logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
89
6
19

Dzisiaj wege, jutro homo!

Znani wegetarianie na Dzień Wegetarian

Dodano: 11.01.2016, Aktualizacja: 11.01.2016

Jak już wiemy rowerzyści i wegetarianie mają (zdaniem ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego) niewiele wspólnego z "tradycyjnymi polskimi wartościami". A że nie od dziś wiadomo, że "dzisiaj wege, jutro homo" - wszystkim wegetarianom i wegetariankom wśród naszych czytelników życzymy z okazji ich święta wszystkiego najlepszego i przypominamy, którzy celebryci LGBT nie ukrywają tego, że od lat są na diecie bezmięsnej.

"Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami" - powiedział w zeszłym tygodniu w rozmowie z niemieckim tabloidem "Bild" minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski. Wypowiedź ta szerokim echem odbiła się (nie tylko w polskich) mediach.

Z okazji obchodzonego 11 stycznia Dnia Wegetarian życzymy Wam wszystkiego najlepszego i przypominamy, kto wśród znanych LGBT od dawna jest na diecie bezmięsnej.

ELLEN PAGE

Czy wiecie, że organizacja PETA uznała Ellen za "najseksowniejszą wegetariankę" w roku 2014? Trudno się nie zgodzić!



ELLEN DEGENERES

Niedawno Ellen podpisała kontakt przedłużający jej telewizyjne show do 2020 roku - tym samym DeGeneres zapewne utrzyma swój status "najbardziej wpływowej lesbijki w Ameryce". Kilka lat temu Ellen przyznała, że zdecydowała się zrezygnować z diety mięsnej z powodu "okrucieństwa wobec zwierząt. Zrozumiałam, że na moim talerzu były żyjące stworzenia z uczuciami" - mówiła komiczka, która obecnie jest na diecie wegańskiej.

W przyszłym roku będziemy obchodzić 20 rocznicę premiery coming outowej okładki magazynu "Time".



RICKY MARTIN

O przejściu na dietę wegetariańską muzyk poinformował na Twitterze prawie trzy lata temu. "Gdyby ktoś kilka lat temu mnie zapytał, czy mógłbym zostać wegetarianinem, odpowiedziałbym: chyba zwariowałeś, kocham mięso! Dziś nie jem mięsa w ogóle i czuję się fantastycznie, mój cholesterol jest stabilny, moja głowa czystsza, lepiej sypiam i mam mnóstwo energii" - opowiadał Martin.



JANE LYNCH

"Miłość zwierząt jest bezwarunkowa. Od kiedy nie jem mięsa jestem lepszą osobą, kocham zwierzęta" - przyznała gwiazda serialu "Glee", Jane Lynch. Aktorka obecnie jest na diecie wegańskiej.

BOY GEORGE

Dwa lata temu muzyk stracił bardzo na wadze - ciekawskie tabloidy dowiedziały się, że Boy George jest na wegańskiej diecie, szybko też stał się ambasadorem zdrowej i roślinnej żywności. Muzyk przyznał potem, że nie przestrzega ściśle diety wegańskiej, ale uwielbia taką kuchnię.

MARTINA NAVRATILOVA

Słynna tenisistka nigdy nie ukrywała, że wegetariańska dieta pomogła jej w sportowej karierze. "Zauważyłam, że szybciej się regeneruję, mam mniejsze skurcze w mięśniach. W ciągu ostatnich lat sportowej kariery wzięłam sześć tabletek przeciwbólowych, większość tenisistów łyka jej jak cukierki" - mówiła Navratilova, dodając też, że przeszła na dietę wegetariańską, albowiem "kocha zwierzęta". "Jak można mieć jedno zwierzę w domu, a drugie na talerzu?" - pytała tenisistka.

Martina
Fot. flickr.com/photos/sharongraphics/ CC BY-SA 3.0

BILLIE JEAN KING

Kolejna tenisistka na liście, która od wielu lat nie je mięsa. Billie Jean King jest legendą tego sportu, zwyciężczynią trzydziestu dziewięciu turniejów wielkoszlemowych, działaczką na rzecz kobiet i praw LGBT. W 2009 roku została uhonorowana przez prezydenta Baracka Obamę Medalem Wolności – za swoje zasługi na rzecz walki o prawa kobiet i ludzi LGBT

King
Fot. Jonathan Exley/CC BY-SA 3.0

K.D. LANG

Kanadyjska artystka uważa, że to właśnie dieta bezmięsna pozwala jej utrzymać głos w formie. W "antymięsny" aktywizm angażuje się od lat 90. - w 1990 roku w rodzinnej Albercie (jak i w wielu utrzymujących się z farm stanach w USA) wywołała sporo kontrowersji kampanią "mięso śmierdzi". Jej skutkiem było to, że lokalne stacje radiowe bojkotowały jej muzykę, bojkotowano także jej koncerty. Co ciekawe: Nashville było w stanie bardziej zaakceptować jej homoseksualność, niż zaangażowanie w ruchy pro-zwierzęce.



ANNA PAQUIN

Ujawniona biseksualistka i mama dwójki dzieci jest na diecie wegetariańskiej od lat.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (19)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Igoś (28) Warszawa 11.01.2016 13:12
'Jeśli Twoje dziecko nie spożywa mięsa, to wiedz, że coś się dzieje' xD
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
anonymouse (?) 25.11.2016 19:33
A gdzie Ariana Grande, która od roku jest na diecie wegańskiej? Chyba, że jest fałszywa.
Michal (?) 30.03.2016 0:37
Artykul cokolwiek tendencyjny z mocnym skretem na lewo. Nke jestem fanem ani PiS ani PO ani w ogole chorej demokracji. Bylem wegetarianinem a pozniej weganinem w celach poznawczych. Jem mieso sporadycznie ale uwielbiam owoce moza i ryby. Je tez spozywam 1-2 razy w tygodniu. Niestety wiekszosc tzw pseudo zielonych robi to z mody. Rowerem jezdze i na rolkach tez bo to lubie. Mam tez jednak 3 litrowe v6 w samochodzie i nie czuje sie z tym zle. Mam kolektory sloneczne ale pale zima weglem i biopaliwami. Dlaczego? Bo jest po prostu taniej. Gdyby kretyna z ue zalezalo na tym zeby ograniczac zuzycie paliw kopalnych to sprzedawaliby tzw. zielona energie taniej a nie drozej. Nie pptepiam nikogo za to co j, czym sie porusza czy z kim sypia dopoki nie przybiera to formy ekstremizmu i nie probuje przemycac pod plaszczem tolerancji wymuszenia akceptacji. Niestety dzis srodowiska LGBT sa bardzo nahalne a wrecz agresywne w swoich postulatach. Nie podoba mi sie to, ze chca moim dziecia narzucac jakies gender czy inne twory. W odpowiedzi na retoryczne pytanje z artykulu to: tak, marksizm jest zly. Socjalizm postuluje wtracanie sie panstwa i spoleczenstwa w moje prywatne sprawy. Publiczna edukacja a raczej tresura i wiele innych. Gdyby szkoly byly prywatne to nie byloby problemu z religia czy ideologia gender. Kazdy poslalby dziecko do szkoly jakkej chce. To samo z prywatna sluzba zdrowia. Chcesz aborcji to sobie zaplac i po krzyku to samo z in vitro (tyle ze nalezy w obu przypadkach wytyczyc etyczne granice bo juz surogacja na przyklad nie jest etyczna). Twierdzenie autora o rzekomej probie sekularyzacji jest idiotyzmem bo mam wielu znajomych vege i sa amniakami na punkcie hinduizmu, buddyzmu czy innych. Nie nazywam tego sekularyzacja a antychrzescijanstwem.
NasDwoje (24) Szczecin 20.01.2016 16:45
pennybae:
zarzucisz mi pewnie...


Niczego nie zarzucam. Każdy je to co lubi. Ja sam od dłuższego czasu nie jadam mięsa, bo mi po prostu zbrzydło. Mój partner natomiast wcina je w dużych ilościach. Niemniej myślę o wegetarianizmie od dawna :)
BoyPol (?) 16.01.2016 20:22
"Dlaczego weganizm jest głupi?" - odpowiadam. Każda dieta, która nie ma podstaw zdrowotnych, a jedynie jakieś ideologiczne jest głupia, bo opiera się na irracjonalnych przesłankach, a nie wynikających z nauki o żywieniu. Dwa - często pomija się własne przedyspozycje do danej diety. Czyli, czy nie mam na coś uczuleń, czy nie ma się problemów z tarczycą, trzustką, czy na coś ma się nietolerancję itp.

Taka dieta ma gdzieś zdrowie, zalecenie i własny organizm. Ma tylko i wyłącznie założenie, że produkty nie mogą pochodzić od zwierząt. Nieważne, że każdy produkt jest zupełnie inny, jajka nie mają nic wspólnego z mlekiem, itp. I co zrobić z miodem? Jest wegański czy nie jest?

Potem organizm się wycieńcza, bo ktoś ideologią przesłonił zdrowie. Przed przejściem na weganizm najpierw warto się przebadać, czy nasz organizm w ogóle jest w stanie go przeżyć.
Devil_Inside (30) WARSZAWA 13.01.2016 17:05
<quote>Serio? "wegetarianie i tak po pewnym czasie zostają weganami"
Jestem wegetarianką bodajże z 8 lat i nie mam zamiaru przechodzić na weganizm, który według mnie jest głupotą. Znam ludzi, którzy byli weganami i długo tak nie wytrzymali bo organizm po pewnym czasie braku niektórych składników wysiada. Nie mogłabym zrezygnować z mleka, sera, jajek itd. Jak nie je się mięsa to to podstawa żywienia.
Miałam nauczycielkę wegankę. Po kilku latach lekarz zabronił jej tego "stylu życia" bo jej organy wewnętrzne powoli nie dawały sobie rady. Wyglądała jak śmierć. Teraz powróciła do mięsa.
Pewnie są weganie, którzy potrafią sobie jakoś zastępować to wszystko i jakoś żyją, ale przez to, że znam takich ludzi i wiem jak to wygląda to nie umiem patrzeć na to inaczej niż ze sceptycyzmem.


Grunt to tolerancja innych - nieprawdaż? ;-) Czy Wegetarianie, czy Weganie, czy Frutarianie czy inni a jest ich mnóóóóstwo... Szanujmy się wszyscy, Tolerujmy się wszyscy.
Czemu od razu "głupi" Weganizm? Bo jedna, dwie, trzy osoby nie potrafią się odżywiać i doprowadziły organizm do rujnacji? Dokładnie to samo można powiedzieć o Wegetarianach - przypadków dziesiątki. Także trzeba umieć to robić, żeby nie doprowadzić organizmu do wycieńczenia... Można przytaczać tak samo przypadki złego konsumowania mięsa prowadzącego do chorób - u wszystkożerców, nieumiejętnego konsumowania owoców - u Frutarian ... i tak dalej... I nie, nie zgodzę się, że cokolwiek z tego jest "głupie".

Jest inne. Możliwe, że niezgodne z moją, jej, jego, ich, waszą filozofią życia, ale nie "głupie".

Po prostu więcej tolerancji i szacunku...

Jestem Wege 16 lat. NIE planuję weganizmu. (Nie palę, Nie piję alko)
Jogobella (22) Jastrzębie-Zdrój 13.01.2016 16:25

wegetarianin je sery, pije mleko, je jajka itp.
weganin je wyklucza. zarzucisz mi pewnie argument hipokryzji wegetarian, lecz lepsze jest odstawienie chociażby mięsa, niż jedzenie go w nadmiernych ilościach, tak jak to teraz jest. często wegetarianie i tak po pewnym czasie zostają weganami, lecz trzeba na to czasu i przygotowania psychicznego głownie w wielką falą hejtów ;) wiem, bo sama jestem w trakcie przechodzenia na weganizm, pozdrawiam! :)


Serio? "wegetarianie i tak po pewnym czasie zostają weganami"
Jestem wegetarianką bodajże z 8 lat i nie mam zamiaru przechodzić na weganizm, który według mnie jest głupotą. Znam ludzi, którzy byli weganami i długo tak nie wytrzymali bo organizm po pewnym czasie braku niektórych składników wysiada. Nie mogłabym zrezygnować z mleka, sera, jajek itd. Jak nie je się mięsa to to podstawa żywienia.
Miałam nauczycielkę wegankę. Po kilku latach lekarz zabronił jej tego "stylu życia" bo jej organy wewnętrzne powoli nie dawały sobie rady. Wyglądała jak śmierć. Teraz powróciła do mięsa.
Pewnie są weganie, którzy potrafią sobie jakoś zastępować to wszystko i jakoś żyją, ale przez to, że znam takich ludzi i wiem jak to wygląda to nie umiem patrzeć na to inaczej niż ze sceptycyzmem.
BoyPol (?) 13.01.2016 9:28
A ja jadłem, jem i będę jeść mięso i jestem z tego dumny.

To mój prywatny mięsożerny coming out!
wsiorawno (?) 12.01.2016 23:52
U mnie odwrotnie, najpierw lesba, potem wege :p
Devil_Inside (30) WARSZAWA 12.01.2016 20:19
Ajć, przegapiłam własne święto ;p
Smacznego!!! ;-)))

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dzisiaj wege, jutro homo!   credits CC-BY-SA 2.0 Fot. Jellaluna, za: flickr.com/photos/90859240@N00