logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
195
21
90

Zakończyła się 14. Parada Równości

Kilkanaście tysięcy osób przeszło ulicamy Warszawy

Dodano: 14.06.2014, Aktualizacja: 16.06.2014

Ulicami Warszawy przeszła 14. Parada Równości. Manifestacja wyruszyła spod Pałacu Kultury i Nauki a zakończyła się na Plaży Równości w klubie La Playa po praskiej stronie Wisły. Według organizatorów na ulice stolicy wyszło 12-15 tysięcy demonstrantów. Podczas parady nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów.

18:00
Parada Równości dotarła na plażę! Teraz zabawa w klubie La Playa i na Plaży Równości. Wystąpią m. in. Izabela Trojanowska oraz Asteya & RunForEast. Wstęp wolny. Wszystkie wydarzenia na stronie http://paradarownosci.eu/kalendarz-wydarzen. Zapraszamy za rok na kolejną Paradę Równości! Wszystkich, którzy jeszcze nie uczestniczyli w takiej imprezie zachęcamy do lektury wspomnień "Moja pierwsza parada": http://queer.pl/artykul/194782/parada-rownosci-moj-pierwszy-raz.

17:30
Nadal bardzo spokojnie. Manifestacja powoli dociera do Plaży Równości.


17:20
W 14. Paradzie Równości bierze udział 12.000 - 15.000 osób! Przed chwilą taką informację podali organizatorzy.

17:17
Na gazeta.pl pojawił się pierwszy klip z otwarcia Parady: http://wyborcza.pl/1,75248,16155445,Parada_Rownosci_idzie_przez_Warszawe__W_tym_roku_na.html

17:10
Nie tylko Parada Równości. W Warszawie odbywa się także Parada Traktorów. A tak by to wyglądało, gdyby obie manifestacje się połączyły.


17:05
A teraz na Pragę!


16:58
A tu takie "statystyczne" ciekawostki


16:50
Ekipa Twojego Ruchu.


16:40
Jest na coraz więcej!


16:29
A oto niżej wspomniani przeciwnicy. Hasło nowe, ale problemy z ortografią pozostały.


16:22
Przeciwnicy Parady Równości mają rację: nic, tylko gołe du.. i zgorszenie :)


16:12
Jedzie także platforma Twojego Ruchu, choć media informowały, że Janusz Palikot zrezygnował z udziału w Paradzie.


16:07
Miłość nie Wyklucza z nowym banerem: "Małżeństwa z prawem do adopcji dla wszystkich". Dotychczas grupa pokzywała się na manifestacjach z hasłem: "Żądamy ustawy o związkach partnerskich".


16:03
Jest też baner Queer.pl: "Wyjdźcie z ukrycia, gdziekolwiek jesteście"


16:00
W SLD pełna mobilizacja :) - fotka wykonana na godzinę przed Paradą Równości


15:58
W Zagrzebiu na Paradzie pojawiło się 8-10 tys. osób. Jak będzie u nas?

15:50
Zobaczcie jak nas dużo!


15:36
Zniknęły chmury i pojawiło się słońce. Będzie tęcza? Właśnie ruszyła 14. Parada Równości!


15:26
"Atmosfera jest super, pogoda będzie jeszcze lepsza. Ruszamy" mówi Jej Perfekcyjność.

15:22
Start parady trochę się opóźnia. Pogoda nie jest niestety najlepsza - lekko pada. Mimo wszystko frekwencja dopisuje i przyszło sporo ludzi.

15:17
"Bardzo się cieszymy, że możemy dziś zamanifestować o równe prawa osób LGBT" mówi Aneta Ostrowska ze Stowarzyszenia Akceptacja


15:15
Pozdrowienia od Anny Grodzkiej: "wszystkich którzy nie mogli dojechać, a chcieli pozdrawiam. Spotkamy się w przyszłym roku"

15:10
Adam Ostolski - wspólprzewodniczący Zielonych o Paradzie Równości

Parada Równości to dla mnie święto różnorodności i solidarności. To wspólne działanie. W społeczeństwie, gdzie każdy kręci się wokół własnego nosa, nikt tak naprawdę nie jest wolny. Tylko dzięki wzajemnej trosce i solidarnej walce o swoje prawa możemy stworzyć społeczeństwo, gdzie każy i każda może być sobą. Naszym celem jest pełna równość, ale ważne jest też, żeby zrobić następny krok. W tym roku szczególnie powinniśmy domagać się od premiera trzech rzeczy: ustawy o związkach partnerskich, ustawy o uzgodnieniu płci oraz ratyfikacji konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. To naprawdę niewiele, nawet Tuska powinno być na to stać.

15:05
Jest także Conchita :-) Kim Lee jako gwiazda Eurowizji


15:04
Pojawiła się już Jej Perfekcyjność


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (90)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Szysz (27) Kielce 16.06.2014 6:29
anochi:
ZWRACAM HONOR
Wszystkim tym, którzy pisali o dwóch normach, dwóch tolerancjach i dwóch wzorach dozwolonych normalności dla osób hetero i homo.

Centrum miasta, deptak i molo znane w calym kraju... same pary hetero - na ławeczkach, na trawce, w ogródkach przy stolikach.. na sobie, piętrowo, w uścisku, całując się... masa. ogólnie przyjęta norma.
Jedna para 2 dziewczyn... idące za ręce... (może nawet nie para)... i spojrzenia... i zdziwienia otoczenia...

Mam tego dość. Mamy tego dość !?
Nawet z piórkiem na głowie... mam do tego prawo. Nawet z osobą tej samej płci... mogę robić co nam się podoba. i nikomu nic do tego.
Możemy robić co nam się podoba...
Tam kraj mój gdzie prawa moje... Gdzie prawa moje tam moje podatki...

Powiedz to tym tutaj, którzy chcieliby ci twoje prawa odebrać. Chociaż sami są niehetero. Schować do szafy wszystkich, którzy szkodzą naszemu wizerunkowi z jakiegoś powodu. Najlepiej, żebyśmy w ogóle przepraszali, że żyjemy i wmawiali heterykom,że jesteśmy przecież tacy jak oni, a reszta, która nie jest (ta panienka czy przebieraniec na przykład) to jacyś zboczeńcy, za których nam w najlepszym wypadku wstyd.
Ja ze swojej strony nie zamierzam za nic przepraszać i nikogo udawać. Pokazywać heterykom, że przez to,że może nie przystaję do jakiejś normy, sama do siebie i podobnych mi osób nie mam szacunku, że nimi pogardzam. Łagodnością i tak nic nie uzyskamy.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 4
BARAKIEL (24) Warszawa 15.06.2014 20:37
Jak wskażesz mi w którym miejscy napisałem, że masz się upodabniać do gejów i lesbijek chodzących w kontrowersyjnych strojach to nawet Cię przeproszę. Napisałem o mentalności a nie wyglądzie, naucz się czytać.
I nie odwracaj kota ogonem, bo to nie dokonuję ostracyzmu na pewnej części środowiska tylko właśnie Ty. Moje wypowiedzi napiętnują tylko i wyłącznie chorą i dziwną jak dla mnie mentalność. Uzurpujecie sobie prawo do nazywania jednych normalnymi, a innych dziwakami. Otóż na pewno nie na tym polega tolerancja, a jej braku z kolei ja nie toleruję.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
shingao (31) Szczecin 15.06.2014 18:21
skyress-v:
Mówicie, ze parada jest potrzebna, że była grzeczna jak na paradę i wgl wszystko było okej.Ale poczytajcie sobie reakcje heteryków, większość pisze, że zwisa im kto jest homo, kto hetero, że akceptują nasze odmienne preferencje seksualne, ale irytuje ich emanowanie tymi preferencjami na ulicach i tyle.
Więc taka parada nie dość, że niewiele pomoże..bo tak serio? Myślicie, że hetero nie wiedzą, że istniejemy? Otóż, przypomina im się o tym 24/7 365 dni w roku, a dodatkowo w takie dni jak dziś drażnimy ich jeszcze bardziej. Nie chodzi o ukrywanie się, ale o racjonalne uświadomienie ludzi. Strach i obawy zwalcza się powoli a nie rzuceniem w twarz tym kogo lub czego się ludzie boją...


Smoleńskie-pisowskie miesięcznice są co miesiąc,
Masy rowerowe są co miesiąc w każdym dużym mieście. Blokują centra miast.
Katolickie procesje odbywają się w każdym możliwym mieście i wsi. Jeszcze większy paraliż miast.
Marsz niepodległości kończy się zadymami, podpalonymi wozami telewizji, spalonymi budkami ambasad innymi małymi obiektami architektury (tęcza).
Związkowcy jak robią demonstracja to muszą kogoś wywieźć na taczce, spalić jakąś kukłę albo opony, aby zasmrodzić miasto.

Parada jest raz w roku. Uczestnicy niczego nie palą. Nie niszczą samochodów.
Ale wiadomo. To pedał zły. pedał powinien siedzieć w domu, i wstydzić się swojego pedalstwa.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
aakunen (32) Newport (sometimes Koszalin) 14.06.2014 20:30
To ciekawe, gdy ludzie, którzy uważają, że są prześladowaną mniejszością używają dokładnie tego samego języka do opisu części tej mniejszości „dziwolągami”, „żałosne przebrania”, „dziwakami”.
Niektóre z waszych opinie można skrócić do tego: „Nikt nie powinien nas obrażać z powodu tego, kim jesteśmy, ale oni, te poprzebierane dziwadła? Nie powinni wychodzić tak na ulicę.”

Brzmi znajomo?
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 4
matio (27) ... 14.06.2014 20:23
Pragnę zauważyć, ze na korowodzie podczas Juwenaliów studenckich młodzi ludzie także przebierają się w szalone stroje i nikt nie uważa ich za dziwaków.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
be_p_art (?) 14.06.2014 20:20
Właśnie wróciłam z tęczowej parady w Wiedniu, i czytając komentarze poniżej ciśnie mi się na usta - WYLUZUJCIE!!! Może potrzeba troszkę dystansu i zabawy? Tak jest w stolicy Austrii! To ma być pozytywne święto, a PRZY OKAZJI pokazania, że istniejemy. Nie ma oburzenia z powodu gołych dup (co i tak jest rzadkością!) a przebrania i platformy tworzą niepowtarzalny, barwny spektakl. Pride Village jest zainstalowana pod ratuszem, a tramwaje jeżdżą od tygodni z tęczowymi flagami :) Oby tak to kiedyś wyglądało w Warszawie :)
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 3
pomiedzy (?) 14.06.2014 18:39
tiamotantox3:
Jaki kraj tacy ludzie. Właśnie przez takie parady, żałosne przebrania ludzi w niej uczestniczących homoseksualiści są uważani za ludzi z zburzeniami psychicznymi i wypierani ze społeczeństwa. Chcemy równouprawnienia dla normalnych ludzi kochających osoby tej samej płci czy dla dziwaków?

Tak. Chcę równouprawnienia dla dziwaków. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
BARAKIEL (24) Warszawa 14.06.2014 18:18
Ej no nie przesadzajcie. Wy chyba nie widzieliście ekstremalnych parad. Takie jakie są w West Hollywood, Barcelonie czy w wielu innych krajach.
Tutaj niewielki procent włożył przebrania i to nie jakieś straszne. Nie widzę żadnej golizny, paradowania w stringach czy ostrym makijażu, nie widzę drag queen (no dobra jest Jej Perfekcyjność, chociaż czy ja wiem, czy można go nazwać drag queen). Po za tym widzę ludzi, uśmiechniętych ludzi, idących w paradzie z flagami, banerami z wolnościowymi hasłami i tęczowymi flagami.

Ja jestem z nich szczerze dumny i daleko mi do myślenia, że takie parady są niepotrzebne. Pokazują, że jesteśmy częścią i nie chcemy się dłużej ukrywać ze swoją odmiennością, do której mamy pełne prawo.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
chore.to (?) 14.06.2014 18:10
jakoś rzeszy dziwolągów nie widzę, większość ma codzienne stroje, nie panikujcie "normalni homoseksualiści" ;)
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
enfant_soleil (?) 14.06.2014 18:02
Simi82:
parada poprzebieranych dziwolągów, a potem się dziwią, że społeczeństwo Nas tak odbiera. Po co te durne przeprania, na codzień tak nie wygladamy chyba, co? ehh

Na karnawale w Rio de Janeiro i wielu innych miejscach ludzie też nie bawią się w ubraniach, które noszą w dni robocze. Uczestnicy i uczestniczki parady równości mogliby się wprawdzie ubrać w narodową barwę Polski, czyli smutną szarość, ale po co? Każdy ubrał się tak, jak uważał za stosowne. Tych najbardziej kolorowych jest może procent, dwa, reszta idzie sobie w swoich zwykłych ciuchach. Jest różnorodnie - i dobrze!
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 3

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku