logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
8
66
7

Putin: w Rosji wszyscy są równi

Prezydent Rosji krytykuje USA za... homofobiczne prawa

Dodano: 28.09.2015, Aktualizacja: 28.09.2015

"Wierzę, że nie powinno się karnie ścigać jako przestępstwo lub naruszenie prawa ludzi do ich rasy, etniczności, religii lub orientacji seksualnej. U nas nie ma kar w ogóle" - powiedział w niedzielę w programie 60 Minutes w stacji CBS prezydent Rosji, Władimir Putin. Tymczasem w Nowym Jorku rosyjscy działacze i działaczki LGBT protestują przed siedzibą ONZ przeciwko rosyjskiej agresji i homofobicznym przepisom.

Zdaniem Putina "problem mniejszości seksualnych" został "przesadzony" z politycznych względów, a nie z przesłanek kierujących się dobrem tych ludzi - prezydent Rosji powiedział, że w USA są ciągle stany, gdzie istnieją homofobiczne prawa, chociaż w jego kraju takie sowieckie zapisy zostały zniesione. "Wierzę, że nie powinno się karnie ścigać jako przestępstwo lub naruszenie prawa ludzi do ich rasy, etniczności, religii lub orientacji seksualnej. U nas nie ma kar w ogóle" - mówił Putin, dodając, że "ludzie o nietradycyjnej orientacji seksualnej pracują, żyją w spokoju, awansują, dostają państwowe nagrody za osiągnięcia w nauce, sztuce i innych dziedzinach. Sam takie nagrody im przyznaje".

Prezydent Rosji bronił oczywiście rosyjskiego zakazu "promowania nietradycyjnych relacji seksualnych", podkreślając, że chodzi o ochronę dzieci. "Nie widzę w tym zapisie nic niedemokratycznego. Wierzę, że dzieci powinniśmy zostawić w spokoju. Powinniśmy dać im szansę dorosnąć i wtedy zdecydować kim chcą być. Mężczyzną, czy kobietą? Czy chcą żyć w normalnym, naturalnym małżeństwie, czy nietradycyjnym?" - mówił Putin, podkreślając, że nie widzi tu żadnych naruszeń praw gejów i lesbijek.

Zapytany, czy Rosja poświęca prawom LGBT i równości małżeńskiej tyle samo uwagi co USA, Putin odpowiedział, że "nie tylko poświęca, ale je zapewnia". "W Rosji prawa są równe dla wszystkich, włączając w to ludzi o nietradycyjnych orientacjach seksualnych".

"Putin, przestań nas zabijać", "Rosyjscy uchodźcy LGBT uciekają przed Putinem", "Putin przestań dyskryminować" - transparenty z takimi napisami przynieśli dziś rosyjscy działacze i działaczki LGBT przed siedzibę ONZ w Nowym Jorku, gdzie właśnie odbywa się Zgromadzenie Ogólne.
ZOBACZ TEŻ Grzywna za strony dla młodzieży LGBT Dzieci 404 istnieją

Pod koniec lipca donosiliśmy o zamknięciu strony społecznościowej Deti-404 i ukaraniu grzywną jej administratorki. Strona miała być miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą wymieniać się doświadczeniami, ale przede wszystkim - otrzymać wsparcie.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (7)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
AdvancedArthur (19) Zabrze 18.06.2016 10:45
Wszyscy są równi, ale zawsze są ci "równiejsi".
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 29.09.2015 21:14
Tak szybko go Elton John przekonał? Lada dzień Putler ogłosi, że jest gejem... A tak skądinąd nie zdziwiłoby mnie, gdyby naprawdę tak było. Putler z daleka wygląda na zakłamanego kryptogeja.
To by tłumaczyło, dlaczego Pulter nienawidzi gejów... dlaczego tak nienawidzi Ukraińców, to już trudno mi zrozumieć, choć trochę wiem o rosyjskiej ukrainofobii i stuleciach kolonialnej polityki wobec Ukrainy.
crashoverride (100) Trójmiasto 29.09.2015 13:55
Ha, ha, ha! Dobre! Za komentarz niech posłuży film: https://www.youtube.com/watch?v=qa6KmDH8vSA
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 28.09.2015 21:44
Cos w tym guscie zafundował swego czasu Jarosław Kaczyński tłumacząc, że w Polsce nie istnieje dyskryminacja mniejszosci seksualnych bo nikogo się nie zamyka w więzieniu za homoseksualizm.
To jest własnie ten stan umysłu.
psom na pożarcie (?) 28.09.2015 17:51
Dobrze, że odniosłeś się merytorycznie do tych wypowiedzi - inaczej jeszcze ktoś by pomyślał, że Putin jawnie rżnie głupa.
LightDream (20) Łódź 28.09.2015 17:46
chore_melodie:
No jo, Rosja najbardziej przyjaznym państwem dla ludzi LGBT. Normalnie jedyny i najprawdziwszy raj dla gejów i lesbijek:v
Jebłam!:D
nono, zaraz po Korei Północnej ;)
MamZaMaleButy (20) Warszawa 28.09.2015 17:08
"Wierzę, że dzieci powinniśmy zostawić w spokoju. Powinniśmy dać im szansę dorosnąć i wtedy zdecydować kim chcą być. Mężczyzną, czy kobietą? Czy chcą żyć w normalnym, naturalnym małżeństwie, czy nietradycyjnym?" - Błąd rzeczowy, traktowanie orientacji i tożsamości płciowej jako wybór. Polecam sięgnąć do źródeł nieprawicowych i naukowych.

"U nas nie ma kar w ogóle" - U nas również (oprócz wyobcowania społecznego, ale to taka kara nieprzewidziana kodeksem), ale to nie oznacza, że jest dobrze. Przecież heteroseksualistów również się nie karze za związki, ale oni mogą się, jak to się ostatnio popularnie nazywa, "obnosić" i mają instytucję małżeństwa.

Peace.
chore_melodie (26) Żuromin 28.09.2015 16:51
No jo, Rosja najbardziej przyjaznym państwem dla ludzi LGBT. Normalnie jedyny i najprawdziwszy raj dla gejów i lesbijek:v
Jebłam!:D

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Putin: w Rosji wszyscy są równi Fot. za: facebook.com/LGBT.Russia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku