logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
35
2
6

Uzgodnienie płci, coming outy i wiara

Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia tygodnia

Dodano: 06.12.2013, Aktualizacja: 06.12.2013

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatniego tygodnia! Co ciekawego wydarzyło się w tęczowym świecie? Na co warto iść do kina, co nas, ale także Was – najbardziej poruszyło?

Ustawa o uzgodnieniu płci zostaje w Sejmie!

W poniedziałek wieczorem w Sejmie odbyło się pierwsze – historyczne czytanie projektu ustawy o uzgodnieniu płci. Projekt przedstawiła posłanka Twojego Ruchu, Anna Grodzka. Prawo i Sprawiedliwość wnioskowało o odrzucenie projektu, Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej proponowali dalsze procedowanie ustawy.

W piątek posłowie i posłanki zadecydowali o dalszych losach ustawy. Za wnioskiem PiS-u o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu głosowało 198 posłów i posłanek (PiS, PSL, 17 posłów i posłanek z PO), 224 przeciw, wstrzymało się 16. Wniosek PiS-u poparli m.in. premier Donald Tusk, Radosław Sikorski i Marek Biernacki. Minister Sikorski odpisał nam jednak na Twitterze, że popierają z premierem ustawę...


Projektem ustawy zajmą się dwie komisje: zdrowia i sprawiedliwości. Trzymamy kciuki i gratulujemy Annie Grodzkiej!

Coming out Toma Daleya

Tom Daley, 19-letni skoczek do wody, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie i najseksowniejszy facet na świecie wg magazynu "Attitude" przerwał milczenie i w opublikowanym na YouTube klipie ujawnił, że obecnie spotyka się z mężczyzną. Spekulacje – kim może być wybranek serca sportowca nie ustają. Wszystko wskazuje na to, że jest nim 39-letni zdobywca Oscara za scenariusz do „Obywatela Milka” Dustin Lance Black. Chociaż zainteresowani nie potwierdzają – parę przyłapano na wspólnych spacerach i kawie w Londynie i Los Angeles.

Z pewnością jeden z najładniejszych coming outów ostatnich miesięcy!Wiara, tęcza i papieska ankieta

Na początku listopada wszystkie episkopaty na świecie otrzymały od Watykanu specjalny kwestionariusz, dotyczący aktualnej sytuacji związków i rodzin. Ankieta, która składa się z 38 pytań – w tym czterech LGBT, jest przede wszystkim skierowana do wiernych. Papież Franciszek chce w ten sposób przygotować się do przyszłorocznego synodu dotyczącego rodziny. Grupa chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza zachęca wierzących ludzi LGBT, by wypełnili ankietę – także w poszerzonej wersji.

I my zachęcamy!

Ankieta na stronach KEP
Ankieta na stronach Wiary i Tęczy

QUEEROWY KALENDARZ

Tym razem – zapraszamy Was na kilka ciekawych queerowych wydarzeń.

LGBTQino w Olsztynie (6-7grudnia)

Queer Tango ze Stowarzyszeniem Tolerado (Gdańsk)

Gwiazdkowa Impreza LGBTQ z Miłość Nie Wyklucza (Warszawa)
14 grudnia 2013 r. (sobota) o godzinie 20.30 w Oj Czysta Bar&Bistro&Grill (ul. Wąski Dunaj 20).
Na scenie wystąpią DQ Kim Lee, DQ Charlotte, oraz BonBon La Kritz z pokazem burleski. O dobrą muzykę zadba Fairyboy Lumière. Dla pierwszych stu gości słodki poczęstunek.

Klip tygodnia: Projekt "It Gets Better" dla młodzieży LGBT w Rosji.(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vito212121 (?) 09.12.2013 17:05
Oto te pytania...

5. Związek osób tej samej płci

a) Czy istnieje w Twoim kraju prawo cywilne uznające związki osób tej samej płci i czy są one zrównane w jakiś sposób z małżeństwem?

b) Jaki jest stosunek Kościołów partykularnych i lokalnych zarówno wobec państwa jako promotora cywilnych związków między osobami tej samej płci, jak i wobec osób zaangażowanych w tego typu związki?

c) Jaki rodzaj duszpasterskiej uwagi można ofiarować ludziom, którzy zdecydowali się żyć w tego typu związkach?

d) Jak duszpastersko zachować się w przypadku związków osób tej samej płci, które adoptowały dzieci, w kwestii przekazywania wiary?

Najbardziej podoba mi się pytanie "c" - jaki rodzaj duszpasterskiej uwagi poświęcić homo....piękne prawda?
vito212121 (?) 09.12.2013 17:01
A ludzie udzielający klesze info o swoim życiu rodzinnym mają prawo do wglądu do danych osobowych i mają prawo zakazać ich przetwarzania?
krzysiu<3 (23) Katowice 08.12.2013 18:58
Film dla młodzieży LGTB z Rosji genialny. Że też wcześniej go nie widziałem.
Alia (?) 07.12.2013 21:28
Napiszę coś ogólnie - jak sądzę trafi to do odpowiedniej osoby.
Bank francuski Sociéte Générale został oskarżony przez francuską grupę LGBT "Cash!" o realizację homofobicznej reklamy. Do Société Générale należy Eurobank. Jest on obsługiwany w Polsce przez pewną agencję i co za tym idzie pewnego Pana. Pan ten sugerował na łamach Queer.pl bojkot firm rosyjskich w związku z homofobią w Rosji. Czy teraz ten Pan powinien bojkotować swojego klienta?
Pozdrawiam serdecznie Pana P.
Jeśli źle powiązałam fakty z góry przepraszam - rozmawiałam o tym fakcie w nocy w klubie m.in. z "bankowcami" i chyba się nie mylę.
Justynaaaaaaaaaaaaaa (?) 07.12.2013 20:57
Alia:
od kiedy rozpętała się afera z homofobicznym prawem w Rosji, nabrałam takich podejrzeń. i chyba wychodzi na moje. hipokryzja pana Putina osiągnęła już dawno apogeum.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku