logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
70
0
4

Xavier Dolan i Yves Saint Laurent powalczą o Złotą Palmę

18 filmów w konkursie głównym w Cannes

Dodano: 18.04.2014, Aktualizacja: 18.04.2014

W czwartek poznaliśmy filmy, które powalczą w Cannes o Złotą Palmę: w konkursie głównym znalazły się nowa produkcja Xaviera Dolana i film o życiu Yves Saint Laurenta. 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes rozpocznie się 14 maja.

Zeszłoroczna nagroda dla "Życia Adeli. Rozdział 1 i 2" przeszła do historii: po raz pierwszy w Cannes Złota Palma powędrowała do twórców filmu skupiającego się na tematyce LGBT, a konkretnie relacji dwóch kobiet. Czy w tym roku będzie podobnie? W konkursie głównym znalazł się jeden "tęczowy" film: opowiadający o życiu francuskiego projektanta mody, Yvesa Saint Laurenta. Co ciekawe, "Saint Laurent" Bertranda Bonello jest mocno krytykowany przez Pierre'a Bergé'a, partnera słynnego projektanta, który zapowiadał nawet, że będzie próbował zablokować film w kinach. W filmie występuję m.in. Léa Seydoux, Emma z “Życia Adeli”. Pod koniec maja swoją premierę będzie miał natomiast inny film o Saint Laurencie, reżyserowany przez Jalila Lesperta, bardzo przez Bergé'a chwalony.Prawdopodobnie także w maju w polskich kinach zobaczymy "Toma" Xaviera Dolana. Jednak w Cannes Dolan pokaże swój najnowszy film – "Mommy". Główną bohaterką jest wdowa, która z pomocą tajemniczej sąsiadki wychowuje 15-letniego syna. To pierwszy film ujawnionego Dolana bez pierwszoplanowego bohatera LGBT. W 2012 roku Dolan przyznał, że marzy o Złotej Palmie. Czy marzenie młodego filmowca się spełni w tym roku? Zobaczymy w maju.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
blaze_me_up (31) Kraków 20.04.2014 0:10
@higashi, Dolan w Martyrs jedynie zagral, nie byl autorem tamtego horroru, wiec nie mozna powiedziec, ze go "popelnil". Tu chodzi o filmy, ktore wyrezyserowal, wiec informacja w artykule jest poprawna.
higashi (?) 19.04.2014 0:51
""Mommy". Główną bohaterką jest wdowa, która z pomocą tajemniczej sąsiadki wychowuje 15-letniego syna. To pierwszy film ujawnionego Dolana bez pierwszoplanowego bohatera LGBT. "

Dolan popełni w swoim życiu przynajmniej jeden horror, który mało miał wspólnego z jakąkolwiek oreintacją seksualną. A dokładniej Martyrs.
justkissshitfaced (?) 18.04.2014 23:30
♥ ♥
chore.to (?) 18.04.2014 22:36
Xavier ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Xavier Dolan i Yves Saint Laurent powalczą o Złotą Palmę Xavier Dolan (Fot. za: facebook.com/dolanxavier)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku