logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.09.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
22
39

"Homoseksualne bojówki" ukarane mandatem za przerwanie spotkania Camerona

Znany homofob ponownie w Polsce

Dodano: 25.10.2013, Aktualizacja: 25.10.2013

Paul Cameron, słynący z homofobicznych pseudoteorii i poglądów takich jak kryminalizacja homoseksualności, powrócił do Polski. Na zaproszenie m.in. Krucjaty Młodych, odwiedził w tym tygodniu Kraków, Opole oraz Warszawę. Podczas warszawskiego spotkania grupa osób z tęczową flagą oraz z kartkami z napisem "GAY IS OK. Fuck you Mr Cameron" "zaatakowała" (zdaniem prawicowych portali) wydarzenie.

Paul Cameron, o którym pisała ostatnio m.in. Ewa Tomaszewicz, został usunięty z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego w 1983 roku, wiele innych organizacji naukowych odcina się od jego teorii i krytykuje za fałszowanie wyników badań oraz brak warsztatu naukowego. Cameron twierdzi m.in, że homoseksualiści mają tendencje do zażywania narkotyków, molestowania dzieci i złego wpływu na nie – dlatego powinno się ich od dzieci odseparować. Uważa także, że geje i lesbijki są w społeczeństwie nieprzydatni i kosztowni - i powinno się ich "zdelegalizować". Cameron proponuje jednak "leczenie z homoseksualizmu", dlatego na ostatnie spotkania zapraszano też gejów i lesbijki.

To nie pierwsza wizyta Camerona w Polsce – każda poprzednia spotykała się z dużym oburzeniem i naciskami na uczelnie (gdzie najczęściej owe spotkania się odbywały) o reakcję. Podobnie było i tym razem: wiele osób ze zdziwieniem przyjęło fakt, że "wykład" Paula Camerona miał miejsce na Uniwersytecie Opolskim.



"Dziwi mnie podejście do tematu władz Uniwersytetu Opolskiego, które wydają się nie widzieć dysonansu i swojej własnej kompromitacji. Oczywiście, uniwersytet to miejsce do dyskusji i debaty opartej na twardych badaniach naukowych, na faktach. Nie sądzę, żeby władze uniwersyteckie nie potrafiły odróżnić ideologii od faktów naukowych. Prędzej byłbym skłonny podejrzewać, że chodzi o te parę złotych z wynajmu sali, byleby tylko w obliczu niżu demograficznego dopiął się budżet. W tym sensie, moim skromnym zdaniem, cała przestrzeń akademicka Opola została narażona na możliwość potraktowania jej jak pani lekkich obyczajów, która oferuje swoje wdzięki na lewo i prawo bez żadnej autorefleksji nad własną, tym samym, dewaluacją zmierzającą w kierunku degeneracji i upodlenia istoty człowieczeństwa" – list Mateusza Rossy o takiej treści pojawił się w serwisie Tektura Opolska.

Co zatem wydarzyło się w Warszawie? "Nasz Dziennik" nie ma złudzeń: to były "brutalne, pozbawione kultury, nieobliczalne i wyjątkowo wulgarne" "homoseksualne bojówki". Na YouTube znajdziemy filmik na którym widzimy kilka "chorych na homoseksualizm" osób, proszących Paula Camerona o "pomoc".



"Homoterroryści" zostali ukarani mandatami po 300 zł.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (39)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Podpis (?) 06.01.2014 6:53
upstairs_at_you:
andro:
jak by działacze lgbt zorganizowali pikietę na której wykrzyczeli by np. "znajdzie się kij na homofobiczny ryj" nie miał bym zastrzeżeń,

No proszę! :-)
A chwilę wcześniej inną "piosenkę" śpiewałeś :-P
Ku pamięci!
andro:
według ciebie jak narodowcy mogą to my też? do takich zachowań chcesz równać?

To w końcu do czyich zachowań chcesz równać? ;-)
vito212121 (?) 30.10.2013 0:54
Tak jak neguto - panstwo jest po to aby uregulować stosunki społeczne na tych polach na których jest taka potrzeba bo bez regulacji zwycięża silniejszy a nie etyka.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 29.10.2013 18:07
nikeboy:
upstairs_at_you:
Co do chęci zabijania przez narodowców to jestem o niej całkowicie przekonany. Kwestia czasu i poczucia, że "już można".


No, i najlepiej w tej sytuacji jest jeszcze bardziej prowokować, tak?

Nie, no przecież wiadomo, że w takiej sytuacji najlepiej nic nie robić. To na pewno zniechęci narodowców.
Syndrom sztokholmski już niedaleko :-(
neguto (?) 29.10.2013 15:48
Państwo powinno sprawować opiekę nad wszystkim. Po to między innymi jest. No ale w sumie mogli by każdemu dać pistolet i każdy sam by wymierzał sprawiedliwość :D ale wtedy lepiej nie mieć wyrazistych poglądów :D
rusofil (?) 29.10.2013 15:16
vito212121:
To wymaga uregulowania prawnego. Bo jeśli jest organizowane spotkanie na ktore kazdy moze przyjść to jakie sa dopuszczalne formy uczestnictwa na nim. Czy mozna np skandowac hasla? Mieć transparenty? Czy nalezy byc cicho i bez teansparentow i zabierać głos tylko na pozwolenie prowadzącego? Ja lubię wpaść na filmy w krytyce politycznej. Kazdy tam moze wpaść i co gdyby tam weszli homofoby i skandowali hasła antyhomo?

Ale na tym filmiku to geje jedynie chcieli wymiotowac po tym co usłyszeli i to geje zostali fizycznie zaatakowani przez homofobow.


Bo nad wszystkim piczę musi sprawować państwo. Jedyny obrońca uciśnionych...
nikeboy (?) 29.10.2013 14:52
upstairs_at_you:
nikeboy:
upstairs_at_you:
nikeboy:
bardzo dobrze że zostali ukarani. szkoda że tylko po 300 zł. niech się nie dziwią, że walcząc takimi metodami, dostają potem w mordę po paradzie. Można inaczej.

Aha! A np. jak?


Na pewno nie zakłócaniem spokoju. Czy to są dobre metody? a potem dziwimy się że zakłócili wykład Środy, że wtargnęli na wykład Michnika itp. I tak to będzie eskalować aż w końcu się pozabijamy...

Co do chęci zabijania przez narodowców to jestem o niej całkowicie przekonany. Kwestia czasu i poczucia, że "już można".


No, i najlepiej w tej sytuacji jest jeszcze bardziej prowokować, tak?
nikeboy (?) 29.10.2013 14:51
olleksander:
nikeboy:
olleksander:
Pierwsza sprawa jest taka, że nie powinno dojść do takich spotkać. A jeżeli już doszło, to my, osoby LGBT, nie powinniśmy robić takich rzeczy, powinniśmy to przecierpieć.
My nie chcemy marszu homofobów podczas Parady Równości-dajmy im to samo!


ależ dlaczego nie powinno dojść do takich spotkań? nie mamy wolności poglądów? zakazując takich spotkań kręcimy na siebie bicz - niedługo znów zakażą nam Parad i przedstawicieli w parlamencie.


Skoro zostali ukarani, tzn. że nie mamy takiego prawa.



Zostali ukarani za chamskie i nieodpowiednie zachowanie. I bardzo dobrze. Ale nie o to pytałem Ciebie. Pytałem dlaczego sądzisz że nie powinno dojść do takich spotkań?
vito212121 (?) 29.10.2013 6:34
To wymaga uregulowania prawnego. Bo jeśli jest organizowane spotkanie na ktore kazdy moze przyjść to jakie sa dopuszczalne formy uczestnictwa na nim. Czy mozna np skandowac hasla? Mieć transparenty? Czy nalezy byc cicho i bez teansparentow i zabierać głos tylko na pozwolenie prowadzącego? Ja lubię wpaść na filmy w krytyce politycznej. Kazdy tam moze wpaść i co gdyby tam weszli homofoby i skandowali hasła antyhomo?

Ale na tym filmiku to geje jedynie chcieli wymiotowac po tym co usłyszeli i to geje zostali fizycznie zaatakowani przez homofobow.
neguto (?) 28.10.2013 23:24
różnica jest taka że my nie chcemy nikogo tępić ani bić.
Nie rozumiem czemu pozwalać ludziom na tępienie gejów, natomiast murzynów, kobiet czy żydów już tępić nie można?
Kto ustala kogo możną tępić a kogo nie? Dlaczego nikt nie zaprasza na uczelnie profesorów walczących z murzyńską propaganda mówiącą że każdy powinienem mieć te same prawa niezależnie od koloru skóry. Czemu politycy w telewizji nie mówią że czarni powinni stać za murem??
Ludzie są pojeb..ni. No ale jest lepiej niż w afryce, bo tam większość ludzi nadal uważa że kobieta to taki gorszy gatunek człowieka i nie ma prawa o sobie decydować. O tyle dobrze że my mamy jesteśmy już trochę dalej w rozwoju.
andro (32) a nie bo wieś 28.10.2013 22:52
upstairs_at_you:
andro:
jak by działacze lgbt zorganizowali pikietę na której wykrzyczeli by np. "znajdzie się kij na homofobiczny ryj" nie miał bym zastrzeżeń,

No proszę! :-)
A chwilę wcześniej inną "piosenkę" śpiewałeś :-P
Ku pamięci!
andro:
według ciebie jak narodowcy mogą to my też? do takich zachowań chcesz równać?

To w końcu do czyich zachowań chcesz równać? ;-)

że zacytuję sam siebie " logika twojego rozumowania mnie przerasta" dobranoc

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
"Homoseksualne bojówki" ukarane mandatem za przerwanie spotkania Camerona Paul Cameron był gościem m.in. w programie Jana Pospieszalskiego (Fot. tvp.pl)