logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
189
2
15

Wentworth Miller: bycie ujawnionym to niezwykła szansa

"Queerowy" akcent podczas wizyty aktora w Krakowie

Dodano: 08.05.2015, Aktualizacja: 08.05.2015

"Dużo myślałem nad tym, co oznacza bycie ujawnionym aktorem w programie telewizyjnym – dla mnie to niezwykła szansa. Jako fan co tydzień, rok w rok, wpuszczam kogoś do swojego domu, po jakimś czasie ten ktoś zaczyna być dla ciebie rodziną. I gdy aktor decyduje się na wyjście z szafy – ty stajesz przed wyzwaniem, tak jakby ujawnił się członek rodziny" - powiedział naszemu portalowi aktor i scenarzysta, Wentworth Miller. Gwiazdor serialu "Skazany na śmierć" przyjechał do Krakowa na festiwal PKO Off Camera.

Aktor i scenarzysta Wentworth Miller, najbardziej znany z serialu "Skazany na śmierć" ("Prison Break") ujawnił się dwa lata temu, odrzucając zaproszenie na festiwal filmowy w Petersburgu. "Jako gej muszę odmówić. Chętnie wziąłbym udział w festiwalu, ale nie będę w Rosji mile widziany. Jestem zaniepokojony obecnym podejściem rosyjskich władz do gejów i lesbijek" - napisał aktor w specjalnym liście adresowanym do organizatorów festiwalu.

Do Krakowa Miller przyjechał na zaproszenie festiwalu filmowego, PKO Off Camera, gdzie pełnił funkcję członka jury. Podczas festiwalu można było obejrzeć jego debiut jako scenarzysty, film "Stoker". Po projekcji filmu aktor spotkał się z fanami i fankami w wypełnionym po brzegu kinie Kijów. Miller opowiadał m.in. o swoich początkach kariery, pracy jako aktora, ale także scenarzysty.

Nie zabrakło też odniesień do jego coming outu: Wentworth przyznał, że od tego momentu miał okazję wziąć udział w wielu ważnych dla LGBT inicjatywach, w tym akcjach Human Rights Campaign, czy Trevor Project. "Na osobistym i artystycznym poziomie nie mogę powiedzieć, by wpłynęło to jakoś na moją karierę. W kontekście rozmów, czy powinienem być obsadzany w konkretnych rolach, jedno mogę powiedzieć: postać, którą gram w serialu "The Flash", Captain Cold - jest w pełni sobą, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nikogo nie udaje. I dla mnie jest bohaterem. Zupełnie odwrotnie zachowuje się prawdziwy bohater komiksu, który ukrywa twarz, w jego życiu jest pełno sekretów. I tutaj widzę analogię, która może być ważna dla społeczności LGBT, zwłaszcza tej młodszej".

Nam udało się zapytać Wentwortha Millera o rolę publicznych osób w polepszeniu sytuacji ludzi LGBT. "Myślę, że to świetne pytanie, ale też na pewno trudne. Odpowiedzi jest wiele: możesz być orędownikiem ich sprawy, pokazywać się w różnych wydarzeniach, użyczać swojego głosu w konkretnych przypadkach. Możesz także pracować – jako aktor, być widzialnym. Dużo myślałem nad tym, co oznacza bycie ujawnionym aktorem w programie telewizyjnym – dla mnie to niezwykła szansa. Jako fan co tydzień, rok w rok, wpuszczam kogoś do swojego domu, po jakimś czasie ten ktoś zaczyna być dla ciebie rodziną. I gdy aktor decyduje się na wyjście z szafy – ty stajesz przed wyzwaniem, tak jakby ujawnił się członek rodziny: hej, jestem gejem, hej, jestem lesbijką, hej jestem transpłciowy. Ludzie dorastający w społecznościach, w których nie poznali żadnego geja ani lesbijki – widzą kogoś ujawnionego w telewizji, albo ujawnionego bohatera – i tworzą swoistą świadomość. I stają przed wyzwaniem zaakceptowania takiej osoby, bycia otwartym" - odpowiedział aktor i scenarzysta.(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (15)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
radek (42) Kraków 11.05.2015 10:08
SzukamSzczęścia :):
Niech pomieszka sobie jako ujawniony w Polsce, nie będac gwiazdą i najlepiej w niewielkim mieście, zobaczymy czy to też uzna za szanse ;)


Ja jestem ujawniony, mieszkam w Polsce i pochodzę z małego miasta. Uważam, że ujawnienie się to wielka szansa. No może łatwo zawsze nie jest, ale się da :-)
SzukamSzczęścia :) (28) Gdzieś tam na końcu świata 10.05.2015 23:07
Niech pomieszka sobie jako ujawniony w Polsce, nie będac gwiazdą i najlepiej w niewielkim mieście, zobaczymy czy to też uzna za szanse ;)
Grzegorz   dodane przez Facebooka 09.05.2015 21:30
zazdroszczę.
oldschoolowy (?) 09.05.2015 10:30
nie wiem co te fanki w nim widziały....
Justyna   dodane przez Facebooka 09.05.2015 9:55
Żałuję, że nie wiedziałam że był w Krk ;;
mg15 (42) łódź 09.05.2015 1:08
Czy ktoś jest gejem,czy też lesbijką ..komu to oceniać ? każdy ma swoją drogę ...ona daje nam siłę ...bez tłumaczeń ...jakimi jesteśmy ...
Łukasz   dodane przez Facebooka 08.05.2015 19:11
a to on jest gejem?? :O
Daniel   dodane przez Facebooka 08.05.2015 17:23
Wentworth Miller ♥ :*
Stanisław   dodane przez Facebooka 08.05.2015 17:14
Z perspektywy buddyjskiej to chyba - przynajmniej w teorii:D - nie jest skomplikowane: każda sytuacja, każdy stan jest pewną potencją, pewną jakością i w związku z tym przestrzenią do ich zagospodarowania. A jakie będą konkretyzacje owej jakości, owej potencji - konstruktywne czy destruktywne, w każdym razie mogą być bardzo zróżnicowane i będą niepowtarzalne, "osobnicze" - mamy na to niewątpliwie (nie absolutyzując go: w takich uwarunkowaniach, w jakich "zostaliśmy wrzuceni w istnienie") realny wpływ. We wszystkim bowiem tkwi zalążek zarówno porażki, jak i sukcesu, i homoseksualizm nie jest tu żadnym wyjątkiem, który podlegałby jakimkolwiek innym prawom działania Karmy:D. I byłoby miło i sympatycznie, gdyby polscy homoseksualiści robili ze swojej potencji, ze swojej jakości - takich, jakie obiektywnie in statu nascendi są - wpływ możliwie najbardziej konstruktywny. Konstruktywny to znaczy też jak najbardziej: twórczy! Oczywiście, konstruktywny z perspektywy mojego światopoglądu, który w istocie dość konkretnie ów konstruktywizm definiuje; no ale otwieram w tym momencie niejako już inny temat:D.
Dawid   dodane przez Facebooka 08.05.2015 15:45
I mnie tam nie było ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wentworth Miller: bycie ujawnionym to niezwykła szansa   Queermedia.pl Wentworth Miller w kinie Kijów (fot. M. Dropek)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku