logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
99
4
2

Lesbijki na małym ekranie mają się coraz lepiej

Jessica Jones: superbohaterka od Netflixa

Dodano: 24.11.2015, Aktualizacja: 24.11.2015

W lesbijskich serwisach nie ustają zachwyty nad nowym nabytkiem Netflixa, serialem "Jessica Jones". Wygląda na to, że serialowa adaptacja przygód znanej być może wielbicielom i wielbicielkom Marvela kobiecej superbohaterki ma szansę zapełnić lukę po "Orange is the New Black". Kim jest Jessica Jones?

Marvel zdobywa ostatnio nie tylko duże ekrany, ale stara się też te mniejsze. 20 listopada na platformie Netflix swoją premierę miało 13 odcinków nowej produkcji Marvel Cinematic Universe, serialu "Jessica Jones". Jones (znana m.in. z "Braking Bad" Krysten Ritter) ma supermoce, ale nie zobaczymy jej w kolorowym kostiumie - chociaż miała taki epizod w swoim życiu. Obecnie ma agencję detektywistyczną i swoje umiejętności wykorzystuje raczej w pracy. Boryka się z mroczną przeszłością i osobistymi problemami - serial też jest więc trudniejszy niż inne produkcje Marvela o superbohaterach. Jej głównym przeciwnikiem jest Killgrave, w którego w serialu wciela się David Tennant.Skąd zachwyty na lesbijskich portalach? Krytycy i krytyczki zwracają uwagę, że to jedna z pierwszych tak kobiecych produkcji. Nie brakuje też ważnych queerowych postaci kobiecych, jak np. wpływowa pani adwokat, Jeri Hogarth, świetnie zagrana przez Carrie-Anne Moss. Czytelniczki kobieco-kobiecych serwisów zwracają też uwagę, że chociaż sama Jones ma romanse z mężczyznami, jej serialowa przyjaźń z kobietą jest przedstawiona w sposób rozbudzający wyobraźnię. "Serial jest dla tych wielbicieli i wielbicielek superbohaterów, dla których mniej ważne są bohaterskie wyczyny. Jest mądry i seksowny, mroczny, queer-inkluzywny i skupiony na kobietach, które nie chcą być ofiarami" - podkreślają redaktorki Afterellen i zachęcają do obejrzenia.

(red)

QUEEROTEKA - największa w Polsce baza filmów i książek LGBT!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Aleksandra Wantoła (?) 24.11.2015 20:49
Właśnie zaczynam oglądać ten serial :)
Jogobella (21) Jastrzębie-Zdrój 24.11.2015 15:24
Aktorka grająca Jessicę przypomina mi Jenny z L Word - znienawidzoną przeze mnie postać. Więc raczej trudno będzie mi się zabrać za ten serial.
2 QT 2 B TRU (?) 24.11.2015 14:51
Rzeczywiście Carrie-Anne Moss świetnie wypadła w swojej roli. Zwłaszcza jedna scena z udziałem jej i Susie Abromeit przypadła mi, że się tak wyrażę, do gustu ;) Wątek damsko-damski satysfakcjonujący mimo iż nie rozbudowany aż tak jak wątki damsko-męskie. Serial całkiem w porządku, choć jak dla mnie tylko na jeden sezon.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lesbijki na małym ekranie mają się coraz lepiej Carrie-Anne Moss i Krysten Ritter, fot. mat. pras.
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku