logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
30.05.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
6
48
13

Papież: kryzys HIV w Afryce to "mały problem"

Prezerwatywy "moralnie problematyczne" dla Kościoła

Dodano: 01.12.2015, Aktualizacja: 01.12.2015

Świat ma większe problemy niż profilaktyka HIV - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z dziennikarzami w Afryce. Zapytany przez niemieckiego dziennikarza, czy Kościół nie powinien zmienić swojego stanowiska wobec prezerwatyw, papież nie ukrywał poirytowania i stwierdził, że są "ważniejsze problemy".

Zakończyła się szeroko komentowana przez media afrykańska pielgrzymka papieża Franciszka.

Podczas pielgrzymki padło pytanie - od niemieckiego dziennikarza o profilaktykę HIV/AIDS w Afryce i potencjalną zmianę stanowiska Kościoła w kontekście prezerwatyw. Duchowny nie krył swojego poirytowania pytaniem, odpowiadając, że prezerwatywy są "moralnie problematyczne" dla Kościoła, a pytanie "nie oddaje istoty prawdziwego problemu". "Nie lubię technicznych pytań w obliczu umierających z powodu braku wody, jedzenia i dachu nad głową ludzi" - odpowiedział papież Franciszek, dodając, że Afryka zmaga się z ważniejszymi problemami.

Przypomnijmy, że w samej Afryce z HIV żyje ponad 22 mln osób.

Chrześcijanie LGBT nie kryją też swojego rozczarowania brakiem nawiązania podczas papieskiej pielgrzymki do homofobicznych praw w wielu afrykańskich krajach.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (13)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
VU2X7IfV (?) 04.12.2015 14:35
sasunaru:
Dni klechów są policzone. Jeszcze kilka dekad i na szczęście ludzie nie będą wierzyli w banialuki.


To jest moje największe marzenie. Obudzić się pewnego pięknego poranka w świecie gdzie geje i ateiści stanowią normę, a wyznawcy kk i innych szkodliwych rozwojowi religii oraz hetero - mniejszość :P
sasunaru (26) Warszawa 04.12.2015 14:04
Dni klechów są policzone. Jeszcze kilka dekad i na szczęście ludzie nie będą wierzyli w banialuki.
chore_melodie (25) Żuromin 02.12.2015 11:49
No tak, racja. Na tym świecie jest wszystko. Wszystko prócz sprawiedliwości. :D Ale jest jeszcze karma, która prędzej czy też później wróci. ^^
VU2X7IfV (?) 02.12.2015 11:37
chore_melodie:
Oczywista oczywistość ! Pieprzcie się bez gumek, to nic, że możecie szybko skończyć swój marny żywot. Najważniejsze, żeby było po Bożemu. :-)


Co Ty psioczysz, Bozia kocha lesbijki, ich ten problem praktycznie nie dotyczy :-)
Natomiast wyjątkowo nie kocha mężczyzn homoseksualnych którzy i tak mają w życiu nie lekko...duuuużo mniej ich kocha jak heteroseksualnych homofobicznych oprawców, którym się upieka :-( gdzie tu sprawiedliwość?
chore_melodie (25) Żuromin 02.12.2015 0:31
Oczywista oczywistość ! Pieprzcie się bez gumek, to nic, że możecie szybko skończyć swój marny żywot. Najważniejsze, żeby było po Bożemu. :-)
mlodyturek (32) CK 01.12.2015 23:54
Nic go nie nauczyła postawa jego "wybitnych" poprzedników zwanych odpowiednio: JP2 i B16. Szkoda, lepiej dalej brnąć w hipokryzję w imię czystości doktryny/
VU2X7IfV (?) 01.12.2015 17:47
Afryka w XXI w. nadal rządzi się "prawami dżungli". Dzicz. Co tu więcej komentować?
fuldmægtig (?) 01.12.2015 15:35
Absolutnie mnie takie stanowisko nie dziwi.Czego można się spodziewać po kimś to najpierw ogłasza zero tolerancji dla pedofilii w kościele a za chwilę wynosi na ołtarze faceta, który pedofilię z pełną premedytacją zamiatał pod dywan.
commonlinnet (22) Kraków / Katowice 01.12.2015 15:08
Jeju... to jest papież... przecież on ma na głowie o wiele ważniejsze sprawy na głowie niż prezerwatywy :D
Poza tym prawa LGBT są w Afryce sprawą naprawdę nieistotną, bo w Afryce dosyć mocno kuleją ogólnie prawa człowieka, a bez tego żadne inne prawa raczej istnieć nie mogą, wiec nie rozumiem oburzenia tego chrześcijańskiego LGBT... Oczywiście prawa wszystkich są ważne, ale mechanizmy społeczeństwa i cywilizacji działają tak, ze żadna mniejszość nie dostanie swoich praw, jeśli nie posiada ich większość.
commonlinnet (22) Kraków / Katowice 01.12.2015 14:53
Jeju... to jest papież... przecież on ma na głowie o wiele ważniejsze sprawy na głowie niż prezerwatywy :D
Poza tym prawa LGBT

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Papież: kryzys HIV w Afryce to "mały problem"   credits CC-BY-SA 2.0 Papież Franciszek (Fot. Casa Rosada/presidencia.gov.ar)