logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
306
20
42

Mają takie a nie inne orientacje, niech się całują

Uliczny "eksperyment" dotarł i do Polski

Dodano: 07.09.2015, Aktualizacja: 07.09.2015

Jak przechodnie w Warszawie zareagują na przytulających i całujących się gejów? Po podobnym eksperymencie w Moskwie, Kijowie i Lizbonie - czas na Polskę! Reakcje naszych rodaków i rodaczek postanowiło sprawdzić "Dzień Dobry TVN".

Niedawno informowaliśmy o "eksperymencie" rosyjskich youtuberów, którzy z ukrytej kamery filmowali reakcje mieszkańców i mieszkanek Moskwy na trzymających się za ręce mężczyzn. W ich ślady poszedł magazyn "Bird in Flight" i podobną akcję zorganizowano w Kijowie, gdzie niestety do szło do fizycznego ataku na bohaterów eksperymentu.

Śladami Moskwy i Kijowa poszli Pedro i Lorenzo i podobną akcję zorganizowali w Lizbonie. "Nie było żadnej nienawiści, gróźb, nie zdarzyło się nawet ani jedno wyzwisko wymierzone w naszą stronę. Oczywiście wiele ludzi nas obserwowało, ale nie były to negatywne spojrzenia, jedynie zaskoczenie i ciekawość" - opowiadał po eksperymencie Pedro.
ZOBACZ TEŻ W Rosji była agresja a w Portugalii? "Eksperyment" na ulicach Lizbony

Podobny eksperyment zorganizowała ekipa programu "Dzień Dobry TVN" w Warszawie. Dwóch chłopaków prosiło przechodniów o zrobienie zdjęcia, podczas którego okazywali sobie uczucie. Jak reagowali ludzie? "Było to trochę krępujące, ale mi to nie przeszkadzało", "mają takie a nie inne orientacje, niech się całują", "skoro pary heteroseksualne mogą, to dlaczego pary homoseksualne nie mogłyby" - mogliśmy usłyszeć, ale nie zawsze było różowo: "mi to wisi, ale to jest obrzydliwe", "wolałbym, żeby załatwili to w domu" - takie komentarze też się pojawiły (co ciekawe, zwykle osoby komentujące nie chciały, by pokazać ich twarz).

ZOBACZ FILMIK NA STRONIE PROGRAMU.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (42)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Igoś (28) Warszawa 07.09.2015 12:50
Neffi:
To media pokroju Wyborczej i TVNu wmawiają na siłę, że Polacy to zacofany naród ultraortodoksyjnych katoli.
Rzeczywistość jest na szczęście trochę inna, co wykazał ten eksperyment.


Nie do końca @Neffi ;) Prawda jest też taka, że spójrz - zdarzyły się nieprzychylne wypowiedzi, które przy wieczornej porze i po kilku głębszych skończyłyby się co najmniej szarpaniną... A to Warszawa, nasza stolica. A My jesteśmy przecież nie tylko tutaj, nie tylko w dużym mieście, gdzie łatwo o anonimowość. Na tzw. 'prowincji' to jednak rzeczywistość bliższa jest w dalszym ciągu wizji TVNu i Wyborczej... NIESTETY.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
LOLA   dodane przez Facebooka 09.09.2015 13:25
Każdy ma prawo do uczucia, ale publicznie niech to będzie ze smakiem , a nie laryngologiczne badanie językiem migdałków :) :*
shingao (31) Szczecin 08.09.2015 12:07
Joanna:
Moim zdaniem ani hetero ani homo nie powinni się publicznie całować, obmacywać czy co jeszcze bo to po prostu niesmaczne. A takie eksperymenty są głupie i prowokacyjne. Nie tędy droga do zdobycia poszanowania.
A jeśli chodzi o kwestie tolerancji odnośnie osób homoseksualnych - zdarzało i zdarza mi się chodzić z dziewczyną za rękę, przytulić się czasem i nigdy nie spotkałam się z żadną formą nietolerancji wobec nas. Nawet ludzie rzadko wodzą za nami oczami. I to nie tylko w Warszawie, bo często jeździmy po Polsce.


1. W sens tego happeningu (mam opory przed nazywaniem tego eksperymentem) była prowokacja. Chodziło o sprowokowanie do zajęcia stanowiska.

2. Jeśli byłaś kiedykolwiek u lekarza, to powinnaś umieć odróżnić badanie od leczenia. Badanie służy sprawdzeniu jak jest, a nie po to aby leczyć. Celem "eksperymentu" było sprawdzenie reakcji na dane zachowanie.

3. Wyciąganie wniosków o tolerancji wobec homo na podstawie reakcji na lesbijki jest dużym uproszczeniem. Istnieje większa tolerancja wobec dwóch kobiet okazujących sobie czułość niż w stosunku do dwóch mężczyzn.
Joanna   dodane przez Facebooka 08.09.2015 10:32
Moim zdaniem ani hetero ani homo nie powinni się publicznie całować, obmacywać czy co jeszcze bo to po prostu niesmaczne. A takie eksperymenty są głupie i prowokacyjne. Nie tędy droga do zdobycia poszanowania.
A jeśli chodzi o kwestie tolerancji odnośnie osób homoseksualnych - zdarzało i zdarza mi się chodzić z dziewczyną za rękę, przytulić się czasem i nigdy nie spotkałam się z żadną formą nietolerancji wobec nas. Nawet ludzie rzadko wodzą za nami oczami. I to nie tylko w Warszawie, bo często jeździmy po Polsce.
Dundee (?) 08.09.2015 8:40
Bardzo piękne !! Byłoby naprawdę cudownie i nasz świat byłby bez porównania piękniejszy, gdyby ludzie okazywali sobie czułość, miłość oraz to wszystko, co w nas najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. Także w przestrzeni publicznej, no bo niby czemu mieliby tego nie robić? Bardzo się dziwię, że coś tak pięknego, tak naturalnego i oczywistego może wywoływać wśród niektórych osób tak bardzo negatywne emocje. A może to najzwyczajniejsza na świecie zazdrość? Na pewno warto się temu bliżej przyjrzeć i uświadomić sobie, że naprawdę każdy z nas zasługuje na miłość oraz na to wszystko, co najpiękniejsze i najwspanialsze. Wtedy pojawi się szansa, że widok innych kochających się i okazujących sobie czułość osób przestanie budzić tyle negatywnych emocji, a zamiast tego stanie się on czymś jak najbardziej naturalnym i oczywistym. A gdybyśmy jeszcze potrafili naprawdę cieszyć się tym wszystkim, to byłoby naprawdę wspaniale ♥ Ja także podziwiam tych chłopaków i życzę im jak najwięcej pogody ducha, radości, uśmiechu i w ogóle wszystkiego najlepszego. A nam wszystkim oprócz tego jeszcze miłego, pogodnego i spokojnego dnia :-)
natsowe (?) 08.09.2015 1:10
Kurczę, trochę chłopaków podziwiam. Nie odważyłabym się poprosić o zdjęcie, na którym chcę się całować z dziewczyną takiego pana pokroju "k**wa, gejami jesteście?". (Chociaż nie zdziwiłby mnie komentarz typu: "o! lesby! a pokażcie mi jak to robicie!")
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 07.09.2015 23:47
shingao:
Danusia:
a niech sie miziaja jak lubia ale niech spierdzielają od naszych dzieci !!!!!!!!


A co ma piernik do wiatraka?

Nic nie ma. To klasyczny przykład nerwicy natręctw.
anna-katarzyna (35) Kalisz 07.09.2015 23:39
Harley Quinn:
A ja uważam, że KAŻDY, niezależnie od płci oraz orientacji powinien okazywać sobie swoją czułość do partnera/ki w zaciszu domowym. Mnie osobiście irytuje kiedy widzę jakąkolwiek parę próbującą sobie na oczach innych ludzi wylizać migdały.


Brakuje mi poczucia, że jestem bezpieczna, gdy trzymam dziewczynę za rękę idąc ulicami naszych miast. Zatem tego nie robię.
Publiczne całowanie się to dla mnie level hard, którego nie lubię oglądać w żadnym wykonaniu. Zwłaszcza gdy to się odbywa w kolejce do kasy w markecie...
shingao (31) Szczecin 07.09.2015 22:44
Danusia:
a niech sie miziaja jak lubia ale niech spierdzielają od naszych dzieci !!!!!!!!


A co ma piernik do wiatraka?
shingao (31) Szczecin 07.09.2015 22:42
Andrzej:
Niech się całuje, ale nie na moich oczach, spuściłbym wpierdol


Zapewne z kolegami w dużej grupie, bo sam nie miałbyś odwagi.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Mają takie a nie inne orientacje, niech się całują Fot. za: http://dziendobry.tvn.pl/