logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
78
0
5

Obama w Kenii o prawach LGBT

"Złe rzeczy się dzieją, gdy państwo nie akceptuje swoich homoseksualnych obywateli"

Dodano: 27.07.2015, Aktualizacja: 27.07.2015

"Gdy zaczyna się traktować ludzi inaczej, nie dlatego, że czynią coś złego, ale dlatego, że są w jakiś sposób inni - to wolność zaczyna nam umykać i dzieją się złe rzeczy. A gdy rząd także nabiera nawyku, by traktować ludzi różnie - to ten nawyk zaczyna się rozprzestrzeniać" - powiedział prezydent USA, Barack Obama w towarzystwie prezydenta Kenii, który ripostował, że "prawa gejów i lesbijek są w Kenii sprawą drugorzędną".

Prezydent Barack Obama odwiedził kraj swojego ojca po raz pierwszy. Przed wizytą długo spekulowano, czy Obama w jakiś sposób zwróci jednak uwagę na panującą w Afryce homofobię - przypomnijmy, że stosunki homoseksualne są w Kenii zakazane. Podczas konferencji prasowej w Nairobi Obama zaapelował do prezydenta Uhuru Kenyatty o podjęcie walki z homofobią i dyskryminacją ludzi LGBT.Obama w mocnych słowach nawiązał do swojego pochodzenia. "Jako Afro-Amerykanin z USA jestem świadomy tego, co może się wydarzyć, gdy ludzie nie są traktowani przez prawo tak samo" - mówił Obama, dodając, że "jeśli ktoś przestrzega prawa, martwi się o własne sprawy, nie przejeżdża na czerwonym świetle i tak dalej – to powinien być równo traktowany. Sam pomysł, że niektórzy ludzie mają być traktowani inaczej z powodu tego, kogo kochają – jest zły. Koniec i kropka".

Prezydent USA nawiązał też różnic kulturowych i roli religii, ale zdecydowanie podkreślił, że państwo nie musi brać pod uwagę doktryn religijnych. "Wierzę głęboko w zasadę równego traktowania ludzi przez prawo" - mówił prezydent USA.

Prezydent Kenii, chociaż podobno pouczony przez doradców, by nie komentować słów Obamy, powiedział, że chociaż Kenię i USA wiele łączy, w tym kontekście zawsze będą się różnić, m.in. dlatego, że "prawa gejów i lesbijek są w Kenii sprawą drugorzędną".

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
anonimowa (?) 27.07.2015 15:43
Niech do króla Arabii Saudyjskiej i innych arabskich "sojuszników" to powie (-; Dwulicowy człowiek.
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 27.07.2015 15:29
kawabezcukru2:
Może jest praprapraprapra wnukiem jakiegoś polaka i do nas też przyjedzie..

W ogóle sądzę, że jedyni nie-mieszańcy na świecie to ludy bardzo odizolowane, żyjące gdzieś w głębi Amazonii albo na górzystych wyspach Polinezji - plemiona, które po prostu nie mają kontaktu z ludźmi z zewnątrz. Wszędzie indziej w mniejszym lub większym stopniu jesteśmy mieszańcami. (Dlatego uważam też, że nie ma żadnego biologicznego wyznacznika narodowości, żadnej "krwi" narodu - narodowość to wypadkowa dwóch cech: osobistego poczucia i posługiwania się określonym kodem kulturowym.) Tylko co z tego? Jednak posiadanie zaplątanego gdzieś w drzewie genealogicznym polskiego prapradziadka to co innego, niż rzeczywiście nadzwyczajna biografia Obamy. (Dlatego też wielu mu zarzuca, że on kiepsko zna rasizm, skoro jego biografia różni się od biografii większości Afroamerykanów. Na pewno nie do końca prawda - póki nie był znaną osobą, przechodzień na ulicy nie mógł przecież wiedzieć, czy to potomek niewolników, czy syn białej Amerykanki i imigranta.)
Pomijając taki drobiazg, że Obama i tak już był w Polsce... Chyba że chodziło o sugestię, że mógłby pouczać i polskich homofobów? No niestety: polska homofobia to naprawdę mały pikuś przy afrykańskiej.
deng zgao ping (?) 27.07.2015 12:28
Czy taka wypowiedz trafiło ludzi? Zaczął od tego ze jako czarny wie co to dyskryminacja i to do ludzi w kenii przemówiło na pewno ale skonczyl ze inne traktowanie ze względu na to kogo sie kocha jest złe. Nie padło słowo magiczne homo czy gej. Czy w ogole ludzie zauważyli ze on cos powiedział o homo? Śmiem wątpić.

Postąpił jak salomon - wywołał silne emocje mówiąc ze rasizm jest zły i na dali tych emocji cos tam wspomniał o milosci innosci ale to było zbyt lekkie. Ludziom brzęczały w uszach ze rasizm zły.

W sumie szkoda ze cos tam wspomniał delikatnie o homo bo to żadnego efektu wsród ludzi nir dało a uczyniło Obamę prawym człowiekiem i obrońca praw człowieka.
Lenny_Lintu (22) Kwidzyn 27.07.2015 11:48
kawabezcukru2:
Może jest praprapraprapra wnukiem jakiegoś polaka i do nas też przyjedzie..


Po co? Żeby został zmieszany z błotem, bo jest innego koloru skóry i wykazuje o wiele większą tolerancję dla homoseksualizmu niż cała Polska razem wzięta?
O nie.
Dopiero gdy wkroczyny obiema stopami w XXI wiek, będzie można zapraosić Prezydenta Obamę. Niestety, albo i stety, Polska wciąż tkwi w średniowieczu.
kawabezcukru2 (?) 27.07.2015 11:06
Może jest praprapraprapra wnukiem jakiegoś polaka i do nas też przyjedzie..

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku