logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
119
9
14

Gejowski i lesbijski seks pomogą przetrwać ludzkości?

Ciekawe badania w Anglii

Dodano: 27.11.2014, Aktualizacja: 27.11.2014

Wstępne wyniki badań przeprowadzonych w Anglii pokazują, że homoerotyzm może mieć ważny i pozytywny wpływ na społeczeństwo i jego rozwój. Jak to możliwe?

Dr Diana Fleischman z Uniwersytetu w Portsmouth badała związki pomiędzy progesteronem a zachowaniami seksualnymi: by sprawdzić rolę zachowań homoseksualnych w cementowaniu sojuszy w ludzkiej ewolucji. Wyniki wstępnych badań, które zostały opublikowane w "Archives of Sexual Behavior", zapowiadają się bardzo ciekawie. Okazuje się, że heteroseksualne kobiety, mające wyższy poziom progesteronu, są o wiele bardziej otwarte na kontakty seksualne z innymi kobietami. Podobnie z heteroseksualnymi mężczyznami - gdy przypomni się im o roli męskich przyjaźni i sojuszy, okazują się o wiele bardziej pozytywnie nastawieni do seksualnych zachowań względem innych mężczyzn.

Badacze zwracają uwagę, że wytwarzany przez jajniki i jądra hormon progesteron odgrywa dużą rolę w tworzeniu więzi między ludźmi, jest odpowiedzialny za nasze troskliwe i przyjacielskie zachowania, a jego poziom rośnie, gdy ludzie wchodzą w bliskie i przyjacielskie relacje. Przypomnijmy też, że progesteron jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży.

"Z ewolucyjnej perspektywy seksualne zachowania kojarzą nam się z przetrwaniem gatunku. Ale ponieważ są one także intymne i przyjemne, przez wiele gatunków są wykorzystywane w celu stworzenia i utrzymania więzi społecznych" - przypomina dr Fleischman, dodając, że "wyniki badania są istotne, ponieważ użyto dwóch różnych metod, które doprowadziły do tej samej konkluzji". "Kobiety o wiele bardziej były zmotywowane do myślenia o homoerotycznych zachowaniach, gdy ich poziom progesteronu był wyższy. Podobnie było w kontrolnej grupie mężczyzn, w której zmiana podejście do homoerotycznych zachowań nastąpiła nie z powodu sugerowania im seksu, ale raczej przyjaźni i zbudowania więzi" - podkreśla badaczka.

Warto przypomnieć, że podobnym badaniom poddawano już małpy: wykazały, iż małpy wykorzystują seks, w tym homoseksualny, do wzmacniania więzi społecznych i nowych przyjaźni.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
BARAKIEL (24) Warszawa 27.11.2014 18:33
Całkiem ciekawa interpretacja. Można się było domyśleć gdy wykluczono społeczne znaczenie w kreowaniu zachowań homoseksualnych, że to albo hormony, albo uwarunkowania genetyczne za to odpowiadają :P i mnie akurat w tym nic nie dziwi, skoro odpowiednie stężenia hormonów i neuroprzekaźników są w stanie wywołać u nas depresję, schizofrenią, manię czy wreszcie choćby uczucie miłości to równie dobrze mogą mieć wpływ na to co i do kogo czujemy :P cieszę się, że ktoś prowadzi w tym kierunku badania, bo jeśli zdołają to potwierdzić innymi badaniami to będzie to niepodważalny dowód na NATURALNY charakter homoseksualizmu i wytrącimy w ten sposób najsilniejszy argument homofobom, w tym też KK będzie musiał zaakceptować ten stan tak jak i to, że Ziemia nie jest centrum wszechświata i nie jest płaska :D
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
Carola (23) Olsztyn 06.11.2015 22:08
To, co tu piszą jest mega interesujące :)
Anq (102) Poznań 03.12.2014 4:09
"heteroseksualne kobiety, mające wyższy poziom progesteronu, są o wiele bardziej otwarte na kontakty seksualne z innymi kobietami" No to jeszcze powinni dodać informację jaki poziom progesteronu przy "o wiele większej otwartości" oznacza, że już się jest biseksem czy jeszcze osobą heteroseksualną ;) Jeszcze się okaże, że pół queera to hetero o podwyższonym progesteronie. hahahahahah
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 01.12.2014 14:51
pozyjemy zobaczymy jak to bedzie..
Ursid (?) 30.11.2014 18:10
Nie wygląda to na rzetelne badania.
lyman (34) Gliwice/Katowice 30.11.2014 17:50
Też mi odkrycie naukowe. Przecież już starożytni spartanie o tym wiedzieli i skutecznie to wykorzystywali do celów wojskowych. Fakt, może nie wiedzieli jaki konkretnie hormon za to odpowiada, ale i tak działało. Mogli by się ludzie więcej uczyć od przodków to by było łatwiej.
kokokoko123 (?) 30.11.2014 13:40
ale śmiszne ino wymyslają co chwila coś nowego
inwonderland (20) Białystok 29.11.2014 23:08
Moment, to gdzie jest ta odpowiedz na pytanie, ktorym jest zatutulowany artykul?
shingao (31) Szczecin 28.11.2014 12:52
La Muerte:
shingao:
BARAKIEL:
(...) Ziemia nie jest centrum wszechświata i nie jest płaska :D


Skoro nie znamy granic wszechświata, to trudno orzec co jest, a co nie jest jego centrum ;)


Samo określanie centrum wszechświata jest głupotą, podobnie jak mówienie o jego granicach. Przestrzeń jest zakrzywiona we wszystkich wymiarach i nie ma brzegów, a więc i środka. Wedle zasady kopernikańskiej można nawet powiedzieć, że każdy punkt w przestrzeni jest środkiem wszechświata.


Czyli potwierdzasz moje słowa. Jeśli nie ma granic, więc nie możemy ich znać :)
Wesolutka (?) 28.11.2014 12:09
bombadil:
Wszystko ciekawe tylko... co to jest ten seks?

Kiedyś się dowiesz... Będziesz miał swój pierwszy raz.

U hetereseksualistów są nawet z tego dzieci.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gejowski i lesbijski seks pomogą przetrwać ludzkości? © detailblick - Fot. Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku