logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
22
30
20

"My, Słowianie" w wersji drag

Kim Lee na folkowo

Dodano: 30.06.2014, Aktualizacja: 30.06.2014

Doczekaliśmy się zapowiadanego przez Krytykę Polityczną coveru piosenki "My, Słowianie" Donatana i Cleo z drag queen Kim Lee w roli głównej. Klip od piątku zaliczył już ponad 19 tys. odsłon na Youtube.com.

"Pomysł nagrania alternatywnego teledysku do piosenki "My, Słowianie" powstał w mojej głowie podczas występu Kim Lee na targach EROtrends 2014. Piosenka w wersji azjatyckiej drag queen przestawała być epatowanie cycem i zaproszeniem do turystyki seksualnej („Szukaj u nas idealnych żon”), stawała się czymś więcej" - pisał na stronie "Dziennika Opinii" Jaś Kapela, pomysłodawca coveru. Piosenkę śpiewa Justyna Jary, a w tle widzimy Kim Lee w słowiańskim stroju tańczącą na mazowieckiej wsi.



Prawicowe media grzmią, że to "profanacja hitu", do coveru z Kim Lee w roli głównej odniósł się też sam Donatan:

Post użytkownika Donatan.


(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (20)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
PapillonNoir (20) Częstochowa i Łódź 30.06.2014 23:23
Teledysk fajny :D ( choć przeboleć nie mogę ze kto inny śpiewa kogo innego widać- taka fanaberia :D) ale po co ten "na poziomie" komentarz Donatana zamieściliście? Niech siedzi na swojej wsi....
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
teahknight (30) Opole 30.06.2014 21:19
Z drag queen jakoś to wygląda, seksistowski tekst nabiera innego wydźwieku i całość staje się ciekawa, bo oryginał to zwykła szmira, zarówno sam utwór jak i teledysk.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
teahknight (30) Opole 04.07.2014 22:10
lohrelain:
Wiecie co? Jest mi wstyd za ludzi, którzy jak pewna pani Katarzyna kaleczy język polski. Cóż, ona twierdzi, że to jest "jezyk..... Polski....".
I w sumie tylko zepsułam sobie humor, bo jakoś odruchowo zaczęłam czytac komentarze. Błagam Was, zróbcie coś, żeby Polacy przestali tak schodzić na psy jak pan Donatan, bo co najgorsze, on pociąga za sobą całkiem sporą rzeszę młodych ludzi. Przytoczę jeden komentarz:
" Te wszystkie zasady które dotyczą języka Polskiego...nie trzymają się ani składu ani ładu...co z tego że słowo pidżama wszyscy wymawiają piżama...niektóre wyjątki chociaż by w pisowni...wyglądają tylko ładnie...aczkolwiek nie widzę błędu w tym że ktoś dla zgrywy mógł napisać kakało...to tak samo jak słowo może a morze...to drugie przez "rz"...bo płynie tam woda tak?..nonsens...i jeszcze raz nonsens..."
Chyba ktoś tu przespał język polski.

Błagam, zniszczcie to w zarodku, zanim zacznie wychodzić na świat! ;-;


Nieznajomość zasadności gramatyki wynika z tego, że ludzie nie rozumieją że język ewoluował, i kiedyś można było 'wysłyszec" czy pisze się 'ch' czy 'h'. Ale są jeszcze dyslektycy, i ludzie używajacy alternatywnej pisowni związanej z subkulturami, internetem albo gwarą, więc radzę się tak nie przejmować.
lohrelain (21) Poznań/Gdynia 03.07.2014 16:17
Wiecie co? Jest mi wstyd za ludzi, którzy jak pewna pani Katarzyna kaleczy język polski. Cóż, ona twierdzi, że to jest "jezyk..... Polski....".
I w sumie tylko zepsułam sobie humor, bo jakoś odruchowo zaczęłam czytac komentarze. Błagam Was, zróbcie coś, żeby Polacy przestali tak schodzić na psy jak pan Donatan, bo co najgorsze, on pociąga za sobą całkiem sporą rzeszę młodych ludzi. Przytoczę jeden komentarz:
" Te wszystkie zasady które dotyczą języka Polskiego...nie trzymają się ani składu ani ładu...co z tego że słowo pidżama wszyscy wymawiają piżama...niektóre wyjątki chociaż by w pisowni...wyglądają tylko ładnie...aczkolwiek nie widzę błędu w tym że ktoś dla zgrywy mógł napisać kakało...to tak samo jak słowo może a morze...to drugie przez "rz"...bo płynie tam woda tak?..nonsens...i jeszcze raz nonsens..."
Chyba ktoś tu przespał język polski.

Błagam, zniszczcie to w zarodku, zanim zacznie wychodzić na świat! ;-;
Lerock91 (26) Zamość 02.07.2014 15:43
Bezwartościowe, jak twórczość Pana Jasia Kapeli.
kawabezcukru (?) 02.07.2014 12:55
nie wiem co to wniosło poza kolejnymi atakami nienawiści
teledysk i wykonanie - przesłanie żadne. albo kompletnie nie przemyślane, albo do zrobienia bezsensownego szumu.
navigo (?) 02.07.2014 10:39
Obrzydliwe.
deng zgao ping (?) 01.07.2014 22:27
Tragedia. Jedna drag queen kręci się po łące ubrana na ludowo do oryginalnego wykonania piosenki epatującej seksizmem i heteroseksualizmem. Trudno o większą szmirę i żenadę.
PapillonNoir (20) Częstochowa i Łódź 01.07.2014 20:51
zewszad_i_znikad:
A co zrobić? Owa Justyna całkiem dobrze śpiewa, natomiast Kim Lee raczej nie ma do tego warunków...
Pewnie daliby po prostu oryginał, ale przestraszyli się, że twórcy tegoż mogą mieć pretensje i domagać się jakiejś opłaty za prawo do wykorzystania utworu. Za prawo do zrobienia swojej przeróbki płacić nie trzeba.
Dlatego fanaberia :) jakoś mi się utarło że drag queens to śpiewający zawód
BuchBuchem94 (23) Zielona Góra 01.07.2014 14:28
Eeee bardzo fajne ! :D . zarąbisty bit dobry głos lecz trochę teledysk na kicz bo te pola ale ogólnie 4+ jak najbardziej :) !

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
"My, Słowianie" w wersji drag Fot. za: youtube.com