logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
27
6

Gowin: nie ma wersji związków partnerskich, które by mógł poprzeć

Minister Sprawiedliwości w rozmowie z Wielowieyską i Nowakowską

Dodano: 19.02.2013, Aktualizacja: 19.02.2013

„Jako minister sprawiedliwości w ogóle nie chcę się tym zajmować” – powiedział Jarosław Gowin dziennikarkom „Gazety Wyborczej” o związkach partnerskich. We wczorajszym wydaniu dziennika pojawił się wywiad Dominiki Wielowieyskiej i Agaty Nowakowskiej z Ministrem Sprawiedliwości. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim związków partnerskich i frakcji konserwatywnej w Platformie Obywatelskiej. Gowin odniósł się też do swojej wypowiedzi, którą cytował ostatnio „Super Express” – dotyczącej Anny Grodzkiej i tego, że minister „nie ma zdania czy Anna Grodzka jest mężczyzną, czy już kobietą”.

Gowin powiedział dziennikarkom, że nie było możliwości, by zagłosować za skierowaniem projektu ustawy o umowie związku partnerskiego autorstwa Artura Dunina do dalszych prac w komisji, albowiem „Nie możemy głosować za czymś, co uważamy za sprzeczne z konstytucją”. Minister dodał, że „nie ma takiej wersji związków partnerskich, które byłby skłonny poprzeć” i że chce zajmować się reformą sądów czy sanacją prawa gospodarczego. „Jako polityk i obywatel jestem natomiast przeciwny instytucjonalizacji związków nieformalnych, bo uważam za swój obowiązek wspieranie rodziny. Wszyscy mają prawo żyć w takich związkach, jakie im odpowiadają. Nie widzę jednak powodu, aby państwo sankcjonowało nieformalne związki np. homoseksualistów” – powiedział dziennikarkom.

Wielowieyska i Nowakowska pytały też Jarosława Gowina o posła Johna Godsona i jego stwierdzenia, że „homoseksualizm jest grzechem”. „Nie znajdziecie żadnej mojej wypowiedzi, w której uzasadniałbym swoje decyzje względami religijnymi. To samo dotyczy in vitro. Staram się tu odwoływać do uniwersalnych norm etycznych i najnowszych osiągnięć nauki. Zresztą proponowane przeze mnie rozwiązania są sprzeczne z nauką Kościoła” – mówił minister w nawiązaniu do posła Godsona, dodając, że czuje się lepiej w towarzystwie Krystyny Pawłowicz niż Romana Kotlińskiego z Ruchu Palikota.

Gowin odniósł się też do tytułu wywiadu w „Super Expressie”: "Nie mam zdania, czy Grodzka jest mężczyzną, czy już kobietą". Minister powiedział, że zdanie zostało wyrwane z kontekstu. „Mówiłem o tym, że nie mam zdania na temat sporu naukowców, co do genetycznej płci osób transpłciowych, w którym pani poseł została podana jako przykład” – powiedział polityk PO.

Treść całego wywiadu.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vito212121 (?) 19.02.2013 21:07
A wiecie ilu ludzie pieprzy wieksze glupoty od gowina? Czemu przywoluje sie brednie gowina a nie innych kowalskich?
Darujcie sobie artykuly o tym co to jakis balwan i podly czlowiek ma do powiedzenia o innych ludziach...
hazeg (?) 19.02.2013 18:29
Wszystkim się nie dogodzi, ale On to jest wybitnie wybredny.
Heterofobia (?) 19.02.2013 17:29
Z Gowina to taki z niego konserwatysta, co ze mnie lewak. Osobiście nie cierpię (p) osłów platformy i choć osobiście zgadzam się z nim w sprawie tych związków, to pozostaje on człowiekiem fałszywym i obłudnym. Sama platforma zasługuje na odstrzał z tego prostego powodu, że to wilk (lewactwo) przebrany w owczą skórę (konserwatyzm). Praktycznie ani Lewakowi ani konserwatyście nie opłaca się głosować na nich.
aldaron (?) 19.02.2013 16:41
Pan Gowin jak większość konserwatystów prawicowych nie liczy się z tym że osoby zainteresowane związkami partnerskimi są też obywatelami i państwo nie ma prawa olewania ich a to właśnie robią konserwy takie jak Gowin. Jako minister sprawiedliwości powinien pracować choć nad zmianami prawnymi by wspomóc ludzi nie będącymi w związkach małżeńskich a nie gadać o prywatnych poglądach.
rezzy (31) Kraków 19.02.2013 16:17
Zastanawiam się, czy gdyby zmienić konstytucję, nie znaleźliby innego powodu. Dam sobie głowę obciąć, że znaleźliby.
orginalek (39) łódzkie 19.02.2013 12:41
Tak czytam i zastanawiam się ....W Polce rzadkością jest polityk inteligentny,mądry i z dużą wiedzą.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gowin: nie ma wersji związków partnerskich, które by mógł poprzeć Jarosław Gowin, fot. za: ms.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku