logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
30
2
0

Paradowy weekend w Wiedniu!

W sobotę jubileuszowa parada

Dodano: 18.06.2015, Aktualizacja: 18.06.2015

Ten rok obfituje w Wiedniu w wydarzenia promujące tolerancję. Wspomnijmy choćby Konkurs Piosenki Eurowizji, który w ubiegłym roku wygrała austriacka drag queen, Conchita Wurst, czy zmianę sygnalizatorów świetlnych na wyświetlające pary zarówno jedno- jak i różnopłciowe. Przed nami jeszcze kilka ważnych imprez, których punktem kulminacyjnym będzie Tęczowa parada. 20. czerwca przejdzie ona wiedeńskim bulwarem Ringstraße.

Festiwal Vienna Pride, który trwa w Wiedniu do 21. czerwca 2015 r., został w tym roku zorganizowany pod hasłem „Made in Pride” („Stworzeni w Godności”). Od poniedziałku 16. czerwca 2015 można odwiedzać w jego ramach na wiedeńskim Placu Ratuszowym miasteczko Pride Village. Na odwiedzających czeka oferta kulturalna, artystyczna, kulinarna i informacyjna. Liczne lokale dla gejów i lesbijek zadbają o dobre samopoczucie gości. Od godz. 11:00 do 22:00 będzie można relaksować się na leżakach na specjalnie przygotowanej sztucznej plaży, popijać drinki, dowiedzieć się więcej na temat wiedeńskiej społeczności i tańczyć w rytmie imprezowej muzyki. A to wszystko na tle przepięknego wiedeńskiego ratusza.

ZOBACZ TEŻ Jednopłciowe pary na przejściach poprawią bezpieczeństwo? Eurowizja coraz bliżej


Punktem kulminacyjnym Vienna Pride będzie Tęczowa parada, która odbędzie się w sobotę 20. czerwca 2015 r. Będzie to już dwudziesty tęczowy marsz. W nawiązaniu do dewizy pierwszej parady w 1996 r. („Widoczni 96”) - odbędzie się pod hasłem „Widoczni 2015”. Jak zawsze z tej okazji wiedeńska promenada Ringstraße, która w tym roku obchodzi 150. urodziny, zostanie zamknięta dla ruchu. Ciężarówki, motory, dorożki i około 100.000 osób przejdzie promenadą pod prąd dając wyraźny znak protestu przeciw dyskryminacji i opowiadając się za tolerancją i równouprawnieniem. Marsz zaczyna się o godz. 14. przed ratuszem, gdzie też na koniec parady odbędzie się wielka impreza. A komu jeszcze będzie mało świętowania, może kontynuować na licznych imprezach w najróżniejszych miejscach w nocy z soboty na niedzielę do białego rana.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE WYDARZENIA.


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Paradowy weekend w Wiedniu! F 1 Pride-Village-Rathausplatz © Martin Darling - CSD Vienna
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku