logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
275
2
10

Podwójny coming out Lao Che!

Kolejni sojusznicy LGBT w akcji KPH

Dodano: 15.10.2015, Aktualizacja: 15.10.2015

"Uprzedzenia i brak tolerancji to najgorsza rzecz!" - takiego zdania jest zespół Lao Che, który zdecydował się wesprzeć akcję Kampanii Przeciw Homofobii – "Ramię w ramię po równość". Tym samym muzycy, o których albumie „Powstanie Warszawskie” słyszał każdy, oficjalnie wyrazili solidarność z osobami homo- i biseksualnymi oraz transpłciowymi.

Dlaczego członkowie zespołu Lao Che zdecydowali się zostać ambasadorami akcji "Ramię w ramię po równość"? Nie bez znaczenia miał fakt, że perkusista zespołu jest gejem. Michał Dimon Jastrzębski zespołowy coming out ma już dawno za sobą. Teraz, przy okazji akcji "Ramię w ramię po równość", zdecydował się na publiczne wyjście z szafy. Jak mówi wokalista Lao Che, Hubert Dobaczewski: "Znamy się od kilkunastu lat i podczas naszej drogi Dimon zrobił zespołowy coming out. I co? I nic się nie zmieniło". Podobne odczucia ma Mariusz Denst, który w zespole gra na samplerze: "Traktujmy to naturalnie. Jak ktoś się mnie pyta, jak u mojej żony, to ja tak samo pytam, co u partnera Michała - Mikołaja". Wtóruje mu frontman: "Każdy się rodzi taki, jaki się rodzi i mi się wydaje, że jak Bóg miał plan na kogoś taki, a nie inny, to ja mu się w tą robotę nie będę pakował".Jak mówi sam Michał: "W zespole byłem ujawniony od samego początku. Nigdy szczególnie nie ukrywałem tego, że jestem osobą homoseksualną, że mam partnera. Ale dopiero ostatnio razem z Mikołajem zdecydowaliśmy się, żeby na facebooku upublicznić nasz status związku i przestać to ukrywać. Ujawniając swoją orientację poczułem się jakbym zdjął mocno za ciasne buty, które nosiłem przez wiele lat". Ze swojej decyzji jest bardzo zadowolony: "Miało to kolosalne znaczenie dla naszego związku. Nie wstydzimy się tego, że jesteśmy ze sobą, że się kochamy, że prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe. To nie jest powód do wstydu czy ukrywania tego - wręcz przeciwnie. W momencie, w którym to zrobiliśmy poczuliśmy ulgę".

Jak podkreśla wokalista Lao Che: "Warto być zaangażowanym w coś, co ma zdrowy rozsądek, a osoby LGBT należy wspierać poprzez absolutną akceptację i traktowanie wszystkich równo. Prawo powinno brać osoby homoseksualne, które są w związku, pod ochronę i umożliwiać uczestniczenie w społeczeństwie na pełnych prawach, a nie na pół gwizdka".

W piątek, 16 października Lao Che zagra w Warszawie pierwszy koncert po dołączeniu do akcji "Ramię w ramię po równość" i publicznym coming outice perkusisty – Michała Dimona Jastrzębskiego.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Be   dodane przez Facebooka 17.10.2015 16:43
Brawo !
#BE_Yourself ":)
x. (?) 16.10.2015 13:16
Super. Ale czekam na argumentację inną niz "boski plan" i "no jak sie tacy urodzili...". Na podkreślenie wolności jednostki, prawa do decydowania o swoim zyciu i wyborach itd. itd.
bukabuko (22) Gdańsk 16.10.2015 11:58
wow! teraz pewnie zwiększy się liczba osób, które ich słuchają ;p
Igoś (28) Warszawa 16.10.2015 11:19
No i mega propsy dla Lao Che! :)
Dundee (42) Warszawa 16.10.2015 9:01
Witajcie :-) "Uprzedzenia i brak tolerancji to najgorsza rzecz". Dokładnie tak !! Głęboko wierzę, że gdybyśmy wszyscy byli od nich wolni, to nasz świat naprawdę byłby jednym z najpiękniejszych, najbardziej kolorowych, otwartych i przyjaznych oraz najszczęśliwszych miejsc w całym wszechświecie. Poza tym nasze życie tak bardzo jest kruche, tak bardzo ulotne, tak krótkie i dlatego byłoby naprawdę cudownie, gdybyśmy wszyscy bardzo się kochali, obdarzali siebie nawzajem bezinteresowną przyjaźnią oraz tym wszystkim, co w nas najpiękniejsze i najbardziej wartościowe i nie zwracali uwagi na różnice, które nas dzielą. Tak naprawdę to bez porównania więcej nas wszystkich razem łączy, pamiętajmy o tym !! Wszyscy pochodzimy z tego samego źródła, wszyscy jesteśmy dziećmi wszechświata, nie mniej niż drzewa i gwiazdy i naprawdę mamy pełne prawo być tu, w pełnej zgodzie i harmonii ze sobą oraz całym otaczającym nas światem. Wszyscy równi, choć tak bardzo różni, jedyni i niepowtarzalni. Dokładnie tego nauczają nas wszystkie religie. Naprawdę bardzo jest to piękne i z całego serca chciałbym tego wszystkiego nam serdecznie życzyć. Serdecznie pozdrawiam, pogodnego, spokojnego i miłego dnia ♥
elvis18 (29) Warszawa 16.10.2015 0:37
Fajnie, że dołączają zespoły czy nazwiska z pierwszego nurtu, mainstreamu już w tej chwili.
Bogdan   dodane przez Facebooka 16.10.2015 0:34
Jeden z moich ulubionych zespołów :)
Łukasz   dodane przez Facebooka 15.10.2015 22:42
czas chyba w końcu zakupić sobie płytę, zespół nietuzinkowy, będzie przyjemnością mieć u siebie ich wydawnictwo
BoyPol (?) 15.10.2015 22:01
Cudownie, bo jest to mój ulubiony polski zespół!
przezroczysta (32) Warszawa/ Siedlce 15.10.2015 18:37
Uwielbiam gdy patryiotyzm idzie w ścisłej parze z tolerancją( bo przecież lao che spiewa min piosenki wojenne). Dziekuje chłopaki bo to mega piękna alternatywa wobec tzw patryjotycznej Młodzieży Wszechpolskiej ktora poglad na homosksualistow ma makabryczny.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Podwójny coming out Lao Che! Lao Che w akcji 'Ramię w ramię', fot. Agata Kubis
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku