Dehnel zauważył, że artykuł (zanim został usunięty) jest nafaszerowany reklamą kontekstową: "Ale wiecie, co jest najzabawniejszego w homofobicznym wyrzygu Dawida Wildsteina, publicysty, dziennikarza i filozofa? Że cały jest usiany odnośnikami reklamowymi. W 132 słowach 8 (w tym "sprzeda wszystko") jest wysyła do reklam: Mercedesa, Skarbnicy Narodowej (biznes udający Mennicę Polską i polegający na wciskaniu emerytom "drogocennych monet"), hotelu w Zakopanem i para-leku "suplementu diety" dla kobiet karmiących piersią. Słowo "religijne" odsyła do Merca" - podkreślił Dehnel na Facebooku.

Panie Dawidzie, geje (bo lepiej jednak używać tej formy) też są religijni, nudni i starzy.
Od kilku lat działa w Polsce grupa chrześcijan LGBTQ, Wiara i Tęcza, która na koncie ma kilka ciekawych sukcesów, a jeden z jej członków, Marcin Dzierżanowski, jest pana kolegą po fachu - dziennikarzem.
Nie trzeba dużo dziennikarskiej sprawności, by sprawdzić, że w Lambdzie Warszawa działała grupa dla seniorów LGBT.
Polecamy też nasz tekst "Co lesbijki/geje chcieliby wiedzieć o sobie nawzajem", jako odtrutka na stereotypy.
(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (27)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
swawolny_roman (?) 05.04.2016 21:34
Eeee tam to już było w 2005 roku, wszędzie gnieździły się "pedały" a w szczególności wśród teletubisiów, czego przykład tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=R8INlW10Kw0
Dariusz   dodane przez Facebooka 19.03.2016 4:34
glupi cwel zakopleksiony i ukryty.
Mateusz   dodane przez Facebooka 18.03.2016 17:30
Pan Dawid chyba chce się wywyższyć i stwierdzić, że on jest gejem a wszyscy inni są tylko pedałami.
Adrian   dodane przez Facebooka 18.03.2016 16:25
Jaki ojciec, taki syn... To przerażające i nie do pomyślenia, że w XXI wieku są zawistni, chamscy, zakomplesieni, pozbawieni serca i empatii oraz chorzy z nienawiści osobnicy... Homofobia to straszny obciach i jedno z najbardziej obrzydliwych uprzedzeń obok rasizmu, ksenofobii, antysemitzmu czy seksizmu. Język homofobów jest pełen wulgaryzmów, kompleksów i niesmacznych określeń obrażających osoby LGBTQIA. W krajach zachodnich tacy pseudodziennikarze jak Dawid Wildstein za te chamskie nienawistne wypowiedzi na temat osób LGBTQIA naraziliby się całkiem na społeczny ostacyzm i by się tylko wstydzili. To straszne i przerażające, że w Polsce przyzwala się na mowę nienawiści a ludzie są na to obojętni i przyzwalają na to...
Biuro   dodane przez Facebooka 18.03.2016 14:37
inteligencja, wiedza i kultura ...tryska z pyska;-)
Franek   dodane przez Facebooka 18.03.2016 12:29
Specjalista od "pedałów'? Gdzie nauki pobierał?
Piotr   dodane przez Facebooka 18.03.2016 11:04
Heteryk byle gdzie byle z kim .. :P Homo super :P
Małgorzata   dodane przez Facebooka 18.03.2016 10:48
Zwykła zazdrość , żeby nie powiedzieć zawiść..
Beata   dodane przez Facebooka 18.03.2016 10:06
Facet ma problem, bo jest krypto homo.
Kamil   dodane przez Facebooka 18.03.2016 9:52
Najwidoczniej facet ma kompleks na swój temat

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku