logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
92
54

Co gorsze - Facebook czy PiS?

Facebook kolejny raz cenzuruje treści LGBT

Dodano: 02.12.2015, Aktualizacja: 02.12.2015

Słowa "gej" lub "lesbijka" to treści dla dorosłych? A może sama tęcza? Facebook kolejny raz udowodnił, że jest za równością, ale nie w Polsce i ponownie zablokował reklamę naszego portalu w swym serwisie.

We wtorek Mark Zuckerberg i Priscilla Chan zostali rodzicami. Z tej okazji Zuckerberg opublikował list do nowo narodzonej córki, w którym poinformował o powstaniu fundacji Chan Zuckerberg Initiative, mającej namawiać ludzi z całego świata, by "zwiększali ludzki potencjał i promowali wśród przyszłych pokoleń równość wszystkich dzieci". Firma chętnie chwali się swoją inkluzywną wobec pracowników LGBT polityką, pokazuje się na wielu paradach na całym świecie i włącza w akcje na rzecz równości ludzi LGBT.

Okazuje się jednak, że poza Ameryką standardy Facebooka są inne. Od wielu lat trwa oddolne "czyszczenie" serwisu z homofobicznej mowy i agresji słownej - nie zawsze się to udaje, co wielokrotnie nagłaśnialiśmy.
ZOBACZ TEŻ Facebook i homofobia Najważniejsze to reagować

Nie pierwszy raz mamy też problem z umieszczeniem w serwisie tęczowej reklamy. Tym razem administracja portalu uznała naszą reklamę za treści dla dorosłych.


(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (54)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
crashoverride (100) Trójmiasto 02.12.2015 20:39
Niejednokrotnie przekonałem się, że polska edycja FB obsługiwana jest przez rasistów i homofobów. Zamykane są nagminnie profile walczące z hejtem, treściami homofobicznymi i faszystowskimi. Tamte mają się dobrze. Ja niniejszy artykuł zatytułowałbym: "Facebook = PiS". Z reakcji polskiego personelu tego portalu widać wyraźnie za kim ci ludzie stoją. Szkoda, bo sama idea portalu społecznościowego bardzo mi się podoba.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
marcin (?) 04.03.2016 12:48
Doniesc gdzie trzeba, tylu mądrych ludzi jest bez pracy.Wystosować pismo do Zuckerberga i będzie po homofobach, jesli nie potrafią w pracy być neutralnymi.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 08.12.2015 19:05
BoyPol:
Nie podejrzewam Leszka Millera o miłość do gejów, bo w końcu jak robili akcję Hiacynt to był wtedy on w KC.

Niezupełnie. Do lipca 1986 r. kierował Wydziałem ds Młodzieży, Kultury Fizycznej i Turystyki KC PZPR. Potem został I sekretarzem KW w Skierniewicach.
Trudno przypuszczać, że jako szef "od młodzieży i sportu" brał udział w przygotowaniach Hiacynta bo to była akcja resortów "siłowych".
O miłość do gejów również go nie posądzam ale za Hiacynta raczej nie on odpowiada.
shingao (31) Szczecin 08.12.2015 17:10
BoyPol:
shingao:
BoyPol:
(...) wmawianie ludziom, że tylko skrajna populistyczna lewica im pomoże jest kłamstwem. (...)


Kiedy redakcja wmawiała coś takiego? Możesz zacytować?


Nie łap mnie za słowa. (...)


To nie jest łapanie za słowa, tylko pokazanie, że manipulujesz.
Piszesz, że redakcja coś wmawiała. Nie potrafisz podać przykładu. O kant dupy potłuc Twoje narzekania.
BoyPol (?) 08.12.2015 14:05
shingao:
BoyPol:
(...) wmawianie ludziom, że tylko skrajna populistyczna lewica im pomoże jest kłamstwem. (...)


Kiedy redakcja wmawiała coś takiego? Możesz zacytować?


Nie łap mnie za słowa. Wystarczy poczytać artykuły przez X lat, żeby zobaczyć kogo się tu wiecznie promuje. Jak się płacze, że naród nie chce lewicy, że naród nie chce Grodzkiej, Nowackiej i innego lewackiego badziewia, które po prostu do niczego nie jest nikomu potrzebne.
shingao (31) Szczecin 07.12.2015 23:08
BoyPol:
(...) wmawianie ludziom, że tylko skrajna populistyczna lewica im pomoże jest kłamstwem. (...)


Kiedy redakcja wmawiała coś takiego? Możesz zacytować?
BoyPol (?) 07.12.2015 12:55
shingao:
BoyPol:
(...)

Uprawiacie skrajny lewacki populizm i się dziwicie, że wam to czytelnicy wytykają...


Oczekujesz od Queer.pl, że będzie promować polityków którzy nie są przychylni wobec LGBT? Co poradzić, że w Polsce tylko lewica i centrum coś tam proponuje (krytyka SLD oczywiście jest słuszna). Podaj mi przynajmniej jednego polskiego prawicowego polityka, który byłby wstanie poprzeć małżeństwa jednopłciowe.


Oczekuję, że przestaną popierać jakąkolwiek partię polityczną i zostawią ludziom samym możliwość wyboru. Nasze postulaty nie mają barw partyjnych i wmawianie ludziom, że tylko skrajna populistyczna lewica im pomoże jest kłamstwem. Bo problemem z naszymi postulatami są po prostu ludzie w Polsce, a nie partie. Wyborcy lewicowi też niekoniecznie pragną naszych małżeństw, ale są mniej afiszujący się tym niż prawicowi. Nie podejrzewam Leszka Millera o miłość do gejów, bo w końcu jak robili akcję Hiacynt to był wtedy on w KC.
cellofun (23) Warszawa 06.12.2015 20:43
>Queer
>działanie w moim interesie

Pick one :D

Kolega zna takie pojęcia jak etyka dziennikarska albo chociaż RiGCz, a raczej ich brak? Jeśli tak, to dlaczego dziwisz się że porównuję Frondałkę do Queera? J

bombadil:


Nie ma obiektywnych mediów bo nie ma obiektywnych ludzi. Nie lubię wtrącania i szastania pojęciami jak "ideologia" czy "propaganda", tym bardziej że są to określenia ściśle socjologiczno-historyczne. Nie widzę tutaj żadnej ideologii. To portal dla LGBT i o LGBT. Nie piszą o samochodach, życiu seksualnym sikorek ani ulubionych filmach Stalina, ponieważ zwyczajnie nie jest to w ich interesie.
Jeżeli gej na gejowskim portalu oskarża ten portal, który de facto działa w jego interesie, o działalność ideologiczną, porównując go jednocześnie do kato-talibowskiej Frondy, na której stronach on i jemu podobni są uważani za dzieci Szatana to... to już widz że coś się dzieje. Coś tam się poważnie burzy...

Socjalizm to zło.
ilikelgbt (?) 06.12.2015 13:29
lilianne_blaze:
Z wlasnych doswiadczen wiem ze mozna zglaszac do zadefekowanej smierci wpisy otwarcie nawolujace do zabijania homo i zdejmowany jest jeden na kilka-kilkanascie, a jak zglaszac za duzo za szybko to jeszcze raz mi w ogole wylaczyli mozliwosc zglaszania tresci na jakis czas. Nawet taka klasyka jak "pedaly do gazu" nieraz ujdzie.


Akurat to prawda, zależy, kto sprawdza. Ja sam ostatnio często zgłaszam treści antyrasistowskie (wiadomo w kontekście uchodźców) i raz się uda, raz nie uda, szansa to ok. 50%.
równość zaczyna się od nas (?) 05.12.2015 16:01
Jest grupa na Facebooku: Facebook Poland is homophobic

Tam można dołączyć, by przedyskutować opcję. Przede wszystkim centrala powinna być poinformowana, bo może głowa nie wie, co robią ręce.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran