logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
50
5
148

Facebook i homofobia

Najważniejsze to reagować

Dodano: 13.09.2013, Aktualizacja: 16.09.2013

„Facebook nam właśnie odpisał, że komentarz pod jednym z naszych postów "Znaajdzie się kij na pedalski ryyj..." nie narusza standardów społeczności Facebooka z kategorii propagowania nienawiści. Naprawdę facebooku?” – mogliśmy w czwartek przeczytać na profilu dystrybutora Tongariro Releasing. To nie pierwszy przypadek, gdy administratorzy popularnego serwisu uznają homofobiczne i nawołujące do agresji wobec gejów i lesbijek treści za zgodne z regulaminem. „Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że zgłoszenia z hasłami typu „pedał”, „dewianci” są usuwane dość sprawnie. Dużo gorzej wygląda sprawa pod kątem szydzenia z kogoś ze względu na to, że jest np. „mało męski” (w tym wyzywanie od „ciot”), czy z usuwaniem stron, które mówią, że homoseksualność to choroba” – mówi naszemu portalowi Remigiusz Kaniewski, pomysłodawca strony na Facebooku Tęczowe Oko Saurona.

Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, wraz z 700 pracownikami firmy wziął udział w tegorocznej paradzie w San Francisco. „Jestem dumny, że nasz kraj zmierza we właściwym kierunku i szczęśliwy za moich przyjaciół i ich rodziny” – tymi słowami Zuckerberg komentował orzeczenie amerykańskiego sądu najwyższego dotyczące obalenia ustawy Defense of Marriage Act. Facebook od dłuższego czasu stara się pokazywać, że jest serwisem otwartym na różnorodność oraz, że nie zgadza się na cyberprzemoc, w tym motywowaną homofobią. "Nie zezwalamy na indywidualne lub zbiorowe atakowanie osób ze względu na rasę, pochodzenie, narodowość, wyznanie, płeć, orientację seksualną, niepełnosprawność lub chorobę" - czytamy w standardach społeczności Facebooka. Jednak serwis jest miejscem, gdzie powstaje mnóstwo kipiących nienawiścią i homofobią stron (także w naszym kraju). Tęczowe Oko Saurona wyłapuje takie treści i namawia innych użytkowników do ich zgłaszania. To jednak nie zawsze pomaga – co pokazuje odpowiedź na zgłoszenie Tongariro Releasing.

Kaniewski tłumaczy, że udane interwencje kończą się ostrzeżeniem i blokadą konta na 24 godziny dla autora homofobicznych wpisów. Podkreśla jednak, że gorzej jest z wyszydzaniem i wyzwiskami. „Z takim materiałem trzeba się więcej namęczyć, zwykle zgłoszenia są ignorowane i trzeba je wysyłać kilka razy. Są też problemy z usuwaniem stron, które pod przykrywką „chrześcijaństwa” propagują treści siejące nienawiść, głównie zamieszczając materiały typu „homoseksualizm to choroba” i porównując homoseksualność np. z pedofilią” – mówi Kaniewski naszemu portalowi. „Najważniejsze to reagować, zgłaszanie nie trwa długo. Status zgłoszenia można obserwować w panelu http://www.facebook.com/settings?tab=support” – reasumuje admin Tęczowego Oka Saurona.

Zapytaliśmy biuro prasowe Facebooka o kryteria oceny zgłaszanych treści. Obiecano nam przyjrzenie się tej kwestii.

Rozmowa z Remigiuszem Kaniewskim na Queer.pl

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (148)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vito212121 (?) 24.09.2013 21:57
BYła to zasługa komunizmu. W Polsce to komuna wieś awansowała do godnego życia, przed woją chłopa to naprawde brud smród i ubóstwo.
don_diego44 (52) Tychy 24.09.2013 21:46
Vito ,główną cechą kapitalizmu jest wolny rynek i wolność słowa i wyznania a w komuniżmie środki produkcji i ziemia uprawna jest własnością państwa ,obowiązuje gospodarka planowa i nie ma wolności słowa i wyznania a posłuszeństwo jest wymuszane przez służby specjalne . No jednak nie można powiedzieć ,że na wschodzie i na zachodzie był komunizm .Teoretyczne założenia komunizmu są pozytywne, ale nie sprawdzają się w praktyce. Na zachodzie wieś awansowała cywilizacyjnie dużo szybciej i nie była to zasługa komunizmu .
vito212121 (?) 23.09.2013 23:09
Wyobraz sobie co byłoby jakby po wojnie był kapitalizm.....nigdzie go nie było. Wszędzie był kmunizm na zachodzie tez. Panstwo pomagało wszystkim ludziom. Tylko zachód miał kasę na to a Chiny czy Polska nie. Komunizm był najlepszym wyjściem tak jak w Polsce. Dzięki komunie w Polsce wieś awansowała cywilizacyjne. W Chinach tez.
don_diego44 (52) Tychy 23.09.2013 22:12
Można podziwiać cywilizację chińską , ale podziwiać komunizm chiński ? Dziwię Ci się Vito .
vito212121 (?) 23.09.2013 11:26
Gdyby nie komunizm w Chinach to byłoby tam teraz dużo gorzej niż w Indiach. Setki milionów ludzi umieraloby z głodu.
vito212121 (?) 23.09.2013 11:06
Japończycy to mordercy i złodzieje. Tacy sami barbarzyńcy i bandyci jak Niemcy. Długo jeszcze beda zmywac krew ze swoich parszywych bandyckich lap!
vito212121 (?) 23.09.2013 11:04
In 1937, Japan invaded China and the resulting warfare laid waste to China. Most of the prosperous east China coast was occupied by the Japanese, who carried out atrocities such as the Rape of Nanjing in 1937 and random massacres of whole villages. The Japanese carried out systematic bombing of Chinese cities, and the Nationalist armies followed a "scorched earth" policy of destroying the productive capacity of the areas they had to abandon to the Japanese. In one Japanese anti-guerilla sweep in 1942, the Japanese killed up to 200,000 civilians in a month. The war was estimated to have killed between 20 and 25 million Chinese, and severely set back the development of the preceding decade.[13] Industry was severely hampered after the war by devastating conflict as well as the inflow of cheap American goods. By 1946, Chinese industries operated at 20% capacity and had 25% of the output of pre-war China.[14]
higashi (?) 23.09.2013 9:58
vito212121:
Trzeba pamiętać ze Chiny były napadniete i okradzione przez Japonię w czasie ostatniej wojny stad bieda. A przed wojna były de facto kolonia Uk.Ale, że co im Japonia ukradła ?
don_diego44 (52) Tychy 22.09.2013 21:08
Vito ,tak Chiny po wojnie były bardzo biedne .Komuniści po dojściu do władzy , zmusili chłopów żeby oddali ziemię do kołchozów .I wtedy produkcja rolna tak drastycznie spadła ,że Chińczycy masowo umierali z niedożywienia . Widmo głodu zażegnano dopiero gdy , chyba w latach osiemdziesiątych , oddano chłopom ziemię.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Facebook i homofobia Fot. za: Facebook
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku