logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
123
0
0

Coming out angielskiej piłkarki

Casey Stoney: żyłam w kłamstwie

Dodano: 10.02.2014, Aktualizacja: 10.02.2014

Kapitan reprezentacji Anglii w piłce nożnej - Casey Stoney wyszła z ukrycia. "Żyłam w kłamstwie. Uważam, że to bardzo ważne, by mówić otwarcie jako piłkarka-lesbijka, ponieważ wiele gejów i lesbijek przeżywa trudne chwile i ciągle słyszymy o ludziach, którzy z tego powodu odbierają sobie życie. Jak mogę od innych oczekiwać, że będą mówić o sobie, skoro sama tego nie robię?" - powiedziała Stoney w rozmowie z BBC Sport.

31-letnia Stoney w reprezentacji Anglii zagrała ponad 100 razy, na swoim koncie ma 116 goli. Obecnie gra w kobiecej drużynie Arsenalu.

Piłkarka przyznała, że żyła "w kłamstwie" – chociaż w sportowym świecie wszyscy o niej wiedzieli. Stoney nigdy jednak publicznie nie mówiła o swoim prywatnym życiu. Decyzja o coming oucie nie była łatwa, ale pomogła jej reakcja na wyjście z szafy skoczka do wody Toma Daleya. "Patrząc na odbiór jego coming outu, pomyślałam: wow, świat się zmienia i być może to czas, by wstać i opowiedzieć moją historię" – mówiła piłkarka.

"Przez ostatnie 10 lat zawsze ogromnie martwiłam się tym, co inni ludzie myślą. Bałam się stereotypów, bałam się oceniania, bałam się co inni powiedzą, zwłaszcza z powodu nienawiści w mediach społecznościowych" – podkreślała Stoney, dodając jednak, że czuje się dobrze "w swojej skórze, czuję się kochana przez osobę, z którą jestem, mogę znieść wszystko".

Na początku stycznia ujawnił się niemiecki piłkarz Thomas Hitzlsperger. "Bycie gejem to temat, który w piłce nożnej jest ignorowany, a w szatni nie jest poważny. Duch walki, pasja i mentalność zwycięzcy to rzeczy, które same w sobie są połączone i nie pasują do stereotypu: geje to mięczaki" – mówił Hitzlsperger.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nicola. (23) Szczecin 10.02.2014 19:58
Nie wiem, może to mylne wrażenie, że odnoszę takie wrażenie, że coming out chociażby właśnie w świecie piłki nożnej kobiet czy też ogólnie kobiecego sportu jest o wiele łatwiejszy niż coming out w sporcie męskim. W piłce nożnej kobiet coming outy zdarzają się dość często, natomiast przypadek Hitzlspergera pokazuje tę smutną prawdę o świecie sportu męskiego (w dużej części zespołowych sportów), że na coming out można zdecydować się po zakończeniu kariery.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Coming out angielskiej piłkarki Casey Stoney (Fot. za: thefa.com)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku