logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
136
0
8

Oscary: 4 nominacje dla "Dziewczyny z Portretu"

Wśród nominowanych Eddie Redmayne

Dodano: 18.01.2016, Aktualizacja: 18.01.2016

Film o Lili Elbe - pierwszej osobie, która dokonała chirurgicznej korekty płci ma szansę na 4 złote statuetki. Dzieło Toma Hoopera zostało nominowane w kategoriach:

Najlepszy aktor pierwszoplanowy
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Najlepsza scenografia
Najlepsze kostiumy

Werdykt Amerykańskie Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej poznamy 28. lutego. Polska premiera "Dziewczyny z Portertu" już w nadchodzący piątek.

Nowy film zdobywcy Oscara Toma Hoopera („Jak zostać królem”), w którym w rolach głównych zobaczymy nagrodzonego Oscarem za "Teorię wszystkiego" Eddiego Redmayne’a i Alicię Vikander. "The Danish Girl" to wstrząsająca opowieść o niezwykłej parze duńskich artystów – Gerdzie i Einarze Wegenerach. Gerda była utalentowaną rysowniczką i malarką, największą popularność przyniosły jej prace o charakterze erotycznym. Na pewnym etapie jej kariery do obrazów i rysunków w kobiecym przebraniu zaczął jej pozować mąż – Einar. Stało się to początkiem wielkiej transformacji mężczyzny, który odkrył w sobie kobietę. Film DZIEWCZYNA Z PORTRETU w kinach od 22 stycznia

Posted by TYLKO HITY! on 12 stycznia 2016


"Dziewczyna z Portretu" to opowieść o niezwykłej parze duńskich artystów – Gerdzie i Einarze Wegenerach. Gerda była utalentowaną rysowniczką i malarką, największą popularność przyniosły jej prace o charakterze erotycznym. Na pewnym etapie jej kariery do obrazów i rysunków w kobiecym przebraniu zaczął jej pozować mąż – Einar (w tej roli Eddie Redmayne). Stało się to początkiem wielkiej transformacji mężczyzny, który odkrył w sobie kobietę. Einar Wegener jest pierwszym znanym przypadkiem chirurgicznej korekty płci (1930 r.). Po transformacji stała się Lili Elbe. Na każdym etapie zmiany wiernie towarzyszyła jej Gerda. Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Davida Ebershoffa "The Danish Girl". Oprócz Redmayne’a i Vikander, w filmie zobaczymy Amber Heard i znanego ze „Skyfall” Bena Whishawa.

"Cały mój film jest głosem przeciwko wykluczeniu. Sytuację mojej bohaterki można w pewnym sensie odnieść do naszych czasów. Zestawić z obecnym kryzysem humanitarnym, dramatem, jaki rozgrywa się na wielu europejskich granicach" - mówi reżyser Tom Hooper w rozmowie z portalem Outfilm.pl.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (8)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
VU2X7IfV (?) 19.01.2016 11:45
Obejrzałem właśnie "Dziewczynę z portretu". Co się rzuca w oczy po wcześniejszej analizie biografii Lili to niezbyt dokładnie opowiedziana historia od chwili podjęcia decyzji o fizycznej transformacji na początku pobytu w klinice dla kobiet (ujęto tylko 2 spośród 4 operacji którym rzekomo się poddała). Poza tym, brak wzmianki o rozwodzie, który ponoć w tym czasie miał miejsce. Więcej można wiedzieć z okresu życia przed uświadomieniem sobie transseksualizmu głównej bohaterki. Ogólnie dobry film, aktorzy się postarali, ale wg mnie sam reżyser trochu mniej. Polecam, bo warto.
ja-blog (35) cały świat 19.01.2016 10:28
Gona:
(...)Nie bardzo podoba mi się to, że Einar przebierając się na Lily uważał się za kogoś innego, pocałował faceta i mówił żonie, że to nie on zrobił tylko Lily. Po czym gdy już bardziej zdeklarował to, że to ciało w którym żyje nie jest jego to związek z żoną się skończył, dalej się przyjaźnili, ale nie byli parą. Skoro operacja zmiany płci zmienia tylko ciało to czemu nagle Einar zmienił się w kogoś zupełnie innego? Ten wątek jakoś mnie dotknął i nie podoba mi się to, tym bardziej, że od początku filmu było pokazane jak bardzo się kochają, wręcz szaleją za sobą.


Myślę, że będąc mężczyzną grał swoją rolę. Zakładał maskę i grał w 100%. Ale kiedy był kobietą miał odwagę być sobą. Nie chciał grać, nie musiał i nie grał. Będąc kobietą nabierał odwagi i pewności siebie i puszczały mu wszelkie ograniczenia. Choć oczywiście z początku nie rozumiał tego i walczył z własnymi odczuciami. Był zagubiony. Ale to wcale nie zmieniało jego uczuć do żony. Jako facet śpiąc z nią też nie pozwalał się "tam" dotykać, gdy odkrył w sobie kobietę. Był zawstydzony, a wręcz zażenowany tym, co miał między nogami. Kiedy był mężczyzną - był mężczyzną i grał swoją rolę. Ale kiedy był kobietą to był sobą. Stąd myślę to wrażenie rozbicia osobowości.
Nilition (21) Poznań 18.01.2016 22:01
Ja z koleżanką idziemy na to :)
vibutti (?) 18.01.2016 21:07
Polecam bo warto :)
Gona (24) Bydgoszcz 18.01.2016 20:26
Eddie genialny i nie zdziwiłby mnie kolejny Oscar dla niego, ale ten Leo taki biedny...
Nie wiem czy ktoś już oglądał ten film, ale pewna kwestia mnie zastanawia, nie chcę spoilerować, więc jeśli jesteś osobą, która nie oglądała to po prostu przestań dalej czytać. Nie bardzo podoba mi się to, że Einar przebierając się na Lily uważał się za kogoś innego, pocałował faceta i mówił żonie, że to nie on zrobił tylko Lily. Po czym gdy już bardziej zdeklarował to, że to ciało w którym żyje nie jest jego to związek z żoną się skończył, dalej się przyjaźnili, ale nie byli parą. Skoro operacja zmiany płci zmienia tylko ciało to czemu nagle Einar zmienił się w kogoś zupełnie innego? Ten wątek jakoś mnie dotknął i nie podoba mi się to, tym bardziej, że od początku filmu było pokazane jak bardzo się kochają, wręcz szaleją za sobą.
pozytywistka001 (21) Białystok/ Hajnówka 18.01.2016 20:18
Zapowiada sie swietny wieczorny seans z tym filmem :D
scarswillhealsoon (24) Zawiercie/Częstochowa 18.01.2016 18:44
Potrzebuję w ocenie opcji pośredniej: jestem zainteresowana filmem
Pietrohapl (17) Ruda Śląska, Halemba 18.01.2016 15:31
Matko już się nie mogę doczekać premiery :D !!
Lilixxx (?) 18.01.2016 14:28
To będzie świetny film!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Oscary: 4 nominacje dla "Dziewczyny z Portretu" Materiał dystrybutora
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku