logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.08.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
36
23

Chcieli uczcić śmierć Jana Pawła II i wycofać związki

Nagrania do "Artykułu osiemnastego" wciąż trwają!

Dodano: 26.08.2015, Aktualizacja: 22.09.2015

Po gorących debatach wokół in vitro czy ustawy o uzgodnieniu płci - Polacy przypomnieli sobie o istnieniu Senatu. Tymczasem dekadę temu grupa senatorów zaproponowała, by uczcić śmierć Jana Pawła II... wycofując z Senatu projekt ustawy o związkach partnerskich. Jedną z kolejnych bohaterek powstającego filmu dokumentalnego o równości małżeńskiej w Polsce jest autorka wspomnianego projektu, profesor Maria Szyszkowska.

Twórcy i twórczynie "Artykułu osiemnastego" opublikowali na swej stronie facebookowej pełną treść ówczesnej, udostępnionej przez prof. Szyszkowską, uchwały, jak i listę senatorów i senatorek, którzy się pod nią podpisali. "Po odejściu Jana Pawła II padło wiele słów o tym, że powinniśmy uczcić Jego pamięć nie nowymi pomnikami i nazwami ulic, ale konkretnymi czynami" - czytamy w uzasadnieniu, gdzie senatorowie przekonują, że "złożony przez Senat w Sejmie projekt ustawy o rejestrowanych związkach między osobami tej samej płci próbuje upodobnić status prawny takich związków z małżeństwem".

Przypomnijmy, że projekt ustawy o związkach partnerskich, autorstwa senatorki Marii Szyszkowskiej z 2004 roku, legalizujący związki osób tej samej płci przeszedł przez Senat dwukrotnie i utknął w Sejmie na początku 2005 roku. Zablokował go ówczesny marszałek Sejmu, Włodzimierz Cimowszewicz. Lewicowy polityk nie dopuścił projektu ustawy pod obrady.

Wywiady oraz zdjęcia z przygotowań znajdziecie na facebookowej stronie ARTYKUŁU OSIEMNASTEGO.

Zobaczcie także fragmenty wywiadów z Radkiem Oliwą, Elizą Michalik, czy prof. Moniką Płatek:









Prace nad filmem potrwają do końca 2015 roku. Jeśli pragniesz wesprzeć projekt, zaangażować się w jego tworzenie lub dowiedzieć się o nim więcej, zapraszamy do kontaktu: kontakt@art18.pl i do śledzenia strony na Facebooku: facebook.com/artykulosiemnasty

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (23)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
deng zgao ping (?) 03.09.2015 9:51
Jesli naprawdę nie wierzył ze ma księży pedofilów myśląc ze to komunistyczna propaganda to był debilem. A jesli to była jego wymówka ze nie wierzy w pedofilię to był zbrodniarzem.
Anahata (90) Nottingham 31.08.2015 0:28
SLD winne jest tego, że wciąż się męczymy z tym tematem. Partia rzekomo lewicowa, sic!
shingao (31) Szczecin 30.08.2015 23:29
Musztarda:
Shingao użytkownik ush twierdzi, że jest w tobie szatan... Chyba trzeba będzię cię egzorcyzmować i wykąpać w święconej wodzie.


Ja coś czuję, że po wypędzeniu diabła czułbym się samotny. Tak, to przynajmniej mam towarzystwo. Nieprawdaż?
vraios (24) Rzeszów 30.08.2015 20:07
>2016
>nieznanie cenzopasty
Quantum88 (?) 29.08.2015 15:36
Nilition:
,,Lewicowy polityk nie dopuścił projektu ustawy pod obrady.''

A była duża szansa,że wtedy ustawa by przeszła... :( Dlaczego ???? :-(


Bo taką zakłamaną lewice mamy w Polsce.
shingao (31) Szczecin 29.08.2015 12:57
ush:
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi .


Ja wiem, że to nie ładnie cytować tak długie wypowiedzi, ale... to taki piękny słowotok :)
Dawno czegoś takiego na IS nie mieliśąmy. Mam nadzieję, że autorowi ulżyło.
deng zgao ping (?) 29.08.2015 10:33
Karol Wojtyła który po objęciu funkcji głowy państwa Watykan zmienił tez nazwisko na jan Paweł 2 oraz przyjął obywatelstwo tego państwa, znany jest z tego, ze duzo gadal i nic dobrego nie zrobił.

Najbardziej znany jest z ukrywania wszelkich brudów. Za jego kadencji koscio był święty a przede wszystkim mordowanie i gwałcenie dzueci przez księży miało sie wspaniale.

Co ten człowiek dobrego zrobił dla ludzi? Nic. Zrobił mnóstwo zła ukrywając pedofilię.

Natomiast słowa uznania nalezą sie panu ratzingerowi, kolejnej głowie Watykanu, który ujawnił pedofilię. Powinien za to dostac nagrodę od ONZ. Musiał potem szybko wycofać sue z urzedu, bo groziło mu to, co panu Wesołowskiemu.
ush (24) Rzeszów 29.08.2015 3:01
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi .
muserwwy(25) (?) 28.08.2015 10:56
zewszad_i_znikad:
Mimo wszystko trudno udawać, że JP2 był jakimś sojusznikiem osób LGBT. Choć i tak sądzę, że nie byłby zachwycony pomysłem dyskryminowania ludzi na jego cześć.


JP2 po prostu był homofobem, nigdy nie zajął stanowiska w sprawie samospalenia homoseksualnego dziennikarza w latach 90. na Placu Świętego Piotra i nie ma podstaw by uważać, że było inaczej. Nie od dziś wiadomo, że w KK obowiązuje tolerancja i miłość bliźniego, ale tylko wtedy spełnia się ich warunki. Dla naszych polityków zdanie KK jest najważniejsze podczas legislacji, dlatego nie dziwi mnie, że ustawa o związkach partnerskich nie może przejść od lat.
Dundee (?) 27.08.2015 11:58
shingao:
Proponuję, aby katoliccy politycy oraz szamani uczcili Jezusa przesiadając się z drogich samochodów na osiołki :)


Dokładnie tak !! Tam będzie im bez porównania bliżej do nauki głoszonej przez Jezusa. A te wszystkie wzniosłe i piękne słowa naszych parlamentarzystów i ich pochlebców to najzwyczajniejsza na świecie fasada skrywająca mnóstwo bezsensownych oraz nikomu do szczęścia niepotrzebnych uprzedzeń i stereotypów motywowanych zwykłą niechęcią i lękiem. A także przejaw oportunizmu i konformizmu, tak mocno zakorzenionych w naszym życiu publicznym, niestety ...

Nilition:
A była duża szansa,że wtedy ustawa by przeszła... :( Dlaczego ????


Przede wszystkim dlatego, że nie zgodził się na to kościół katolicki. Czyli tak naprawdę chyba największa, najbardziej opiniotwórcza i najbardziej skorumpowana partia polityczna w naszym czasem tak dziwnym i mało zrozumiałym dla nas kraju. Niestety, działalność tej instytucji rzadko kiedy pokrywa się z naukami Jezusa i jest to naprawdę bardzo przykre i zasmucające. A wszystkie parlamentarne ugrupowania z konformizmu i wyrachowania gotowe są spełnić wszystkie żądania tych smutnych panów w sutannach i tak często ograniczonych umysłach w zamian za ich poparcie w nadchodzących wyborach. I tak już nieprzerwanie od 26 lat, niestety ... A SLD lewicowe jest prawie tylko i wyłącznie z nazwy, to taka kolejna fasada.

Jade...:
Jan Paweł II pewnie się w grobie przewraca.


Oj, przewraca się, przewraca ... Ma już tyle najrozmaitszych pomników, jest patronem tak wielu ulic i innych miejsc w naszym kraju, nieustannie ktoś się na niego powołuje, a do tego ta straszna i kompletnie moim zdaniem nieuzasadniona otoczka świętości i nieomylności ... W rzeczywistości jest to mimo wszystko jeden z najwspanialszych humanistów i filozofów w skali ogólnoświatowej, którego dorobek w Polsce był i pozostał zaskakująco mało znany, a w najlepszym wypadku tak często pobieżnie i instrumentalnie potraktowany. Kolejny symbol wyniesiony na piedestał, służący tak często do usprawiedliwiania wielu szkodliwych decyzji mających wpływ na nasze życie. Dziwne to jest ...

Serdecznie pozdrawiam i pogodnego dnia życzę ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Chcieli uczcić śmierć Jana Pawła II i wycofać związki Prof. Maria Szyszkowska