logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
457
1
49

Popieram Związki w telewizji publicznej!

Spot promujący kampanię zobaczymy w TVP

Dodano: 20.10.2014, Aktualizacja: 21.10.2014

Pamiętacie klip promujący kampanię Popieram Związki? Prawdopodobnie już w tym tygodniu zobaczymy jego skróconą wersję w TVP! Spot, będący elementem kampanii przygotowanej przez KPH, został pozytywnie zweryfikowany przez TVP i zostanie nieodpłatnie pokazany jako kampania społeczna.

Kampania społeczna Popieram Związki ruszyła w kwietniu. Miała ona zwrócić uwagę na potrzebę wprowadzenia w Polsce instytucji związków partnerskich. Kilkaset zdjęć i wpisów na stronie akcji, komentarzy w mediach społecznościowych – i przede wszystkim ponad 70 tys. wyświetleń spotu "Najbliżsi Obcy", reklamującego kampanię - to wynik kilku miesięcy jej działania. Teraz będzie szansa na pokazanie akcji widzom TVP.

Pierwotny 90 sekundowy spot mówi o rodzinie, bliskości, intymności, wzajemnej odpowiedzialności oraz ich zderzeniu z polską rzeczywistością – osoby pozostające w związkach partnerskich w świetle polskiego prawa są dla siebie zupełnie obce. Jednocześnie, jest pierwszą w Polsce profesjonalnie wyprodukowaną kampanią wideo na temat związków partnerskich. Koncepcję kreatywną przygotowała agencja reklamowa LOWE GGK znana między innymi z zeszłorocznej kampanii Rodzice, Odważcie się Mówić, oraz dom produkcyjny Rochstar Prime Time. Reżyserowała Karolina Lewicka (Związek Filmowy Konkubinat). Główną rolę w kampanii gra Magdalena Bendek.W TVP zobaczymy skróconą, 30-sekundową wersję. Przypomnijmy, że organizacje pożytku publicznego mogą w telewizji publicznej nieodpłatnie pokazywać swoje spoty. "Kampania Przeciw Homofobii traktowana jest na równi z innymi organizacjami pożytku publicznego. Telewizja Polska jest nastawiona na propagowanie otwartości i tolerancji, a spot "Najbliżsi obcy" jest przykładem dobrze zrealizowanej kampanii - zarówno pod względem warstwy wizualnej, jak i merytorycznej - która naświetla ogólnospołeczny problem" - mówi w rozmowie z Onet.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP.

Jak doszło do pokazania spotu w TVP? Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii podkreśla w rozmowie z nami, że załatwienie wszystkich formalności trwało trochę czasu, ale sama odpowiedź z TVP przyszła w ciągu miesiąca. "Nie da się ukryć, że jesteśmy bardzo zadowoleni! Decyzja jest na plus, publiczne wypowiedzi rzecznika TVP także. Ku naszemu zdziwieniu Jacek Rakowiecki zapowiedział, że pierwsze emisje spotu mogą nastąpić nawet w tym tygodniu, więc bardzo szybko".

"Spot "Najbliżsi Obcy" jest elementem kampanii Popieram Związki i od początku założenie było takie, że spot zostanie pokazany w telewizji. Zainwestowaliśmy spore środki finansowe, a w jego produkcję zaangażowany był cały sztab profesjonalistów, to było ogromne przedsięwzięcie. Przy czym muszę zaznaczyć, że wiele osób i tak pracowało przy spocie pro bono! Nie udałoby się go zrealizować bez wsparcia darczyńców, którym bardzo chcemy podziękować. I chociaż spot pokazaliśmy w kwietniu, prawdziwa premiera będzie miała miejsce dopiero teraz – w telewizji" – zaznacza Mirka Makuchowska.

"Najbliżsi obcy" zobaczymy w TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura oraz TVP Historia, prawdopodobnie w godzinach 6.00-18.00.

Dajcie znać jak zauważycie spot w telewizji!

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (49)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
kurczak_z_rozna (28) Kraków 20.10.2014 21:38
10 lat temu nie odważyłbym się pomarzyć o czymś podobnym... Idzie ku lepszemu. Nawet jeśli jesteśmy zawiedzeni brakiem rewolucji, nie sposób nie dostrzec ewolucji w sytuacji LGBT w Polsce.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
anochi (33) Kroke 20.10.2014 16:03
Gratulacje dla wszystkich osob zaangazowanych!
To jest sukces na miarę "niech nas zobaczą".

Faktycznie jestem tylko ciekawa co powstalo w tej wersji skróconej i czy na koncu jest odnosnik do strony parronackiej?
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
stay high (22) Kraków 20.10.2014 14:51
Mimo wszystko to ogromny krok w lepszą stronę. ;)
Aż nie chce mi się wierzyć!
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
.om (?) 08.11.2014 9:44
Dzięki tej akcji jest szansa, że może jednak polskie państwo/prawo wcześniej niż za 100 lat będzie równo traktować wszystkich obywateli jeśli chodzi o związki - te formalne i nie. Nie wspominając o małżeństwach ;)
Spot sam w sobie jest tak cukierkowy i słodki, że aż mnie zemdliło. Szkoda.
Grzegorz   dodane przez Facebooka 26.10.2014 7:55
Pan prof. Watson (noblista) za sluszne konkluzje ,że kobiety są śr. znacznie mniej inteligentne od mężczyzn (co widać np. po lewackich portalach...),był surowo szykanowany! A pan Browary Regionalne Jakubiak za trochę prawdy o LGTBQ...
pierrot (34) Kraków 23.10.2014 1:57
Właśnie oglądam "Prawo Agaty" - odcinek 9, sezon 6 - polecam, jest o nas. Fajnie, że poruszają po raz kolejny nasz temat. Malajkat gra geja, który po utracie partnera walczy w sądzie o wyegzekwowanie zapisów testamentu jego partnera.
fenix (43) Warszawa 22.10.2014 22:24
super!!!!
black.widow (?) 22.10.2014 14:25
w końcu!:D
Julia   dodane przez Facebooka 21.10.2014 22:19
Krystyna chytra jesteś żmijo xdd
Łukasz   dodane przez Facebooka 21.10.2014 19:25
Mar Archie Kemp nie ;)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Popieram Związki w telewizji publicznej! Fot. mat. pras.
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku