logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
72
17
20

Ks. Charamsa do papieża: kościół zgotował LGBT piekło

BBC cytuje list

Dodano: 29.10.2015, Aktualizacja: 29.10.2015

Krytyka za "homofobiczną nienawiść, wykluczenie, marginalizację i stygmatyzację takich ludzi jak ja, którym odmawia się praw człowieka" oraz apel o reformę Kościoła - stacja BBC opublikowała list Krzysztofa Charamsy do papieża Franciszka, który ten wysłał zaraz po swoim coming oucie.

Dwa tygodnie temu w rozmowie z twórcami i twórczyniami filmu "Artykuł osiemnasty" ujawnił się ks. Krzysztof Charamsa. "Jestem księdzem, szczęśliwym i dumnym księdzem. Dzisiaj to szczęście dotyka szczytu, bo mogę powiedzieć, że jestem księdzem gejem" - mówił kilka godzin później w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską.
ZOBACZ TEŻ Ksiądz Krzysztof Charamsa: jestem gejem Coming out w rozmowie z "Artykułem osiemnastym"

Przypomnijmy, że coming out miał miejsce na dzień przed rozpoczęciem synodu biskupów dot. rodziny. W zeszłym tygodniu biskup pelpliński suspendował Charamsę, zarzucając mu "brak woli poprawy życia".

Stacja BBC dotarła do listu, który ks. Krzysztof wysłał do papieża Franciszka krótko po swoim coming oucie. Skrytykował w nim Kościół za "homofobiczną nienawiść, wykluczenie, marginalizację i stygmatyzację takich ludzi jak ja, którym odmawia się praw człowieka" i wezwał papieża do reform. Przyznał, że po długich i męczących poszukiwaniach oraz modlitwach, postanowił "publicznie odrzucić przemoc Kościoła wobec homoseksualistów, biseksualistów, lesbijek, gejów, ludzi trans- i interseksualnych", która zamienia "życie ludzi LGBT w piekło".

Charamsa zaapelował też do "wszystkich homoseksualnych kardynałów, biskupów i księży, by mieli odwagę do porzucenia tego niesprawiedliwego i brutalnego Kościoła".

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (20)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
CommSpecTraynor (?) 04.04.2016 23:02
lilianne_blaze:
To ze Charamsa zlamal celibat to jedno, to ze wszystkie jego zarzuty wobec KRK sa prawdziwe to drugie, a tym ktorzy mysla ze sprzeciw wobec malzenstw to nie jest "powazna" homofobia przypominam ze poza tym KRK finansuje rowniez - z pieniedzy polskich podatnikow, w tym ateistow i innowiercow, tez - afrykanskich politykow i organizacje popierajace kare smierci za (podejrzenie o) homoseksualizm. KRK juz dawno przestal byc odlamem chrzescijanstwa, jest polaczeniem mafii i organizacji terrorystycznej i musi byc zwalczany adekwatnie do tego.
Stan4455 (?) 15.11.2015 11:08
Uważam księdza za bardzo wartościowego człowieka, który potrafił powiedzieć to co mu serce dyktuje a nie ukrywać tego i męczyć siebie w dniu codziennym > chciałbym aby kazdy człowiek miał odwagę przyznać się do tego co czuje !!!
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 09.11.2015 9:22
niech każdy z nas żyhe jak mu pasuje... i tyle w temacie...
x. (?) 02.11.2015 14:11
BoyPol:
x.:
BoyPol:
Monika:
Szanuje ks. Charamse ale nie potrafie czuc do niego jakiejkolwiek sympatii przez to wlasnie ze jest ksiedzem ;-;


Już nie jest. Został suspendowany. Możesz więc zacząć czuć do niego sympatię.

Dżyzas, co to za argumenty? Nie lubię Cię, bo jesteś hydraulikiem. Jak zostaniesz piekarzem, to Cię polubię.


Szerzenie ciemnoty to nie jest normalna praca.


Idąc tym tropem powinienem zacząć nienawidzieć każdego członka partii Razem, bo oni szerzą ciemnotę również (ekonomiczną). Nie sądzisz, że wypada oddzielić człowieka od grupy zawodowej lub poglądów? To takie typowe dla środowiska LGBT - my oczekujemy, aby nas tolerowali, ale sami nie tolerujemy tego, tamtego, śmego, owego. Chcesz być akceptowana sama naucz się akceptować.


No to jak, przyjaźnisz się z Bartkiem, który jest w ONR, czy nie? Dobry z niego chłopak, matke kocha.

I męczy mnie ten bezwzględny WYMÓG tolerancji i pozytywnej postawy wobec wszystkiego. Wychodzi na to, że geje, lesby i inni nie moga mieć pogladów, słabości, niechęci do czegoś/kogoś.
BoyPol (?) 02.11.2015 12:51
x.:
BoyPol:
Monika:
Szanuje ks. Charamse ale nie potrafie czuc do niego jakiejkolwiek sympatii przez to wlasnie ze jest ksiedzem ;-;


Już nie jest. Został suspendowany. Możesz więc zacząć czuć do niego sympatię.

Dżyzas, co to za argumenty? Nie lubię Cię, bo jesteś hydraulikiem. Jak zostaniesz piekarzem, to Cię polubię.


Szerzenie ciemnoty to nie jest normalna praca.


Idąc tym tropem powinienem zacząć nienawidzieć każdego członka partii Razem, bo oni szerzą ciemnotę również (ekonomiczną). Nie sądzisz, że wypada oddzielić człowieka od grupy zawodowej lub poglądów? To takie typowe dla środowiska LGBT - my oczekujemy, aby nas tolerowali, ale sami nie tolerujemy tego, tamtego, śmego, owego. Chcesz być akceptowana sama naucz się akceptować.
balu (24) Toruń 02.11.2015 8:09
Męczennicy podobno od razu trafiają do nieba także plus dla nas ...
x. (?) 02.11.2015 5:43
BoyPol:
Monika:
Szanuje ks. Charamse ale nie potrafie czuc do niego jakiejkolwiek sympatii przez to wlasnie ze jest ksiedzem ;-;


Już nie jest. Został suspendowany. Możesz więc zacząć czuć do niego sympatię.

Dżyzas, co to za argumenty? Nie lubię Cię, bo jesteś hydraulikiem. Jak zostaniesz piekarzem, to Cię polubię.


Szerzenie ciemnoty to nie jest normalna praca.
VU2X7IfV (?) 01.11.2015 21:58
Zgadzam się. Żyjemy w piekle na ziemi. A kk nic sobie z tego nie robi, tylko przez swoje postawy wobec lgbt jeszcze dolewa sobie oliwy. Jego dni są policzone.
BoyPol (?) 30.10.2015 9:31
Monika:
Szanuje ks. Charamse ale nie potrafie czuc do niego jakiejkolwiek sympatii przez to wlasnie ze jest ksiedzem ;-;


Już nie jest. Został suspendowany. Możesz więc zacząć czuć do niego sympatię.

Dżyzas, co to za argumenty? Nie lubię Cię, bo jesteś hydraulikiem. Jak zostaniesz piekarzem, to Cię polubię.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ks. Charamsa do papieża: kościół zgotował LGBT piekło Fot. za: facebook.com/artykulosiemnasty