logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.10.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
6
64
13

Afryka Północna niebezpieczna dla gejów i lesbijek

Homofobiczne ataki w Maroku i Egipcie

Dodano: 17.07.2015, Aktualizacja: 27.06.2017

"Co prawda Marokańczycy nie powinni sami wymierzać nikomu sprawiedliwości, ale homoseksualiści nie powinni prowokować, muszą pamiętać, że takie mamy społeczeństwo" - tymi słowami marokański minister sprawiedliwości skomentował brutalne pobicie geja w Fezie. Nagonka na gejów trwa też w Egipcie.

Pod koniec czerwca taksówkarz wyrzucił młodego Marokańczyka z taksówki, wykrzykując za nim homofobiczne określenia. Wokół mężczyzny szybko zebrał się agresywny tłum, który go bił i kopał. Chłopak trafił następnie na komisariat, gdzie spędził dobę. "Co prawda Marokańczycy nie powinni sami wymierzać nikomu sprawiedliwości, ale homoseksualiści nie powinni prowokować, muszą pamiętać, że takie mamy społeczeństwo" - skomentował sprawę Mustafa Ramid, marokański minister sprawiedliwości. Słowa Ramida ostro skrytykowała organizacja Human Rights Watch, która od dawna próbuje zwrócić uwagę na problem homofobii w Maroku. Zwróciliśmy się do Marokańskiej Izby Turystyki z zapytaniem o bezpieczeństwo polskich turystów LGBT. Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Do ulicznego pobicia mężczyzny w obcisłych spodniach i z długimi włosami doszło też niedawno w Egipcie. We wrześniu zeszłego roku w kraju zatrzymano siedem osób za udział w gejowskiej ceremonii ślubnej, w grudniu, w saunie w Kairze, zatrzymano 33 mężczyzn, w tym pracowników sauny, których na ulicę wyprowadzono bez ubrań. Egipska policja i służby specjalne wykorzystują aplikacje randkowe i społecznościowe, by namierzać mężczyzn umawiających się z mężczyznami. I chociaż kontakty homoseksualne nie są w Egipcie przestępstwem, często wobec homo- i biseksualnych mężczyzn wykorzystuje się prawo dot. zakazu prostytucji - a dokładnie zapisu zakazującego "rozpusty".
Wiemy, że Egipt i Maroko są popularnymi miejscami turystycznymi dla polskich gejów i lesbijek. Chociaż MSZ ostrzega przed podróżami do Egiptu - w przypadku wyjazdu miejcie na uwadze swoje bezpieczeństwo. Ze zdziwieniem musimy przyznać, że tym razem zgadzamy się z premier Kopacz i namawiamy Was do spędzenia urlopu w Polsce!
(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (13)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
mr_knowitall (29) Wrocław 20.07.2015 16:50
"Ze zdziwieniem musimy przyznać, że tym razem zgadzamy się z premier Kopacz i namawiamy Was do spędzenia urlopu w Polsce!"
Spędzenie wakacji w Polsce to taka średnia opcja gdy są miejsca gdzie bycie tęczowym jest czymś zwyczajnym i bezpiecznym.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 19.07.2015 20:26
Nie rozumiem dlaczego policjanci trzymali skatowanego mężczyznę całą dobę na komisariacie?
shingao (31) Szczecin 19.07.2015 1:07
Piorman:
Ale co tu robić sensację.
Maroko i Egipt to kraje z głęboko zakorzenioną kulturą Islamską i tradycją rodzinną od wielu wieków.
Do tego dochodzi ustrój polityczny, religia, monokulturowość, tradycja, zwyczaje itp.
(...)


Jak zostaniesz skatowany przez kiboli to mogę napisać, że to element kultury i tradycji kibolsko-dresiarskiej, i nie ma sensu robić sensacji?
rezzy (31) Kraków 18.07.2015 19:26
Poprawka na końcu komentarza:
[...]ale niech zapanuje bezprawie[...]

powinno być

[...]albo niech zapanuje bezprawie[...]
rezzy (31) Kraków 18.07.2015 19:24
Piorman:

Nie chcę rozpętywać burzy na temat Islamu ale uważam że w tym artykule zdecydowanie brakuje wyjaśnienia dlaczego tak się dzieje, jakimi zasadami kieruje się Islam i dlaczego.
Pozdrawiam.


Jasne, najprawdopodobniej masz rację i to co się w tych krajach dzieje, jest spowodowane tym co napisałeś. Problem w tym, że bez względu na powód takiego zachowania jest ono nieuzasadnione. Każdy człowiek powinien móc decydować o sobie i żyć swobodnie tak jak chce. Jeśli ktoś chce postępować według religii i tradycji - w porządku, ale niech stosuje ją do sobie, a nie wymusza na innych, każdy ma inne wartości. Bez względu na to jaka sytuacja polityczna czy kulturowa panuje w danym kraju nie usprawiedliwia to męczenia innych ludzi za to jacy są. To nie godzi w innych ludzi, ne krzywdzi ich, ich mienia. Ludzie po prostu żyją jak chcą decydując o sobie. Ich decyzje ograniczają się nich samych. Nie zmuszają całego miasta aby nosili długie włosy i ubierali rurki z cekinami. To jaka religia czy ustrój obowiązuje w danym miejscu w żadnym razie nie usprawiedliwia tego co się dzieje. Jeśli ludzie nie mogą żyć wolno i decydować o sobie to równie dobrze możemy się swobodnie zabijać i torturować nawzajem, bo skoro mnie inni mogą krzywdzić za to ze się ubrałem tak jak im nie odpowiada, to czemu ja nie mogę krzywdzić innych za to, że nie odpowiadają moim gustom? Albo szanujemy się nawzajem wszyscy i tępimy sytuacje takie jak opisane w artykule ale niech zapanuje bezprawie i wtedy każdy sobie zlinczuje kogo chce i za co chce... bo czemu nie.
Trismegistos1111 (?) 18.07.2015 11:59
Piorman:
Ale co tu robić sensację.
Maroko i Egipt to kraje z głęboko zakorzenioną kulturą Islamską i tradycją rodzinną od wielu wieków.
Do tego dochodzi ustrój polityczny, religia, monokulturowość, tradycja, zwyczaje itp.
Byłem w Egipcie, Tunezji, Maroko. Tam obowiązuje model heteroseksualny. Wbijany, wpajany do głów i uczony od wieków. To inny świat dla nas Europejczyków. Tęczowi wychodzą na ulice a reszta otoczenia traktuje ich jako odszczepieńców i leje po łbach. Nie dziwmy się im. Maja za mocny kręgosłup zasad. Wbijany do głów i wpajany od wieków.
Tam się zostawia bakszysz, tam trzeba się targować, tam żona z mężem nie idą ulicą trzymając się za rękę, tam nie ma domów starców bo seniorem opiekuje się bliższa i dalsza rodzina, tam nie ma domów dziecka bo sieroty wychowują się w rodzinie z ciotkami i wujkami. Tam Ramadan świętuje się z całą rodziną poszcząc przez miesiąc, palacze odstawiają tytoń, alkoholicy wódę nie jedząc przez cały dzień a dopiero po zachodzie Słońca.
U nas jest biblia, u nich Koran. Tego nie zmienimy. Kraje islamskie, nie tylko te oparte na prawie Szariatu, zawsze nie będą tolerancyjne dla homoseksualizmu. Tam sie jest gościem, tam trzeba szanować obowiązujące zasady. Tam nie można fotografować kobiet, czyiś wielbłądów bez pozwolenia, tam wchodząc domu trzeba obowiązkowo zdjąć buty. Tam na plaży często nie ma opalania w toplesie, sami muzułmanie proszą o nie pokazywanie biustów na plaży czy przy basenie hotelowym w czasie Ramadanu.

Nie chcę rozpętywać burzy na temat Islamu ale uważam że w tym artykule zdecydowanie brakuje wyjaśnienia dlaczego tak się dzieje, jakimi zasadami kieruje się Islam i dlaczego. Pomijam ekstremistów którzy wiele złego i zbrodni wyrządzają również wśród Muzułmanów.
Dla zainteresowanych; https://www.youtube.com/watch?v=I6SX9H4luRY

Pozdrawiam.


''Tego nie zmienimy''. Cóż, z taką postawą to na pewno nie. Ciekawi mnie to że niektórzy homoseksualiści mimo swoich ciągłych szarży na wykastrowane już przez historię chrześcijaństwo, traktują barbarzyński islam - największą zakałę dzisiejszych czasów - niejako z ''szacunkiem''. ''Tam sie jest gościem, tam trzeba szanować obowiązujące zasady.'' Dlaczego tego samego nie oczekuje się od muzułmańskich imigrantów przybywających do Europy?
Musztarda (?) 18.07.2015 8:09
W ogóle teraz podróżenie po świecie nie jest zbyt bezpieczne... Wszystko przez tzw. zwolenników państwa islamskiego i innych szaleńców. Np. w Tunezji zaatakowano turystów na plaży i ich wymordowano.

Polska to spokojne miejsce bo jest jednorodne pod względem pod względem narodowości. Dlatego jestem przeciwna aby przyjeżdżali do nas jacyś uchodźcy.
shingao (31) Szczecin 18.07.2015 1:06
Adibu:
Ja byłem z rodzicami w Egipcie w Kairze i faktycznie ludzie się dziwnie gapili ale miałem to w dupie bo chciałem się dobrze bawić. Jak ktoś sie z tym nie afiszuje i nie prowokuje wyglądem to nie powinno sie nic stać ;) pozdrawiam :*


Afiszowała się, prowokowała wyglądem... Takie słowa słyszy się gdy usprawiedliwia się gwałcicieli.
deng zgao ping (?) 17.07.2015 18:03
USA słynie z tego, że eksportuje to, co u nich już przestarzałe.

Dopiero w tym roku ostatecznie wyeliminowali instytucjonalną homofobię i ją jak widać od razu wyeksportowali do Afryki Płn. Niech zaczną eksportować to, co sami uważają w danym momencie za wartość.
Adibu (?) 17.07.2015 15:37
Ja byłem z rodzicami w Egipcie w Kairze i faktycznie ludzie się dziwnie gapili ale miałem to w dupie bo chciałem się dobrze bawić. Jak ktoś sie z tym nie afiszuje i nie prowokuje wyglądem to nie powinno sie nic stać ;) pozdrawiam :*

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran