logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
0
2

Życia Równoległe w krakowskim Teatrze Nowym

Wygraj wejściówkę na spektakle

Dodano: 09.04.2015, Aktualizacja: 09.04.2015

Od 16 do 19 kwietnia w Teatrze Nowym odbędzie się Festiwal Parallel Lives/Życia Równoległe zainicjowany przez Międzynarodowy Festiwal Teatralny Divadelná Nitra. W Teatrze Nowym pokazane zostaną produkcje teatralne z 3 krajów byłego bloku wschodniego, biorące udział w projekcie "Parallel Lives – 20 Wiek Pod Nadzorem Tajnej Policji". Mamy dla Was podwójne wejściówki na festiwalowe spektakle!

W Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży wystąpi rumuński Teatr DramAcum z "Typographic Capital Letters" w reżyserii Gianiny Cărbunariu. Przeniesiemy się we wczesne lata 80. XX wieku do Botoszany, prowincjonalnego rumuńskiego miasteczka, którego mieszkańcy, pogodzeni z reżimem Ceaușescu, kolaborują z Securitate. Pewnego dnia ktoś burzy ich pozorny spokój, na murach budynków w centrum miasta pojawia się kilka napisów. Napisane kredą slogany głoszą: „Nie będziemy już dłużej znosić niesprawiedliwości w naszym kraju!”, czy też „Wolność! Żądamy poszanowania praw człowieka!”. Securitate zostaje powiadomione. Lokalna społeczność wie, że nic dobrego z tego nie wyniknie. W obawie o własne życie jest gotowa zrobić wszystko co tylko w jej mocy, by znaleźć autora napisów tak szybko jak to tylko możliwe i uwolnić miasto od jego wywołujej zakłócenia obecności.
16.04.2015, godz. 19:15 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15
po spektaklu obędzie się spotkanie z twórcami spektaklu.


Na Scenie Klasycznej PWST spektaklem "Wnętrze wnętrza" (cz. 1, Vnútro vnútra, reż. Ľubomír Burgr; cz. 2, Paranoia Querulans, reż. Dušan Vicen) Teatr Skrat z Bratysławy przybliży widzom historię tajemniczej śmierci księdza Přemysla Coufala, jednej z najpoważniejszych niewyjaśnionych spraw w historii słowackiego sądownictwa i modelowy wręcz przykład bezprecedensowych praktyk czechosłowackiej bezpieki.
18.04.2015, godz. 19:15 Scena Klasyczna PWST, ul. Warszawska 5
po spektaklu obędzie się spotkanie z twórcami spektaklu.


W Teatrze Nowym zobaczymy 19 kwietnia "Follow me" w reżyserii Radosława Rychcika. Pułkownik Józef Schiller, niezwykle skuteczny działacz krakowskiej bezpieki, który rozpracowywał środowiska inteligencji katolickiej na terenie Małopolski i Ada Grudziński, francuska żydówka polskiego pochodzenia, córka polskiego opozycjonisty, który po stanie wojennym uciekł do Francji. Te dwie prawdziwe postaci, które w realnym życiu nigdy się ze sobą nie zetknęły ani nawet nie wiedziały o swoim istnieniu spotykają się w fikcyjnej przestrzeni teatralnego przedstawienia.
19.04.2015, godz. 17:00 Teatr Nowy, ul. Gazowa 21
po spektaklu obędzie się spotkanie z twórcami spektaklu.


Wydarzenia towarzyszące

W ramach Festiwalu Parallel Lives/Życia Równoległe odbędzie się również projekcja 6 filmów dokumentalnych o 6 krajach biorących udział w projekcie „20 Wiek – Pod Nadzorem Tajnej Policji”. Koprodukcja - Mandala Pictures, DogDocs (17 i 18 kwietnia, godz. 17:00, Kinoteatr Wrzos, ul. Zamoyskiego 50.

Peroformance Prince Negatif & Lady Maga. To nie jest ciało.
(19 kwietnia, godz. 21.30, Teatr Nowy, ul. Gazowa 21

Koncert. Amfateatr. Amfateatr to czwórka ludzi, którzy postanowili odsłonić kurtyny swoich umysłów. Klasyczny rockowy skład dopełnia Aneta Wirzinkiewicz aktorka Teatru Nowego.
(19 kwietnia, godz. 21:30, Teatr Nowy)

Organizator Festiwalu: Festival Divadelná Nitra i Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie

WIĘCEJ INFORMACJI O SPEKTAKLACH NA STRONIE TEATRU NOWEGO.
Wydarzenie na Facebooku.

KONKURS!

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na spektakle. Co trzeba zrobić? Wystarczy wysłać nam na maila (za pomocą formularza) informację na który spektakl chcecie iść. Kto pierwszy ten lepszy!

Na maile czekamy do poniedziałku, 13.04.2015 roku.

Szukasz ciekawych wydarzeń LGBT i LGBT-friendly? Zapraszamy do zapoznania się z naszym QUEEROWYM ROZKŁADEM JAZDY!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 10.04.2015 15:04
a „Skąd możesz otym wiedzieć deng zgao ping nie widzialas. je ...a już je oceniasz...
deng zgao ping (?) 09.04.2015 19:56
Te sztuki teatralne nie wyglądają na wartościowe. Nie są też o Glbt.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku